Kada niste u traktoru, vozite

druze aj nek sam imao samo 5 litara u rezervoaru,i da sam sipao tih 76l ti je vec 81litra,a rezervoar je zapremine 65litara.kako to???u pitanju je /w211 220 avantgarde,po knjizi,svi ti automobili imaju zapremonu 65litara,izuyev modela E 55 I jos jednog,koji imaju 80litara.
 
jel imas ono dugme kod cepa od rezervara prilikom sipanja stisnes ga izadje vazduh i mozes da dospes u mom slucaju jos 10 litara to je kao neka varijanta za duze putovanje mozes da naspes dodatno gorivo u odnosu na osnovnu zapreminu rezervara
 
Ja gasne pumpe testiram cesto, uvek sipam na prazan rezervoar i resetujem km.

Na ovoj pumpi u selu predjem 90-100 km kako kad za 1000 din

Sipam u zrenjaninu na omv u istim uslovima predjem 140-150 km

merio leti jer cim upalim auto odmah je na gasu (seqvent uredjaj) da nebi bilo voznje na benzin dok ne prebaci da mogu da tacnije meriti

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
druze aj nek sam imao samo 5 litara u rezervoaru,i da sam sipao tih 76l ti je vec 81litra,a rezervoar je zapremine 65litara.kako to???u pitanju je /w211 220 avantgarde,po knjizi,svi ti automobili imaju zapremonu 65litara,izuyev modela E 55 I jos jednog,koji imaju 80litara.
U tog merca staje toliko, nisu ti ukrali nista, pusti knjigu...
Znam par ljudi koji svercuju gorivo sa takvim autom.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Na benzinskim pumpama ima dosta nacina za muvanje, tako da ne treba nista da nas iznenadi
Znam za slucaj gde je radnik pri placanju karticom uvek provlacio i jedan marlrboro
 
Jane sad kad ga isprazniš ,napuni do čepa pa javi. Ajde da ukradu 2-3-5 l ali 20+ je malo providno.
Nema sanse toliko da ukradu, nikakve logike nema, na tu kolicinu i 3l je mnogo.
Oni koji kradu, rade to da se ne primeti, sto znaci da ce na 100l ukrasti 1l, eventualnoo 2l.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Mercedes je nudio doplatu za rezervoar od 80l za svaki model doplata od nekih 100e.

20l jos nikad nikome nisu ukrali na tocilici.

Jedino ako je taj rezervoar,onda je ok,nisam nikad imao potrebe da ga punim do vrha,na 210ki lepo pokazuje litrazu,i to malte ne na decilitar,a na 211samo koji put moze da predje..i to kad predje nekih pola rezervoara, napise 1250km i to je to..pa posle smanjuje...u knjizi lepo pise da je zapremina 65litara,to me i zbunilo,jedino neki modeli sa jacom kubikazom pise da imaju 80l.

- - - - - - - - - -

A sto se tice zakidanja,znam kad je jedan drugar u skaniju koja ima rezervoar od 560litara,uspeo da naspe 620litara...inace vozio je spediciju i njegov kamiom godinama,znao mu i potrosnju i zapreminu..pumpa je bila u lokalu..
 
Naspi jos jednom i znaces na cemu si, ali cesto je to stvar kod Mercedesa jer eto za malu doplatu dobijes vecu autonomiju.

Jos jednom 20l je ogromna kolicima za kradju na tocilici.
 
Mene pre nekoliko godina tu na jedinoj pumpi koju imamo na moje oci ukrade pumpadzija za oko 2 litra. To na balon od 10 l. Ja mu reko da ga napuni i puni do negde i onda kad poce da skljoca pistolj, a ono samo pena bije i otkucava litrazu. Kad je stigo do 12,5 l meni pade mrak na oci pa mu podviknem i on stade, a balon jos uvek nije bio pun. Inace u taj balon provereno staje oko 10,5-11 l kad je bas pun. Sto ce reci da kradu pa rasturaju.
 
@jbrrtka imas takav auto a nikad nisi nasuo pun rezervoar? :haha:
sve se ima za Mečku a nema se za gorivo :osmeh:
 
Poznanik (skolski drug) imao je pumpu, t.j. porodica je drzala pumpu pored prometnog (pre je tako bilo) puta, ali u gradu. 0,8 je bila "kvota" kod njih. Znaci umesto 100 lit on zapravo sipa 80 litara. Ako je on lagao mene, i ja lazem vas.
 
A to je bar lako proveriti,kanister 10L sa podeocima ,odes na pumpu i kazes 10l sipaj ,samo ce ti se kazati dali kradu ili ne

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ne krade se tako gorivo :osmeh: kralo se tako nekada na mehaničkim tocilicama, sad moras da budes u dosluhu sa onim na kasi da ne poništi predhodno tocenje pa onom sto je sipao za hiljadu uracuna i tebi, zato ja uvek dva puta vracam pistolj pre nego krenem da sipam i ovi na na Nisu me mrze jer odugovlacim :haha:

A za kamione stara fora kao ja cu da Vam sipam i ti ga ostavis on poturi balon i ode 10l ti racunas bio sam natovaren to je to i tako 2-3 dnevno i eto zarade.

Mene su stari soferi ucili tek kad stavis cep i zakljucas onda se pomeras, mada uvek sipam sam i u kamion sam sam sipao i uvek sam znao koliko trosi i tolerancija je bila +- 5l jer nikad nije isti put i teret.

A isto tako stara fora sipaj za 1000 dok odes da platis on sipa za 500 pa ako mu prodje proslo je, ali 20l u cugu su krali samo na kantu ispod rezervoara pa ni ne racunas kad punis duplake tih 20l.Al to je rizik samog radnika.
 
@jbrrtka imas takav auto a nikad nisi nasuo pun rezervoar? :haha:
sve se ima za Mečku a nema se za gorivo :osmeh:

Nisam ga nikad tankovao od nule,uvek je bika mozda trecina,obicno mu tocim za 5000,mada ga jako malo vozim,.citrena,kojeg sam nedavno prodao,sad sam zamenio fiatom ulysse,i taj se stalno tankira.sa njim idem na teren i u nabavku.e,taj ima 96 litara rezervoar.
 
Nazad
Vrh