Kada niste u traktoru, vozite

Rasa91 ukratko iz iskustva. Prvo ti treba dobar majstor , a uputi ga ako nije imao iskustva :

(prvo može biti i akumulator što reče kolega i obrati pažnju da ti treba tačno odredjeni akumulator a ne bilo koji , napamet pričam ali mislim da je 88ah ali pojačana verzija koje rade recimo boš, varta i sl , znači kataloški odgovarajući akumulator a ne bilo koji )

Medjutim najčešći kvar bude nedovoljna brzina okretanja anlasera . Znači možda odoka i na sluh zvuči da vergla normalno ali dijagnostikom se može utvrditi brzina verglanja . Znači ako broj obrtaja anlasera padne ispod nekog broja procesor "blokira "paljenje na neki način . To je nešto što bude najčešće.
 
Zahteva samo malo snage i tehnike... Ili ostajes bez ruke ili zuba... :osmeh: A izbacena je zbog estetike,zamisli neki besni auto i nekog baju kako kurbla... Pa ja bi pao od smeha... :haha:
 
@grunt
Ja bih bi pteporucio da uzmes Opel, Skodu ili Fiat. Odrzavanje povoljno, lako se prodaju ( i kupuju) i majstorima su dobro poznati i znaju da oprave sta god bude.
 
Platforma je kao kod accenta, ali sličnost diskutabilna. Motor živahan i lepo povuče, potrošnja ne baš mala ali ni preterana. Mane su loša izolacija tj velika buka u toku vožnje, plastike slabijeg kvaliteta, a ponajviše tanka limarija. Dok sam vozio ovaj auto, u pojedinim trenucima imao sam utisak da sam u luna parku, da mi ne zamere kolege vlasnici ovog auta. Odnos cene i kvaliteta na ovom vozilu su tačni. Dobro očuvan primerak može odlično poslužiti, ali po mom mišljenju za vožnju manje zahtevnih vozača...
 
Poslednja izmena:
Bas tako manje zahtevnih a taj sam,ima ocuvanih primeraka da se nadje i to dobro ocuvanih,bitno je danije kvarljiv i da ne sija neka lampica,non stop,pistanje i ostale zajebancije sto je kod vecine mana i to me jako nervira.Vozio sam ga malo i ne deluje lose....Hvala kolege:ppozdrav:
 
Od juce ovo
gfdhgvjhb-005.jpg

naprolece polazem pa ce biti kola,zasad traktor i biciklu
 
I u ovoj masini sam se navozao,po lenijama ide i do 120km/h,namenski napravljen auto za njihove uslove. 1.8 benzinac motor,sta mislite koliko je star ?
20140903101913.jpg

20140903101859.jpg

20140903102439.jpg

20140903102116.jpg
 
Na prvi pogled, učinio mi se kao dosta star auto. Iskreno linija se nije mnogo promenila u odnosu na one stare volge, koje smo nekad mogli videti na našim putevima. Međutim kad se malo bolje pogleda, vide se detalji koji ukazuju na auto relativno "skorije" proizvodnje. (alu felne, migavci u retrovizorima, el. podizači, izgled centralne konzole, creva usisa vazduha itd).
E sad, koliko je tačno star..? :sta: :osmeh:
 
Auto je 2006 godiste. Zanimljivo je da na estetiku daju 0 dinara. Kad pogledate ono iza je skola,spolja ne znas jel skola ili ...,ali kad udjes postane ti jasno. Npr ovo su neke od masina koje se nalaze unutar te skole:
p9030323.jpg

p9030325.jpg

To im je jedna osrednja skola,a ruku na srce mnoge nase nemaju ni pribliznu opremu.
 
To im je obavezno u skolama upoznavanje o saobracaju,prva pomoc. Dosta ima skroz nevestih za voznju,pa prvo idu na simulator,a onda u pravu auto skolu. Mislim da bi i kod nas bilo dobro uvesti neki slican predmet,jer i kad ne vozis auto,ali ides peske kroz grad ti si na neki nacin ucesnik u saobracaju,vozis bajs,a o prvoj pomoci i da se ne prica.
A ovo im je sledeci tip,restajling:
Volga-cut(1).jpg
 
Nazad
Vrh