Slave ili Manifestacije u vasem mestu,kada i gde...

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
Lokacija
Jabuka , opstina Pancevo
U mom selu Jabuka odrzava se seoska slava Ilinden , ili Sveti Ilija koji traje 2 i 3 avgusta svake godine.Nesto slicno o slavama i manifestacijama u vasem mestu napisite ovde u ovoj temi , cisto informativno. :cao:
 
Kod mene se te seoske slave zovu jos i KIRBAJ.
U mom selu je 7 jula i u opste je tradicija da svako selo u okolini ima svoju slavu,dok sam cuo da u selima po Sremu toga nema.
 
Pa baćela nisi dobro čuo.Barem kod mene u donjem Sremu svako selo ima svoju slavu i bude extraj.Baš Ogar,Donji Tovarnik,Obrež i Kupinovo su uvek imali najjače slave sa gužvama kroz koje ne može da se prođe.Inače kod mene u selu je 21 maja Sveti Jovan.
 
Za Obrez znam da ima :D

Ovo mi je rekao jedan covek iz Rume koji se zacudio zapravo bili su on i njegov kolega taj dan slucajno kod mene pa su se zacudili sta mi to slavimo. :ppozdrav:
 
Ima i Ruma svoju seosko-gradsku slavu kao i Mitrovica ali se tome ne pridaje baš neki značaj što se tiče slavlja ali mi nije jasno kako sela pored Rume imaju seoske slave koje uvek budu fest dobre a da Rumljani ne slave. :sta:
 
Dragačevski sabor trubača u Guči od 12.08. do 23.08. ako nbeko dolazi neka se javi da se družimo... :ppozdrav:
 
Roberte išao sam pre par godina u N.Miloševo na seosku slavu kod prijatelja i bilo je baš,baš dobro masa sveta.
 
Matić je napisao(la):
Barem kod mene u donjem Sremu svako selo ima svoju slavu i bude extraj.Baš Ogar,Donji Tovarnik,Obrež i Kupinovo su uvek imali najjače slave sa gužvama kroz koje ne može da se prođe.Inače kod mene u selu je 21 maja Sveti Jovan.

Tako je komšija. ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D :D
 
Dobro ljudi sto svi cutite? Hocete sami da slavite i da pijete?? :ppozdrav:
Dani piva u Zrenjaninu...........
Velikogospojinski dani u Novom Beceju...............
Pozvan sam i sutra na svadbarski paprikas za 2000 ljudi u Backoj Palanci.........
Juce slava u Backom Gradistu.........
Zasto niko od domacina ovih mesta ne obavestava raju o desavanjima? :sta:
 
Nazad
Vrh