No-Till , direktna setva bez obrade

Agria je marka sejalice, mislim da li je turci proizvode ili neko drugi, i ko prodaje ove sejalice koja firma ?
 
Da li je moguće da nisi nikad čuo niti pročitao na forumu ili da u selu nemaš nikoga ko ima Agria sejalice? Agria je subotička firma.
 
Po cemu se razlikuje rasturanje stajnjaka i osoke masinski od ovog grazing nacina ?.Ne zadrzava se stoka na jednoj mestu dugo,velike su to povrsine ,stalno su u pokretu maltene,nisu to nista vece kolicine ,cak mozda i manje a opet nzm,od klasicnog nacinja rasturanja stajnjaka.

Ujedno što je i Montoya pitao , nemože se taj "grazing" ili ispaša porediti sa klasičnom obradom ili sa rasturanjem stajnjaka u klasičnoj obradi zato što je to uzgoj klasičnog usjeva , sijanje "cover crop" ili pokrovnog usjeva tokom ljetne sezone dok je usjev još na njivi ili najkasnije odmah nakon žetve i puštanje stoke na ispašu u taj pokrovni usjev naravno tokom zime ili proljeća . Kako porediti puštanje stoke u klasičnoj obradi kada je uzorano ujesen?
 
Danasnja setva bez obrade.
Strnjiste na koje nije nikla uljana repica. Dosta samonikle psenice. Setva Cosad Trilogi,Pinki i Basmati 22cm razmak i ureja 1kg po hektaru. Dubina setve 4cm. Masina obicna Cansa sa diskosnim ulagacima preradjena na vucenu i dodate zvezde za sklanjanje zetvenih ostataka.
d0bfb9199aaf363d64d04a763aa69e7a.jpg
b9f6829b7d05082a67303044c24930c3.jpg
ec0bf5c6fba27ac9801fd491a7d9eb00.jpg
ef5a642d2d57ef6337a68d69a407376e.jpg
987801441581b48a5326e77b5a37185f.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jel imaš koju sliku di se bolje vidi kako su montirani točkovi i cilindri za podizanje sijačice? Jel sistem orginal il kućna prerada?Kako se mali IMT nosi sa njom? Kojom brzinom sije? Odgovor može i na pp.
 
Kapa dole Srdjene , svaka čast . Nego koliki je prečnik diska za otvaranje na sijačici i kolko je teška baterija ? MOže li usijati i zagrnuti u tvrdje ?
 
Pozdrav svima. Retko se ukljucujem u diskusije, uglavno upijam znanje i iskustvo starijih forumasa:) Pre neko vreme sam naleteo na lepo predavanje vezano za notill obradu zemlje i tada sam se veoma zainteresovao. Evo linka pa pogledajte, sve lepo objasnjeno. Predavaca bi trebalo dovesti na forum, ako vec nije :)
Inace svaka cast svima koji pocinjete ovaj vid obrade, verovatno cu vam se pridruziti za koju god..
https://www.youtube.com/watch?v=8ouIfhBuVBk&t=10s
 
Nazad
Vrh