No-Till , direktna setva bez obrade

Ako dobro vidim ovo je 20lula a ako su na 10 to je 2m . Kako ces uklopiti redove za spartanje ?
 
Da pretpostavio sam
Jeste ali se na slici ne vidi tanjir koji ide nakoso sluzi za zgrtanje ostataka a pored tanjira je ulagac
 
i
cicimoric je napisao(la):
ta sejalica mi i ne lici na sejalicu za direktnu setvu. Izgleda kao obicna sejalica samo sto ima nagazne tockove i nije nosena nego vucena.
Izgled vara HEHEHE,ta može posejati i u tarupirano kukuruzište
 
moguce da nisam u pravu, ja sam samo rekao da mi sa slike ne uliva poverenje


ako uspem sledece godine da uzmem jos drzavne zemlje mi planiramo ovako nesto da kupimo:
2zgsr9j.jpg


....naravno ne novo jer je preskupo nego polovno iz inostranstva
 
zakošeni disk otvata,tik uz njega je ulagač,nagazni točak zatrpava,prosto k'o suljpa
Post je spojen: [time]1291734435[/time]
_________________________________________________
http://www.moore-unidrill.com/300g-unidrill-specification.aspx
Post je spojen: [time]1291759974[/time]
_________________________________________________
cicimoric to nije baš isto,to je na slici sejalica za setvu sa redukovanom obradom,jer ispred ima kompaktnu tanjiraču
 
Samo ne zabravite na smanjene prinose u direktnoj setvi.
Manji prinosi,a manja i ulaganja. Isto tako ne zaboravite da cete opet tu njivu morati da poorete za godinu dana.Isplati se Cicimoricu koji ima mnogo zemlje za obradu tu stedi vreme,naftu i manje masine rade,ali ko bude placao da mu drugi seju pa kad se lepo ugazi morace da plati da mu neko poore ili da razrije.


P.S. Pozdravljam jednu osobu koja nas samo prati. :cao:
 
A ko ti je rekao da će se dogodine orati:haha: Ja neznam,neko ko živi od poljoprivrede,kao ja na primer,radi da bi imao što veći prinos,ili što veću dobit:haha: A to mnogo zemlje je postalo relativno,znam ljude koji rade i 3000ha,pa su skromni,nemisle da je to puno,a opet znam neke koji rade 30kj,pa razmišljaju kako da kupe novog johana
 
Moj prijatelj je radio oglede od pedesetak ha u jednoj zadruzi nedaleko odavde,od 1984-2006,jer otad neradi tamo! ta njiva uopšte nije orana u tom periodu,niti podrivana,jedina obrada je bila u tim godinama kada je bivalo žito,posle žetve tanjiranje i obrada striništa gruberom,prinosi su bili umanjeni na 20 god. za 3%,bilo je godina kada i 15%,bilo godina kada je bilo bolje od konvencionalne obrade
U svetu ima zemlje koja i 60god nije orana,a rađa,da nije rentabilno nebi je tako obrađivali
 
Jasno mi je ako je predusev žito, a šta ako je predusev kukuruz ili suncokret? Šta se radi sa biljnim ostacima kojih ima u velikoj količini?
 
suncokret nije problem,a ni kukuruzovina,pogotovo u banatu,a ako je baš extremno puno,jedan prohod kratkom tanjiračom,ali bi ja svakako probao pre toga setvu,poenta je baš u tome da žetveni ostaci ostanu na površini
 
Gospodine @mindjušar,
ako je to tako profitabilna operacija zašto je radjena samo na 50 ha, a ne na celokupnoj površini.Jednom sam na ovom forumu rekao da se ne koriste fraze "neko mi je rekao".To imanje imalo je daleko veće porvšine, a to se upražnjavalo samo na 1 do 2 % površina. Zašto?Znam i koje je imanje, a znam i od koga ste to čuli.Da li ste sigurni da je Moor najbolji izbor setvenih aparata za tu sejalicu?Kakva je razlika izmedju diskosnih i raoničastih ulagača u direktnoj setvi?Koji se više upotrebljavaju?To su pitanja koja očekujem od Vas ako ste se već uhvatili ove teme.Znam ko je napravio tu sejalicu i ko je dao ideje oko izbora.Da li je ona posejala nešto kada je Vi toliko hvalite?Možete je reklamirati tek kada dobijete rezultate setve odnosno koji je procenat posejanog semena na zadatu dubinu, broj isejanih semena po jedinici površine .... .Ovako reklamirate nešto što je tek izašlo iz proizvodnje, a koko će se pokazati to niste sigurni.
Da li ste sigurni da će jedan prohod kratkom tanjiračom rešiti problem velike količine biljih ostataka posle kombajniranja kukuruza pa prolazak gruberom.Slažem se da će ostati bilji ostaci na površini, ali proizvodjači grubera kažu da je to 20 %.Ja kada sam prisustvovao, a i učestvovao to je bio veći % biljnih ostataka na površini.Imao bih o ovome još mnogo da pišem, ali ću ovde završiti da ne zamaram druge članove foruma kojima se izvinjavam na dužini ovog mog posta. :cao:
 
Ja sam citao dosta po poljoforumima u Nemackoj i sve vise njih radi na taj sistem jer imaju ustede u radnim operacijama a to je novac .
Nemogu da tvrdim da je to dobro ili lose ali znam da SVABA 10 puta racune pre nego sto nesto pocne da radi :ppozdrav:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U-94znqg3hQ[/youtube]


evo i jedan snimak gde direktno u detelinu seje kukuruz ?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Act4RHK7j8w&feature=related[/youtube]
 
Panonstib, meni ne smetaju dugački postovi, imam ja vremena... dugačka je zima...
Voleo bi da čujem neko iskustvo sa terena. :cao:
 
Već duži niz godina pratim ovaj način obrade zemljišta i mogu da kažem da ima uštede.Medjutim to je jedana nova tehnologija koja traži nove linije priključnih mašina koje baš nisu jeftine i jače pogonske mašine koje opet nisu jeftine.Ove mašine nisu za usitnjene parcele već za krupnije posede itd .... . Rekao sam da neću pisati dugačke postove pa da održim obećanje. :cao:
 
Nazad
Vrh