No-Till , direktna setva bez obrade

Rabadzija je napisao(la):
garisa je napisao(la):
..... Snimak setve koji Vam nisam pustio je kukuruz na kukuruzu bez obrade u veliku masu, sejalica 7 redova od kojih seju 4. ......
interesuje me, u takvom sistemu i monokulturi nema ili niste imali problema sa samoniklim kukuruzom. :sta:
U berbi sigurno ima okrunjenog na njivi taj je pokriven zasticen liscem i ima sanse da nikne u prolece,zar ne?ovo se meni desilo na njivi koju sam u prolece krunio a posle opet sadio kukuruz al jos mozes intervenisati da ispluzis pa poseces ali to nije moguce u NO-till-u
Ima jedna odlična fora koja ima u tom slučaju mnogo dobrih efekata , Ameri ju dosta primjenjuju i na velikim površinama.KRAVE. Čudo je kako pokupe sve.
 
Ja sam upravo sad procitao od prvog do zadnjeg posta u ovoj temi i najvise sto mi se svideo od celog i sto bi i mogao probati je to da u jesen posejanu psenicu na prolece sejem soju i to sa imt sejacicom 23reda a to je ono sto se vidi na slici sto je gospodin panonstib postavio.Jednu probu vredi pokusati pa da vidimo sta ce da ispadne .puno toga i nema za izgubiti ,i jos samo tolko ako moje komsije iz B.Topole hoce da to prate ,nek se jave pa nek to bude kao ogled (experiment) . :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Za Zrenjaninca. Kod suncokreta koji se, za širokoredne korove, tretiraju posle setve a pre nicanja, važi i za kukuruz, ako nema kiše hemija se ne iskoristi, ostaje u površinskom sloju te kada je godina sušna a iza suncokreta ide pšenica, nakon tanjiranja posledice mogu da budu vidljive. U prethodnih 10 godina to se desilo dva ili tri puta na pojedinim lokalitetima. A kada preteraš sa Pivotom na soji, pa iza ide pšenica imaš 20-30 cm biljke sa klasom u kome nema zrna. Kada se bira njiva za suncokret ako je zakorovljena ide IMI hibrid i prskanje na zeleno. Jednostavno i praktično. Posle kada se iztanjira i poseje pšenica ne pati od posledica herbicida jer nije korišten zemljišni herbicid.
P.S. bio odsutan nisam se javljao.
 
Aha,viđao sam već te simptome na pšenici posle pivota,kadgod pokisne pšenica sve manja! A ja sam jednom posle prskanja posejane repe Frontier superom,oprao rezervoar od prskalice,a grane ne,pa krenuo da prskam pšenicu Sekatorompa sam dobio Clearfield na površini cca 400m2,a efekat:posle svake kišice pšenica sve manjaa do žetve na to parčetu ničeg nije bilo,kao Hirošima! Jbg,ko radi taj ima šanse i da pogreši,zar ne?
Post je spojen: [time]1296935332[/time]
_________________________________________________
Aha,viđao sam već te simptome na pšenici posle pivota,kadgod pokisne pšenica sve manja! A ja sam jednom posle prskanja posejane repe Frontier superom,oprao rezervoar od prskalice,a grane ne,pa krenuo da prskam pšenicu Sekatorompa sam dobio Clearfield na površini cca 400m2,a efekat:posle svake kišice pšenica sve manjaa do žetve na to parčetu ničeg nije bilo,kao Hirošima! Jbg,ko radi taj ima šanse i da pogreši,zar ne?
 
picture-007.jpg
picture-006.jpg
picture-008.jpg
uredila se moja no till soja
 
Vobra storemaj! Ti spadaš u pionire kao i TelNet tj. moj drugar Zvonko. Napravi on strip till mašinu i ima da je doteramo da radi kao sat. Posle sajma se vidimo kod tebe, biće malo komentara i sugestija za dalje kao i malo edukacije od strane kolege Nikole Škrbića. Posle Tebe na redu je Zvonko da se poseti. Vidimo se i svaka čast.
Gariša.:bravo:
 
Mala proba notill kukuruza.Izabrao sam najgori dio njive ,znači najniža i najteže zemlja ,kisela i sa malo humusa,vodolež.Prethodne godine kukuruz,znači najgora kombinacija .Obična olt sijačica samo malo ručno sklonjeno ostataka.
xgfdz4.jpg

4j94kh.jpg

Sutra ću malo preći nekim herbicidom
 
Nazad
Vrh