No-Till , direktna setva bez obrade

Pa onda nije ni bilo u njegovu korist mozda na kantaru ali kada se preracuna koliko je ko ulozio onda je razlika na vasoj strani i to podosta!To je ona druga strana medalje u no-till setvi manji prinosi ali i duplo manji ulozi.
 
Jedan moj komsija ciji je inace otac poceo redukovane obrade {znaci parcela nije videla plug oko 15 god}redovno ima manji prinos ali to nadoknadjuje i manjom potrosnjom goriva i ustedi u vremenu provedenom u radu na parceli ,kad su god povoljne onda se primakne sa prinosom redovnoj obradi a u losim god bukvalno ima pola roda.Bez pluga neide bar u losijoj zemlji kakva je nasa
 
Evo jednostavnijeg resenja. Ja sam ovako sejao. Najveci problem je bio sto sam smetnuo sa uma da crtalo ne moze da ostavi trag pa sam vozio onako odokativno, pa su redovi krivi....

30vgied.jpg


2uh9yl3.jpg
 
Najveci problem No-till obrade uospte nije sama obrada vec borba protiv korova. Da je kod nas Srba dozvoljeno gajiti GMO useve da vidis kako bi svi brzo zaboravili plug.
 
Gospodine rabadzija dali su nodetke sa diskovima koje se ovde spominju za kukuruz i ako jesu dali mozete da postavite neki snimak ili sliku takve pepravljene sejalice?Pregledao sam predhodne strane ali nisam uspeo da nadjem,hvala
Jedno bih te zamolio da mi ne dodajes taj prefix ja sam ipak navikao na Titovo vreme drugova.....:ppozdrav:
Na 19:04 sekunde pocinje prikaz tih diskova

http://media.rtv.rs/sr_ci/barazda/36795
 
Ala ju je napravio svaka mu cast!Odakle su ovi ljudi sto su ovo pravili da se ode licno kod njih da se vidi i malko ukrade sema?
 
Pozdrav tema je zanimljiva i evo slike moje zitne sijacice s kojom sam sijao zito bez obrade
b5d6a5a2e6d187a64c81c88fafc7c47c.jpg


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
 
Za 30cm i ne sejemo do medje je necemo znati posle gde je. Naravno da cemo sejati direktno na suncokretistu i gde je bila uljana repica. Na kukuruzisto ce biti 1 hek proba. Kostala je dosta oko 12 hiljadarki ali evropskih. U VGP je uplacena. Nadam se da sam odgovorio svima.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh