No-Till , direktna setva bez obrade

Pa ne bi meni bilo bitno da je no till.
Nego da odradim sve sam, da ne uzimam radnike.
Kod nas je malo problem radna snaga, a i kada pocnu da traze neke cifre za dnevnice, pa je cudo jedno.
 
Poslednja izmena:
meni se svidja sejalica koja je cena da li neko zna ,izbacio bi plug tanjiracu setvospremac samo prskalica rasipac i sejalica sejati soju i psenicu smanjio bi i troskove u gorivu djubretu i semenu a sacuvao bi zemlju
 
Jos kada bi bili diskosni. Ali mislim da mogu da se rerade. Najveci problem je sejati psenicu direktno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ovako nesto.
1b1edd81d6cf7782f33f347ddd125aa7.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
A kaki su mu oni diskovi na olt sejalici,jel su fabrički ili pravio čova,ima na svijim drugim snimcima.
Pravio je, u principu to je i najbitnije ti diskosni otvaraci reda u koje ulagac da li sanke ili tanjirasti kod zitne.....bas kao na slici ove Turske u pre nekom postu.
Sledeca slika je sa jednog ruskog sajta kako su radili nadogradnju postojece zitne u no-till

6i8hl1.jpg
 
Pravio je, u principu to je i najbitnije ti diskosni otvaraci reda u koje ulagac da li sanke ili tanjirasti kod zitne.....bas kao na slici ove Turske u pre nekom postu.
Sledeca slika je sa jednog ruskog sajta kako su radili nadogradnju postojece zitne u no-till
Ne znam dal sam jasan bio,mislio sam na nodetku i dali se može to videti negde i napraviti te nosače diskova,radio no til ili ne dobro ih je imati spremne,npr. ove god je bilo dobro raditi samo drljačicom i setva,a tu diskozna sejačica dolazi do izražaja.
 
Kod nas ove godine, jedno gazdinstvo onako bas jako, sejalo sa sejalicom na 70, koja kosta ko 6 majevica od 9 redi, sejali su i u povaljani tritikal i neke druge kulture, to je jako dugo nicalo, i nekako jako sporo raste...
 
Ne znam dal sam jasan bio,mislio sam na nodetku i dali se može to videti negde i napraviti te nosače diskova,radio no til ili ne dobro ih je imati spremne,npr. ove god je bilo dobro raditi samo drljačicom i setva,a tu diskozna sejačica dolazi do izražaja.
Shvatio sam te ja,pravio je covek i sa tim su ove godine sejali kukuruz i suncokret.Ja sam sliku/primer stavio kako rusi nadogradjuju zitnu a ispred nodetke ti treba koliko redova imas.
Ako ne mozes prekopirati iz videa onda treba otici kod coveka u Adu da pokaze.

- - - - - - - - - -

Kod nas ove godine, jedno gazdinstvo onako bas jako, sejalo sa sejalicom na 70, koja kosta ko 6 majevica od 9 redi, sejali su i u povaljani tritikal i neke druge kulture, to je jako dugo nicalo, i nekako jako sporo raste...
Koliko sam ja shvatio taj prelazak sa konvencionalnog na no-till ne moz' "preko noci", to je proces koji traje nekoliko godina da bi video efekte ove tehnologije.
https://www.facebook.com/100008635087149/videos/1899324833698668/

https://www.youtube.com/channel/UCzFKM89uwpP4GuB7UOWozgA
 
Tako je kazu da prvih 3-4 godine prinosi cak budu i nizi od prosecnih valjda dok se ne uspostavi daj prirodni balans u zemljistu i prva upotreba pluga ponistava sve to sto se godinama radilo!Bilo bi lepo kada bi ove nase nodetkice mogle da se preurede u no-till sejacice ja na primer sada trenutno razmisljam o strip-till varijanti jer mi je to sada trenutno moguce za nas male ficfirice!
 
Gospodine rabadzija dali su nodetke sa diskovima koje se ovde spominju za kukuruz i ako jesu dali mozete da postavite neki snimak ili sliku takve pepravljene sejalice?Pregledao sam predhodne strane ali nisam uspeo da nadjem,hvala
 
Ja sam 5 punih godina radio gruberom i tanjiracom da se nebi odmah odrazilo na prinos. A samo jedan primer:
Prijatelj je sve po redu radio konvencionalno za uljanu repicu a ja sam sejao direktno sa kukuruznom sejalicom. Razlika je bila u njegovu korist 200kg po hektaru stim da sam na radio bez osnovnog djubriva.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh