Ovo se ne radi tako! (fotoreportaža o jednom interesantnom poduhvatu)

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.525
Lokacija
Srbobran
"Ako staviš ove slike na internet onda i napiši da se ovo tako ne radi!" - ovo su bile reči nekih mojih drugara koji su me u nedelju pozvali da sa par fotografija ovekovečim jedan nesvakidašnji i krajnje neobičan posao. Šta su to oni radili, najbolje ću ilustrovaću jednom slikom.


img9429c.jpg




U srbobranskom ataru jedan deo njiva je ugrožen podzemnim vodama koje su se ove godine pojavile posle svih onih obilnih padavina koje su nas pratile skoro od početka godine. Njive pod pšenicom koje su na suvom su do sad uglavnom ovršene i sad je ostalo pitanje šta raditi sa onim parcelama koje su još u blatu. Iskustvo iz ranijih godina sa podzemnim vodama je takvo da je teško očekivati brzo sušenje tih njiva. Upravo ta muka je naterala ove moje drugare da na kombajn, umesto pogonskih točkova, namontiraju gusenice (što je nadam se posle prve slike svima već jasno :D ), i pokušaju da pokupe ovo malo žita gde se to još na neki način može uraditi.

Kad sam stigao na salaš na kome se sve ovo dešavalo, ti moji drugari su već obavili jedan dobar deo posla. Napravili su nosače na kombajnu koji će prihvatiti gusenice, sklopili gusenice, skinuli pogonske točkove sa kombajna i obavili još mnogo drugih pripremnih radnji. Sa gusenicama su se susreli prvi put u životu, nikad ih nisu ni videli uživo a kamoli montirali na kombajn.

Pošto su to prvi put radili i nisu imali nikakvog prethodnog iskustva, odlučili su se da već sklopljene gusenice jednostavno (uz pomoć dva traktora) podvuku pod kombajn. Da bi to učinili morali su dosta visoko podići prednji deo kombajna. Ceo posao su radili sa dve male hidraulične dizalice i nekoliko panjeva i klocni. Ult koji je skinuo gusenice sa prikolice, sad je poslužio kao osiguranje za slučaj da nešto krene po zlu...


img9283a.jpg


img9289ku.jpg


img9290h.jpg


img9294q.jpg



Postupak dizanja je svima poznat. Prvo se dizalicom polako diže kombajn, istovremeno se kombajn osigurava podmetačima (panjevi i klocne), i sve tako dok ima hoda klipa. Onda se dizalica vadi, ispod nje se podmeće drugi podmetač i ponavlja ceo postupak dok se ne dostigne potrebna visina. Ovde je sve to moralo da se radi sinhronizovano na obe strane kombajna jer je lako moglo doći skliznuća kombajna sa dizalica ako se nakrivi na neku stranu. Tih "podkajlavanja" je bilo mnooogo u celom poslu...


img9291l.jpg


img9302w.jpg


img9304b.jpg



Došao je i trenutak da se osiguranja povade, odnosno da kombajn ostane samo na dizalicama, i da se uz pomoć dva traktora sinhronizovano podvuku gusenice pod kombajn...


img9309c.jpg


img9311m.jpg


img9318.jpg



Međutim, ništa nije baš tako lako kao što na prvi pogled izgleda. Usled ugibanja zemlje dizalice i kombajn su se nakrivili i postojala je opasnost da kombajn padne dole.


img9320.jpg



Opet je usledilo osiguravanje, ponovno postavljanje dizalica i sve iz početka...


img9321kz.jpg


img9322h.jpg


img9324.jpg



Sad je moglo ponovo pokušati sa podvlačenjem gusenica...


img9327o.jpg



Međutim novi problemi. Visine nikad dosta, potrebno je bilo još podići kombajn...


img9328.jpg



I konačno su gusenice podvučene skroz do dizalica...


img9337.jpg


img9339t.jpg



Post je spojen: [time]1279244870[/time]
_________________________________________________
Sad je trebalo premestiti dizalice sa druge strane osovine gusenica. Za vreme dok je jedan deo ekipe otišao u selo po dve vinte (mehaničke dizalice), drugi deo ekipe je došao do zasluženog predaha...


img9349p.jpg



Kad su vinte stigle posao je mogao biti nastavljen. Polako su hidraulične dizalice prešle na drugu stranu osovine. Sad je već bilo lakše jer se kombajn mogao podkajlovati i na samim gusenicama. No, i ovaj deo posla nije mogao da prođe bez problema. Šta da vam kažem, verovatno već pretpostavljate da je i u ovoj fazi kombajn krenuo na stranu. To je samo oduzelo još vremena na dodatna osiguravanja i premeštanja dizalica, ali se posao nije mogao oteti...


img9368f.jpg


img9365n.jpg


img9372w.jpg


img9379i.jpg



Sad su se gusenice nesmetano mogle podvući koliko je trebalo. Potrebno bilo još samo zarotirati osovinu tako da naiđe tačno na mesto oslonca na kombajnu...


img9382k.jpg


img9387r.jpg


img9394v.jpg



Sve je veoma precizno namešteno i ostalo je još samo da se kombajn spusti i pritegnu šrafovi...


img9396.jpg


img9406.jpg



Najteži deo posla je bio gotov. Dalje je sve bilo lakše i išlo je kao po loju. Prvo je bilo potrebno namontirati lančanike. Ult je tu dobio svoju novu ulogu. Zapravo, bez njega bi bilo nemoguće raditi ovakav posao...


img9409md.jpg


img9293b.jpg


img9411.jpg


img9415.jpg



Ostalo je još samo da se gusenice našpanuju i podmažu. Naravno, morali su pre toga razraditi španere jer je sve bilo zarđano i zapeklo :D ...


img9425t.jpg


img9427ax.jpg


img9433ui.jpg


Post je spojen: [time]1279277477[/time]
_________________________________________________
Eto, gusenice su tako namontirali, a ja ću se još jednom osvrnuti na njihove reči, odnosno naziv teme. Radili su na ovaj način, podvlačenjem kompletnih gusenica, i videli da je to teži i komplikovaniji način. Ako još koji put budu morali raditi isti posao, onda će svakako prvo montirati samo osovinu a gusenice naknadno nabiti na osovinu. Možda tako nije lakše, ali je bezbednije i brže. Mada ja mislim da su radili na betonu da bi i na ovaj način mogli to mnogo brže uraditi. Neko je još i predlagao da se ukopaju kanali za gusenice tako da nema tolikog dizanja celog kombajna... U svakom slučaju, sledeći put im neće biti prvi put i verujem da će sve to ići mnogo lakše i brže.


Kombajn je sad dobio nove cipele :D i bilo je potrebno da se prvo nauči hodati u njima a potom i da se razgaze. To je već bio mnogo lakši deo čitavog posla. Dok je stigao do hedera, kombajner se već izveštio kako da skreće i ostalo je samo da se proveri kako to sve radi u njivi...


dsc01130q.jpg


dsc01131u.jpg


dsc01132b.jpg


dsc01134i.jpg



A u njivi je bila posebna priča. Na žalost, tu su mi već posustale baterije u fotoaparatu a i na kartici je ostalo veoma malo mesta, a bilo mi je žao da bilo šta brišem. Ipak, imam par fotografija kako izgledaju tragovi u podvodnom delu njive, kao i nekoliko filmića prolaska kombajna kroz blato. Koliko znače gusenice najbolje se vidi kad se uporede tragovi gusenica i zadnjih točkova. Same gusenice ni u blatu ne potonu mnogo, ali zato zadni točkovi prave jako duboke tragove i propadnu skoro do osovine. Zbog toga su već sutradan postavili odstojnike i stavili veće zadnje točkove kako bi bili u tragu sa gusenicama. Evo par slika sa njive, uz opasku da sam se i ja vrlo lako mogao zaglaviti u njivi prateći kombajn da bih napravio bolji snimak :D . Još par koraka dalje i bio bih do kolena u blatu. Zato i nisam mogao napraviti snimak na najgorem delu njive ali i ovako se dobro vidi o čemu se radi.


img9454.jpg


img9460f.jpg


img9473p.jpg



Evo i dva filmića gde se vidi prolazak kombajna kroz blato. Kad se vest o gusenicama proširila selom, kombajn je neočekivano dobio još mnogo hektara posla. Evo, neumorno radi cele nedelje i gledaću da ga još jednom obiđem i napravim još klipova i fotografija, pa ako nekog posebno zanima neki detalj mogu i to da snimim.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J8_3PBn8pUQ[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FZCVTdIcB28[/youtube]

Nadam se da će nekom biti interesantno da gleda ovu fotoreportažu jer sam prilično iznervirao pošto nisam mogao da je postavim na forum, (tek deljenjem na tri posta mi je to pošlo za rukom), a mnogo sam vremena potrošio da sve ovo iskucam i uploadujem na net. Izvinjavam se svima sa lošijiom internet konekcijom zbog velikog broja slika. Toliko od mene dok ne snimim druge video klipove i okačim ih na net. Pozdrav svima! :ppozdrav:
 
au.... pa svaka cast momci. nikad mi ne bi ovakva ideja pala na pamet :D

jos jednom SVAKA CAST ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Drago mi je da si uspeo da postaviš slike, vrlo interesantno. Gde su nabavili te gusenice? :D
 
Original gusjenice za zmaja 142:






Kolega ih je jedne godine nabavio za vrsidbu kukuruza pa dok ih je razradio dok sta, popizdio je s njima, ali da ih nije imao, ostao bi taj kukuruz na njivi jako jako dugo...

kasnije mu nisu trebale, a ponovno su pohrdjale pa ih je bacio na otpad.

Montiraju se direktno umjesto tockova i nije ih neki problem namontirati uz pomoc IMT 539 i nekog improviziranog vilicara s kojima ce se namjestiti na glavcine. Kolega mi je rekao da je svaka gusjenica 480kg teska i gdje ih bacis da se ne bojis da ce ih netko ukrasti...

Za zmaja postoji "medjuploca" koja se montira na nosac zadnjeg mosta, da se kombajn ispravi, kako bi bio vodoravan. Ako mu guzica visi kao ovom DF sa snimka, postoji mogucnost veceg rasipa.
 
@ mims

Ne znam gde su nabavili gusenice, znam da su ih kupili od jednog čoveka koji ih je kupio zajedno sa kombajnom a posle prodao kombajn bez gusenica. Gusenice su baš za Deutz kombajn i samo je minimalno trebalo prepraviti nosač na kombajnu da se upari sa ovim gusenicama.

Od kako su stavili gusenice pretrpani su pozivima za vršidbu. Trenutno rade na PD Pionir u Srbobranu koji ima dosta podvodnih njiva. Ja sam im rekao da ni ne skidaju gusenice jer će im, kako je krenulo, trebati i u soji. Mada, mislim, da ako dobiju neku dobru ponudu i priliku da nešto i zarade, lako se može desiti da kombajn i ne ostane kod njih do soje ( tj. prodaju ga). :cool:

@ Bobo

Već sutradan su namontirali veće zadnje točkovei kombajn je sada horizontalan. Govorili su mi da postoje i neke vojne gume, još veće, koje pasuju na te felne i koje se mogu naći na vojim otpadima po maloj ceni. Mada i sa ovom većim gumama koje su imali je kombajn izravnat, a stavili su i odstojnike pa su sad zadnji točkovi u tragu sa gusenicama.
 
@ peto 1 :ppozdrav:

Znam da se moglo i tako postavljati slike, ali namerno nisam hteo da koristim thumbnail veličinu. Ja lično ne volim taj format i znam da retko kad pogledam sve slike u većoj rezoluciji kad naletim na thumbmail. Jednostavno, na maloj sličici se teško vidi o čemu se radi a posebno otvaranje svake pojedinačno je nepraktično ako se radi o većem broju slika. Znam da je ovako neupotrebljivo za one koji koriste dial-up, ali mislim da je broj takvih korisnika svakim danom sve manji. Zato sam u naslov i stavio da je reč o fotoreportaži pa takvi korisnici mogu preskočiti ovu temu ili u browser-u isključiti prikazivanje slika.


Što se tiče zemlje i njene kasnije obrade posle prolaska kombajna, to da će biti teško da se obradi je jasno i samom vlasniku njive. On je čovek razmišljao kako da spasi bar malo od žita na toj parceli. A sama parcela je veoma specifična. Dugačka je 600m a na posle prvih 100m je do gde se pojavila podzemna voda. Sa druge strane je kanal i još oko 50-80m podvodnog dela. Dakle na središnjih 400m njive koji je suv je jednostavno nemoguće prići. Zato se odlučio na ovaj korak jer će morati da se pati sa obradom samo u tom dolu (onih zadnjih 50-80m nije radio) a to će već nekako uz pomoć podrivača i tanjrače uspeti malo da poravna. Na suvljem delu, dakle tamo gde ne izbija baš voda, je manje sabijanje i oštećenje zemlje nego da ju je radio kombajn sa točkovima (ako bi uopšte mogao da radi).
 
@dukej
Svaka cast na fotoreportazi, kako si je ti nazvao sto u sustini i jeste. Mene licno nervira kada moram da povecavam slike i mislim da se gubi vreme kao i na ucitavanje. Ako je prioritet skidanje letine onda je sekundarna stvar kako ce se i sa kojim problemima izvrsiti obrada tog zemljista. :ppozdrav:
 
Svaka im čast na adaptaciji ::svaka cast:: :D Uglavnom su svi samo pričali o gusenicama, ali oni su to i uradili
 
Deda Lala je napisao(la):
Ovo odmah prijavite zavodu za intelektualnu svojinu kao tehnicku inovaciju.Lepo ste se setili.

Proizvode se takvi kombajni odavno ::namigivanje:: vrse pirinac sa njima ::namigivanje::
 
svaka cast na reportazi :) (meni se licno ovako vise svidja nego sa umanjenim slicicama), a i momcima na poslu (naravno, nisu izmislili nista novo)
 
Danas sam čuo neke novine oko ovog kombajna sa gusenicama.

Kao prvo, naravno da oni nisu ništa novo izmislili. Kao što sam već rekao, to jesu original gusenice za Deutz kombajne, (doduše za neki drugi model Deutz kombajna), i samim tim nije ništa novo tu izmišljeno. Trebalo je samo nešto malo prilagoditi na spoju osovine gusenica sa kombajnom i sve drugo je pasovalo u dlaku. Stvar je samo u tome da su se oni (a i mnogi drugi) prvi put "uživo" susreli sa njima, pa pošto im je to bila prva takva montaža poželeli su da imaju malo slika za uspomenu. A ja sam poželeo, kad sam već slikao, da to vide i članovi ovog foruma i tako je došlo do ove fotoreportaže...

Neko je pitao gde su nabavili gusenice, danas sam saznao da su uvežene iz Francuske pre nekoliko godina i da su tek ove godine poslužile svrsi.

Na žalost izgleda da su za ovu sezonu završili posao. Gusenice su izgleda dosta radile u svojoj prošlosti i izgleda da im je potreban remont. Ipak, poslužile su svrsi i donele jedno novo iskustvo onima koji su sa njima radili. :cao:
 
Nazad
Vrh