Skladištenje kukuruza i vlaga

Mesec dana bi trebalo lagano da stoji po meni slobodno puni dzakove i prodaji :ppozdrav:
 
da li ima neko odgovor na moje pitanje. Sutra bi trebao da punim dzakove, pa reko da ih ne praznim posle.....:osmeh:
Ја сам лагерово 10 вагона са влагом коју видиш и не бојим се све док просечна дневна температура не пређе 20 целзиуса!
214y4go.jpg
 
Imam i ja 2 vagona sa vlagom 19, iskipovano u garazi. Ali ne znam za dzakove, jA sam napunio 70 dzaka, pa poceo danas da prodajem, ali to je sa 16-17% vlage....
 
Pa onda ja nemam brige za moj u džambovkama sa 15,5-16% vlage i trenutnih 12,2 °C sa tendencijom opadanja :ppozdrav:.
 
Ja se bojim za svoj u klipu,širina kotarke je 160 cm (nešta sam skalabudžio pod šupom) stalo je u njega 11m3 klipa.Otvoren je sa 3 strane a vlaga je zrna 23% ali magla je već 2 dana.Da li će se pokvariti vidićemo.
 
Ove niske temperature drze stvar pod kontrolom, da je toplije ne bi valjalo, s obzirom na vlagu skladistenog kukuruza
 
Vlaga je bila, i sada je ista od 15,5 do 16%, temperatura zrna u vršidbi je bila oko 20°C. Ovo jedan deo, imam još veću gomilu u drugom dvorištu :osmeh:.
Prošle godine sam imao probu, isto ovako 14 vreća sa vlagom 15,8% prilikom punjenja vreća, a ista je bila i krajem marta kada sam ga prodao :ppozdrav:.

- - - - - - - - - -

I da dodam, vlaga je merena vlagomerm "LDS-1G" (kinez) koji je baždaren po miniGac-u, a ne po ovim na silosu...
 
Moda je negde i pisano, ali me mrzi da se vracam u nazad pa cu mozda ponoviti pitanje. Kako se branite od miseva, kako kad progrizu dzambo vrecu?
 
Prošle godine nisam imao nikakvih problema što se toga tiče, a i sada je ispod vreća za svaki slučaj postavljena "specijalna hrana" za njih :osmeh:.
 
Juce ispustena 1 prikolica gde je spakovan sa oko 20% vlage.Hladan kao led a vlagomer sad pokazao 19 vlage.
 
Nazad
Vrh