Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Počinje sezona poljoprivrednih radova, pa bi smo mogli u jednoj temi da kratko napišemo šta se radi. :osmeh:

Ja sam danas zatezao žicu na poklopcima za nukleuse, koji su u isto vreme i hranilice za pčele.
 
Ja sam danas posejao prvo jutro kukuruza, naravno uslužno :D, prvo da se malo zaradi ::novac:: pa ću onda svoje! :cool: Zašto nisam slikao, pojma nemam :sta:
 
Ja sam danas obisao Rumu tj. vasar pa sam isao u Vojku da vidim neki Far kombaj a usput sam video jednog zmaja prvo selo iza rume prema st.pazovi jer vidim da drug Cugi se bori za zmaja da ga kupi a radi se o 142 sa zitnom i qqruznom varijantom oko 8000e lepo izgleda,u njivu nisam isao jer je juce kod nas bilo dosta kise a vidim u rumi suvoooo :cool:
 
Sa desne strane parkiran, a ima i berač pored njega? Ako je taj, to je 141, 7500 eura, čovek je odardio komplet limariju i pojačanja na njoj, kao i nove kočnice.
 
E taj,neizgleda lose a kocnice sam vidio,stavio celjusti kocione od golfa e sad kako radi nemam pojma,prolazio sam juce i stao sam zbog jedne stvari a to je zadnje ojacanje zbog secke,taj kombaj je imao secku pa me je to zanimalo da vidim kako je uradjeno pojacanje mada sad secke nema i covek i nezna za cega je to napravljeno kaze da je on tako kupio sa ekonomije,ja mislim da je meni reko 8500e ali sa kukuruznim hederom nece bez njega da proda ali nema korpu i blindeve i ostalu pratecu opremu.
 
Digao je cenu, meni je rekao 7500 u novembru prošle godine. Ja vijam samo žitnu varijantu.
 
Danas sam se malo prašio,Pripremao sam za setvu kukuruza.
Ovako izgleda iz traktora



A ovako kada se slegne

 
Da nebi pomislili da sam ja prošao bolje i sjedio na traktoru. Buraz se samo smiješio i gledao kako hodam iza polagača. Postavili 13 kilometara folije :sta:
slika034ou9.jpg
 
E danas nisam nista radio, a ni ne planiram. Juce sam bacio vestak......pa cekam da vidim oli ce biti kise ili ne pa da spremim i posejem kuruze.
 
Odg: Šta ste radili danas?

Danas.......kao i prethodnih dana, uslužno bacanje đubriva, spremanje, sejanje....po ceo dan, a da, danas sam počeo sejati i svoje! :sreca:
 
E ovo sam juce radio......doduse nije moje mesto u Banatu, al je zato Backa.......cik pogodi a nije tesko.


 
:osmeh:
Lepo vreme ovih dana, pa svi radimo punim tempom...
Danas bio i vašar u Rumi, ali ko ima vremena za to sada?
Možda sam na kratko za :ppozdrav: pod šatrom.
 
Danas sam premestio pčele iz jednoga nukleusa u košnicu. Jako lep nukleus sa tri rama legla. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh