ASOCIJACIJA POLjOPRIVREDNIKA SRBIJE

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Lokacija
Пожаревац и Гај (Ковински)
Mislim da je protest pokazao na najbolji mogući način šta znači ujedinjenje poljoprivrednika. Medjutim pokazao je i da Asocijacija još uvek nema dovoljan uticaj na sva udruženja koja su u njoj. Lično smatram da ne neophodno da se što pre formira sajt Asocijacije kao vrsta glasila da bi smo svi mi bili direktno informisani. Naime, ja sam lično član udruženja koje nije ni mrdnilo malim prstom tokom protesta, te u ime svih nas, a ima nas mnogo M O L I M rukovodstvo Asocijacije da nam da informacije kako možeo direktno da postanemo članovi Asocijacije, bez pristupa udruženjima. Ako ovo nije moguće bilo bi izuzetno dobro da nam postavite spisak svih udruženja članica Asocijacije sa njihovim kontaktima kako bi smo se što više omasovili.
Dakle gospodo, prijatelji, sapatnici u Asocijaciji, kažite kako da Vam se pridružimo !!! :ppozdrav: :ppozdrav: :sta: :cao:
 
Nema potrebe za sajtom, blog bi na primer bio dovoljan. Recimo na servisu blog.rs je izrada bogova besplatna, pa se na taj način informacije direktno mogu deliti, bez nekih velikih troškova. Potrebno je samo malo entuzijazma i jedna osoba koja će to da administrira.

Eto na primer, član koji je pokrenuo ovu temu ivanm, bi mogao da kontaktira direktno predsednika dotičnog udruženja da mu dostavi podatke i da on lično kreira i te podatke objavi na blogu, koji bi pre toga kreirao. Pošto je član asocijacije, laki bi mogao da dolazi direktno do podataka i da ih objavljuje na blogu.
Na blogovima je moguće ostavljati komentare na članke tako da bi se odmah moglo čuti šta članstvo mislio o aktivnostima koje asocijacija preduzima.

Ovako sve izgleda pomalo bezveze, član moli na sasvim desetom mestu rukovodstvo da nešto odradi. Ko zna dali oni uopšte posećuju ovaj forum. :sta: :sta:

Kad sam već počeo pisati post, da lično kažem i svoje mišljenje o celoj ovoj priči. A ja misilim da je ovo sve u fazonu trla baba lan , da joj prođe dan.
 
sta se desava, jel ima sastanaka, planova, ideja? znam da je sad jek sezone, ali price nikad dosta.
 
Moje pitanje glasi : Ko je osnovao tu asocijaciju ? Ako je to uradlia ova sadasnja vlast , treba znati da oni nikada ne bi radili na svoju stetu !

Sta bi mogla da uradi vlast ako se skupi 50.000 poljoprivrednika i blokira Beograd ili gradove u Srbiji .
Prirodno pravo je da se borite za svoja prava i bolji polozaj u drustvu.

Ova vlast je dosla na vlast sa ulice tako da im je dobro poznata borba na ulici :zli:
 
Gledao sam Baneta i Bogdana...ne znam sta da kazem... :udri: :udri:
Momci su odlicni,ali na zalost nema ko da ih cuje. :udri: :udri:
Svaku rec koju su rekli rekli su realno,komplet prica koju su pricali ima tako jednostavno resenje ali niko nece da uradi to resenje tj. da seljaku obezbedi konstantnu otkupnu cenu mesa,mleka i ratarskih proizvoda.Naravno ne mislim u dinar konstantnu ali npr da kazu mleko ce biti kod seljaka od 35-40din/l i da covek pravi svoju racunicu da li mu se isplati uzimati krave ili se ne isplati.
Umoran sam da bih sad prepricavao njihovu pricu,ali bih voleo ako ima jos neko ko prati emisije u kojima oni gostuju da iznese svoje misljenje i svoju neku viziju resenja problema u kom se nalazi nasa poljoprivreda trenutno.
 
Ovako to bude na sastancima skromno i kolegijalno. :cool:
312vfrd.jpg

24mxi6a.jpg
 
Veliki pozzdrav i pohvala za svaki trud oko organizacije, ali se možda previše puta ponavljam, bez medija svaki je gotovo uzaludan.
Vrlo sam zainteresovan kako sve ovo funkcioniše, stalno pratim sve medije na ovu temu, ali ipak Asocijacije nema nigde. Da ne beše ovog foruma NA, Provca, Baneta, ne bi smo ni znali ni toliko, a verujte ima nas koji nismo blizu Mačve a vrlo smo zainteresovani.
Zato ću ponovo pitati - sajt košta i za to nema para, razumem, ali je neko pomenuo BLOG kao fraj varijantu! Ja to ne umem da postavim, ali javno pozivam onog ko zna da se malo angažuje na ovu temu...
:ppozdrav: :cao:
 
@Ivanm ni ja ne umem tehnicki da uradim blog,jbg nikako ne znam,znam ovo da vodim. Narodski receno znam da teram,ali ne umem da popravim traktor.

Zbog svoje politike koju vodi asocijacija je i nema na TV-u.Oni su REALNO rekli i predvideli probleme koji su u zemlji sto se tice poljoprivrede.
U prilog ide ovaj snimak koji je snimljen 5-og jula kada su trazili cene svinjskog i govedjeg mesa,kao i cenu mleka koja je tek sad dosla do 32dinara.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KORdmNx2rpw&feature=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yWIiYDpKRGE[/youtube]


Javno su rekli da ce nestati mleka na sastancima,a i na tv-u samo te snimke ne mogu da pronadjem,pre nekoliko dana su rekli i da ce mesa nestati pa su ih zvali iz "nekih drzavnih organa" da demantuju svoju izjavu,ali oni nece i realno je da ce nestati i stocnog fonda jer se ljudima ne isplati da drze svinje za ovu cenu,masovno prodaju krmace. :udri:
 
ivanem ima nas u medijima i to podosta ali ti se verovatno desi da ne ,,ubodes,, bas tada , a inace bi nas bilo mnogo vise kada kada bi ziveo u pravoj pravnoj drzavi bez medijske blokade i bez cenzure. bogdan je u proteklih par dana bio na rts1 i na b92 i to bas kad je gostovao dragin i to je bilo bas zesce nas min je pop,,,zdeo.ja sam bio na radio fokusu i to ceo sat, to ti je bas radio koji nas dosta podrzava i uopste je slusan kao narodski radio 101,4fm.inace je bogdan maltene svaka 2-3 dana na sremskoj tv pa na otkosu je cesto , inace nasi tj moji vocari su cesto na krusevackoj i kg lokalnoj tv.sada ovih dana treba da gostujemo na jagodinskoj tv palmi i tako desava se nesto ali je to malo koliko bi trebalo da se seljak cuje a ne stalno jedan te isti covek koji ama bas sve zna. pa su zarad toga i formirali seljacku stranku ne bi li za sledece izbore pomogli nekoj od vladajucih ali sta im vredi nisu je ni osnovali a vec prsla .tako se to uvek desava kad se radi nesto iz interesa.opstace samo casni i posteni .valjda ce i to jednog dana imati neke vrednosti u nekom sistemu a i u boga se uzdamo, .nece dugo proci.
 
Pogledajte ovu reportazu mislim da je vrlo dobra .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jN5oApHeFY8&feature=player_embedded[/youtube]
 
markodanube je napisao(la):
Pogledajte ovu reportazu mislim da je vrlo dobra .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jN5oApHeFY8&feature=player_embedded[/youtube]

ma daj markodanube,pa zar ima još ljudi koji nasedaju na ovakve gluposti.LIČNO POZNAJEM SVU TROJICU KOJI SU GOVORILI"TO SU PRODANI LJUDI I MANIPULATORI."Zlatan Đurić ima pet članova u svojoj uniji zanima ga samo politika i lova izvarao gomilu ljudi.Branislav Mijatović izbačen iz Asocijacije Poljoprivrednika Srbije zbog primanja mita.(dobio traktor rus i to polovni,priplodne nazimice...) Čedomir Keco pre nekoliko nedelja dobio 70.000 Eura.Da li treba još da pričam, iako ne volim sto to moram da kazem javno ali necu da ćutim dosta mi je ovih smradova više.!!!!!!!!
NA čemu oni misle da prikupe pojene pa nije narod glup i retardiran pogotovo što ima snage i Srpska muda da kaže ko je ko i ko sta radi!!!!!!!
 
Ja ne poznajem te ljude i sta da kazem , nisam znao da su se prodali demonkratama.

Sta nam je onda ciniti ? Kada izgleda ko god digne glas protiv drzave oni ga kupe ?
 
Šta sam vam ja rekao..... ::lose:: to je sizifov posao......oni su uništili ideju o udruživanju na vreme :zli:Sad treba da prodje vreme i dodju neke nove generacije........jače,pametnije,ponosnije,iskrenije,MORALNIJE..........
 
stiv je napisao(la):
Šta sam vam ja rekao..... ::lose:: to je sizifov posao......oni su uništili ideju o udruživanju na vreme :zli:Sad treba da prodje vreme i dodju neke nove generacije........jače,pametnije,ponosnije,iskrenije,MORALNIJE..........

Tako je Stiv.ne volim kada se izražavam na ovaj način i da koristim ove metode.Kada se čovek kreće u tim krugovima svašta se dozna.,ne sviđa mi se što sam na ovaj način morao da odreagujem,ali ne dozvoljavam takvo prosipanje gluposti i obmanu naroda.Svaki čovek ovakvog tipa dobiće od mene argumentovan i adekvatan odgovor!!!!Iz ovakvih razloga nikad nisam pozivao niti vrbovao ljude da se učlane u APS.ni preko foruma ni na bilo kom drugom mestu.Ovakvi ljudi mi ne trebaju ni da su od zlata ne mogu očima da ih vidim.Svako ko u ovu borbu za bolje sutra želi da uđe SRCEM i isključivo srcem je dobrodošao.Svako ko u ovome gleda lični interes biće odstranjen kao malidno tkivo!!!!!
izvinjavam se svima na malo oštrijiem stavu,Markodambe ovo se ne odnosi na tebe nego na aktere ovog priloga da ne bude zabune. :ppozdrav:
 
ne brini ja sam to tako i razumeo , i u potpunosti te podrzavam.
Ja nisam jos poljoprivrednik ali od februara cu to biti i naravno da me interesuje buducnost i bolji uslovi za rad.

Pozdrav :ppozdrav:
 
marko ti kao da si otisao iz srbije pre 2 veka.a da li ti znas gde ces se vratiti i gde ziveti.ovo je ne kolumbija nego kolumbija na kub.a da li ti je jasno ako ti kazem sledece a to je sve dokazano i provereno i dokumentovano papirima:
pojavi se covek na b2 kao strucnjak za borovnicu -normalno covek platio za reklamu-normalno klasican prevarant i navuce ljude da pokupuju sadnice od njega"izmedju ostalih i ja" uz silna obecanja od pomoci pri ostvaruvanju subvencija do pomoci pri sadnji itd itd kao u bajci.od toga nista naravno jer je covek skolovani manipulant i prevarant.no da bi prica bila sa slagom navuce nas i osnujemo zadrugu u kojoj je on direktor.uvidevsi posle nepunih god dana da je djavo odneo salu obratimo se prvo zadruznom savezu srbije za pomoc i dobijemo isto sto i mlada prvu bracnu noc.nedugo zatim uvidevsi da nam nema druge no da istupimo iz zadruge -u medjuvremenu nas nekoliko se raspitamo o gdinu a on osudjivan 2 puta a 10 puta podnosene prijave za prevare u privredi-pa odlucimo da osnujemo svoju bez direktora i na bazi drugarskog udruzivanja gde bi svako imao svoje obaveze,, e nemoze ni to doticni gdin neda ispisnice , mi se ponovo obratimo zadruznom savezu a oni normalno na njegovoj strani jer ima coveka tamo I STA BI TI?ovo je samo jedan od milion primera a sve ce ti se samo kasti kad budes poceo da jedes lebac ovaj seljacki u ovo vreme.ovo sve sam ti napisao jer neverujes sigurno Banetu da su ova tri musketara sam olos i sljam srbije ne samo poljorivrede jer to sto se nama desavalo samo nas je ojacalo a ujedno smo i na samom pocetku ocistili APS od djubreta a i sam znas da govno uvek samo ispliva kad tad a nama je dobro sto je se to desilo na pocetku.e tek sada ces uvideti milioniti deo onoga sto nas tako na forumu ttera da budemo malo arogantni i netakticni jer i na forumu imas ljudi koji su tu da podmecu klipove i da podj...ju ali mi smo vec navikli na to.tako da sada mozes malo da shvatis taj bes koji se pojavljuje povremenone bez razloga EVO I OVO JOS DA TI KAZEM:Brana mijatovic -iskljucen iz asocijacije-covek maniuplant samo takav dodje na sastanak u min polj sa nama i to kod dragina:kad ga je dragin video covek zapenio " STA CES TI OVDE JESAM TI DAO TRAKTOR DA NE PRAVIC ASOCIJACIJU"ovo ti je sve raklo i ko je dragin i ko je Brana onaj sa tvog ppriloga.uzgred hvala ti do neba sto si nam ovo pokazao jer si nam ucinio veliku uslugu, a tek ce ovih dana leteti perje kad izadju i medija neke inf CUCE SE I VIDETI.pozzzzzz
 
Ja sam postavio snimak jer sam ga slucajno nasao. Nema razloga da neverujem Banetu ili tebi , tako da sam od srca rekao da ga podrzavam .

Imam jedno pitanje koje proizilazi iz tvoje recenice ---------kad ga je dragin video covek zapenio " STA CES TI OVDE JESAM TI DAO TRAKTOR DA NE PRAVIC ASOCIJACIJU"ovo ti je sve raklo i ko je dragin

Jeli to onda znaci da drzava NECE da se prave zadruge i da se seljak organizuje ? :udri: :udri: :udri:

Ako je to tako ja sam uz vas bas ZATO STO VLAST TO NECE ! ! ! !! ! ! !
Volim da se borim protiv rezima
 
Nazad
Vrh