Ribolov na potocnu pastrmku - mamac koji koristite

DULEmajstor

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2010
Poruka
646
Lokacija
Josanicka Banja
Otvorio sam ovu temicu za sve nas koji volimo ::samo odmor:: . Ja najvise koristim blinker ( leptira) . Nasao sam pre mesec dana jedan duplu nulu - ne da radi na njega nego ubija ! ::vadjenje_repe:: Zamolio bi sve ljubitelje ribolova na potocaru da se jave i odgovore na temu ! ::spreman na sve:: ::prica:: :veseljak:: ::suncanje:: :ppozdrav:
 
e gledaj ovo.naleteh na zemljaka :ppozdrav: ja sam ziveo u baljevcu a otac mi je iz brvenice.u brvenici sam lovio pastrmku na musicu,blinker,ruzno pace trojku. a na josanici,tvojoj reci,nikada na varalicu nisam uspeo da ulovim,ni na musicu.pa sam batalio da dolazim na vasu reku. jedan put sam na djorovom mostu bacio u vir na samokovki.zakaci se mala pastrmkica na mepss 0 srebrni. e sad,moja iskustva govore da boja blinkera varira od onih leptira koji se roje tog dana na reci,to je uslov za uspesan ribolov.jednom sam bio na studenici povise manastira 5 km.ja sam bacao zuti meps,ruzno pace,fazanov rep itd.drugar je bacao neku krsinu od blinkera,tamno zlatni sa braon sarama.a taj dan se rojila krupna musica sa braon krilima. on uhvati a ja ni trzaj nisam imao.kod mojih u brvenici je sve izlovljeno,dolaze rascani,novopeceni musicari,uzimaju pastrmke od 10 cm. a i ribolovacko drustvo ne poribljava,lazu da su pustali ovih godina.gledaj kako sam provalio da lazu.pre petnaestak godina kad odem na reku,nisam kacio pastrmku manju od 23-24 cm pa na gore.svake naredne godine (kako smo se ucili lopovluku u drzavi) opadala je velicina pastrmki koje sam kacio. od pre 5 god kace se samo one od po 10 cm i godisnje na celoj reci padne jedna kapitalna od kila. ko moze da kontrolise rukovodstvo ribolovackog udruzenja kad poribljava. niko.oni kazu bacili smo 10 000 kom a pastrmke nema da prirastom svake godine obezbedjuje lovnu duzinu od 25.e sad ce neko reci-vise je ribolovaca sada. to nije tacno.pa ne prezive sve pri poribljavanju.ni to ne pije vodu.kako se u titovo vreme i 15 godina posle njega imalo sta uloviti a sada ne.tada nismo smeli -platim ti 10 000 kom(mrestilistu),pusticemo 2000kom,evo tebi 1000 evra i meni 1000evra.ko ce da vidi koliko smo pustili i da nas uhvati u kradji.ni u tvojoj josanici nema vise da pecas na zujca caurasa krkusu a lupas po obali i setas i ulovi se pastrmka. bio sam i na goliji pre 10 godina na pocetku reke studenice,kazu ljudi bilo je u tom potoku pod busenom pastrmke od kila,sada su retke one od 10 cm.svi su pricali kako bojan ,bivsi precednik opstine raska ,lovi pastrmku (non stop) od kadijevca ka josanickoj banji-u nacionalnom parku kopaonik.dugo mi zemljce necemo videti pastrmku u nasim rekama a ni lipljena u studenici. sem da neko ode i kupi za svoje pare pastrmku i da niko ne zna pusti ih u reku.inace od ribolovackih udruzenja nema nista,ako mislis da nisam u pravu-ulovi 5-6 komada od po 25-30 cm za vece ili jutro.mozemo samo da gledamo kako kradu nase pare od dozvola i pare iz budzeta drzave.meni je 38 godina,ne verujem da cu doziveti do 60 da ulovim tih 5-6 kom u meri za jedan izlazak na brvenicu.posle cu biti mator da cesljam virove i predjem 10 km za vece po reci .ebi ga
 
Pecam bez preterivanja pedesetak godina i pecanje izuzetno volim, ali mislim da je na forumu vec jedna tema o ribolovu, a ovo je poljoprivredni forum. U okviru predhodne teme bi se moglo govoriti o crvicima, voblerima, spinerima , mrenama, mamcima, pllovcima, stoperima, saranima, masinicama...
Predlazem da se diskusija premesti u postojecu temu :cao:
 
ja sam ribolovac i molio bih zainteresovane da se naprave vise teme kao pecanje sarana, soma deverike mrene pastrmke klena skobalja ite i da svi pisemo
AJD MODERATORI DOZVOLJAVATE LI OVO.
 
Ljudi pocinje polako sezona ribolova na potocnu pastrmku .

Naime dva coveka iz mog mesta su otvorila sezonu uhvativsi dva lepa primerka na reci Studenici pre 5 dana.

Sada ide samo na musicu.
 
kod mene na brvenici moze na vobler kad hoces,blinker..gde su lovili u studenici,ispod ili iznad manastira,na kanap ili vaser kuglu ?
 
Ulovili su iznad manastina . Na kanap za musicarenje sa privezane dve musice .

U josanici nama nista , a i leti ne verujem da ce sta biti . Sve pokupise ovi Rascani , i malo i veliko , sve .
 
ma memedovic je zajebao sve sa svojim emisijama.napalio je mnogo buzduka da nakinjureni sa musicama paradiraju po reci i tamane sve zivo. pre nije bilo tako retki su znali da love pastrmku pa je zato i bilo.secam se kad sam bio klinac pre 30 god,stric iz Usca ulovi mi lipljena na studenici,ej,jos tada je on musicario. sada lipljena nema u studenici a stric vata klena po ibru,sta da radi jbg
 
Danas sam uspesno otvorio sezonu pecanja .

Uhvatio sam dva lepa primerka pastrmke potocare.
Koristio sam sredrni blinker duplu nulu.
Tek sad pocinje da radi.
 
Nazad
Vrh