Gajenje svinja na otvorenom prostoru

meni jedno prase bilo pobeglo kad sam čuvao jedva sam ga uhvatio,a kasnije kad je poraslo vezeš ga za zadnu nogu iznad koleno i puštiš na konopac al mora paziš da se navikne da neslomi nogu ili staviš mu ogrlicu ko taj tvoj retriver i isto na konopac,ali su upitanju prasilje i dan danas tako čuvaju stare zene pored puta gde ima trava,e sad znam i ljude koji su čobanisali sa prasići,svinje,šiparice ali golemo trčanje isto ko pokoze i ovce,vidi sad dali je bolje na konopac ili pušteno izbor je tvoj
 
Uzemljenje ne smeš da imaš na el pastiru. Uzemkljenje se javlja kada životinja ili čovek, grana, vlat trave ili korova dotakne žicu pod naponom i na tom principu se životinje uče da ne prilaze pastiru .Svako uzemljenje ti slabi napon. Pri oslabljenom naponu pri puno ovakvih kontakata stoka ne oseti udarac el. pastira i probija žicu.
-Izolatori koji drže žicu moraju da budu dobri.
-Trava oko žica el pastira ili grane od žive ograde korova, drveća, žbnunja ne smeju da dodiruju žice jer tako slabe napon u sistemu i stoka probija žicu. (redovno košenje trave duž linije pružanja žica i sečenje grana)
-u toku izrazito sušnih letnjih dana dolazi do slabljena napona (e za ovo sam zaboravio razlog)
 
Opet ja u jednoj od zamrlih tema... Posto mi je ideja da oformim jedno gazdinstvo gde bih drzao uglavnom autohtone rase zivotinja sto ukljucuje i svinje (najverovatnije ce to biti Moravke), a gde bi sve zivotinje bile slobodne a ne zatvorene u objektima, zanima me kolika povrsina bi bila neophodna za drzanje recimo 2 krmace i nerasta uz 5-6 tovljenika. Negde sam cuo ili procitao da ako se predpostavlja da ce se svinje u tom ogradjenom prostoru same snalaziti za hranu, onda bi za 10 grla bilo potrebno oko 1 hektar (idealno kombinacija suma bukve/hrasta i livada). Da li je to dovoljno i podrazumeva li taj broj od 10 grla i njihove potomke (prasice)? Pretpostavljam da da, ali vole bih da mi neko sa vise iskustva da odgovor.
 
Нема ти овде нико искуства са слободним држањем :osmeh:. Једино Немања би могао нешто смислено да ти одговори, али га нема. Остали хране своје свиње и прасиће само сољу и водом и пумпају на компресорима пред откуп. По њима, ако не набије 120кг за 6 месеци, не исплати се ::
 
Нема ти овде нико искуства са слободним држањем :osmeh:. Једино Немања би могао нешто смислено да ти одговори, али га нема. Остали хране своје свиње и прасиће само сољу и водом и пумпају на компресорима пред откуп. По њима, ако не набије 120кг за 6 месеци, не исплати се ::
Pa sigurno da se ne isplati.
 
ma kako niko nema iskustvo,kupiš prase i nove čizme i pustiš ga da ide slobodno i kad se uplaši i počne da bega ti ponjega metla i kad ga stigneš odma ga udaraš od zemlju,ko moj drugar što mu pobeglo skoro jurioga po put i šume kad ga uhvatio onako iznerviran i iscrpljen odma mu presudio na lice beton.svaka zivotinja mora da se nauči prvo pa onda slobodno ili konopac.i ekektro pastira da staviš mora da dezuraš da ga neprobije dokle neoseti struju.
 
Ma i godinu dana da ga hranimo,al sta vredi kad vi beogradjani opet trcite kod Matijevica i kupujete zdravo uvozno meso i ratnih rezervi iz 45te.

А кад ви неБеограђани престанете да имате одвојену производњу за продају и за себе, можда ћу поверовати да је код вас здравије од Матијевића. Овако - само оно што сам одгајим, па и свиње на отвореном. Ја на 30 ари, у предграђу Београда, па пуштам свињу и прасиће напоље скоро читав дан. Таман посла да их ти пустиш на својих 20 хектара, изгубиће пола киле, штета оног старог хлеба којим их кркаш (ако су твоје муштерије те среће). :osmeh:

Buduci seljak je napisao(la):
Posto mi je ideja da oformim jedno gazdinstvo gde bih drzao uglavnom autohtone rase zivotinja sto ukljucuje i svinje (najverovatnije ce to biti Moravke), a gde bi sve zivotinje bile slobodne a ne zatvorene u objektima, zanima me kolika povrsina bi bila neophodna

Кад си већ из Сурчина, оди лепо у Засавицу, код оног лихвара са Мангулицама и изложи га да хоћеш да купиш крдо од њега, само не знаш који су им услови потребни. Нека ти све лепо објасни он или неки сарадник. А Мангулица и Моравка су далеки рођаци. Моравка је добијена укрштањем Мангулице и племенитијих раса. Тако да им вероватно требају слични услови.

Ајд' :ppozdrav:
 
Lepo se rezervise svinjce kod seljaka na pocetku godine pa polako se obidje koji put preko godine (put na selo na vino i sunku) i na kraju se malo vise plati po kg za godisnjaka od 100kg i eto ti zdrave hrane ... Bas mi utopija pada na pamet jel .
 
Jel vi stvarno mislite da je svinjce koje je drzano na otvorenom i moglo da dodje u kontakt sa svim i svacim zdravije...??
 
milan971, шта тачно имаш на уму, кад кажеш "свим и свачим"? Питам из радозналости, нисам циничан.

А када читам шта све пишу ови свињогојци и кад видим како неки држе и како се фрљају лековима и њиховим количинама, живот ми се згади. И не само они, иста је прича и са повртарима, ратарима... Мислим - не уопштавам. Свака част некоме ко је стручан, ко има праву фарму, као апотеку, ко плаћа доброг ветеринара, изучава материју... Али авај.

И хоћеш да кажеш да је горе кад свиња покупи неку стрвину или печурку у шуми, него да буде пуњена антибиотицима преко сваке мере? Узми у обзир да нико овде не разматра држање свиња на депонији, него на њиви и у шуми. Мада има и таквих. Ја маштам о томе да имам 3-4 хектара у Шумадији, на Руднику, са све шумом и неким извором или потоком.

Ајд' :ppozdrav:
 
Prvo mogucnost zaraze trihinelom je neuporedivo veca nego kod zatvorenog tipa drzanja ,kod nas veterinari kad pregledaju mangulice koje su slobodno drzane uzimaju duplo uzoraka kao kad pregledaju divlje.
Kontakt sa psima i mackama napolju gotovo sigurno dovodi do zaraze parazitom Ehinokokusom koji moze i za ljude biti prilicno gadna boljka. Ako pokupi pecurku to je super ,ali ako pojede neku uginulu zivotinju (sto svinja hoce ) da li znas od cega je ta zivotinja uginula.
Posto kod nas jos nije reseno pitanje besnila na terenu moze i ta zaraza da se desi ,i ima jos x primera da ih ne navodim sve trebalo bi bar dve strane na ovoj temi.
Uglavnom mnoge bolesti koje su sada u savremenim zapatima odomacene ,su prenete raznim spoljnim vektorima samo sto za uticaje tih bolesti napolju slabo znamo jer nas ne doticu.
I na "ispasi" kada se pobole (a desava se) isto se lece antibioticima, a nekontrolisano koriscenje istih i po meni je veliko zlo.
:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ја маштам о томе да имам 3-4 хектара у Шумадији, на Руднику, са све шумом и неким извором или потоком.

I ja mastam da imam milion evra, svako kalkulise kako misli da mu je najbolje. Slazem se da je najzdravije na otvorenom, normalno zdravom terenu ali koliko to kosta i dali ce neko to posle da kupi po pravoj ceni. A ne kad je akcija (rokovi,i sve ostalo)kod Matijevica samo redovi. Mozda bi imao kupca ali ne u nasoj drzavi, nema narod para- pokrio bih se ja ali mi malo cebe-
 
Opet ja u jednoj od zamrlih tema... Posto mi je ideja da oformim jedno gazdinstvo gde bih drzao uglavnom autohtone rase zivotinja sto ukljucuje i svinje (najverovatnije ce to biti Moravke), a gde bi sve zivotinje bile slobodne a ne zatvorene u objektima, zanima me kolika povrsina bi bila neophodna za drzanje recimo 2 krmace i nerasta uz 5-6 tovljenika. Negde sam cuo ili procitao da ako se predpostavlja da ce se svinje u tom ogradjenom prostoru same snalaziti za hranu, onda bi za 10 grla bilo potrebno oko 1 hektar (idealno kombinacija suma bukve/hrasta i livada). Da li je to dovoljno i podrazumeva li taj broj od 10 grla i njihove potomke (prasice)? Pretpostavljam da da, ali vole bih da mi neko sa vise iskustva da odgovor.

Ako se svinja sama snalazi za hranu u prirodi mislim da je potrebno 10ha po svinji. neka me neko ispravi ako gresim.
 
Rzbrzotrz, hvala na odogovorima i savetima. Ja inace takodje planiram preseljenjeu Sumadiju, ili Podrinje.
Sto se tice drzanja svinja na otvorenom, bile bi u dobro ogradjenom prostoru, a drzao bi ih pre svega za sebe, neka masovna prodaja i plasman me apsolutno ne interesuju.

Gorski car, pretera ga brate, 10 ha po svinji?!? Svinje za razliku od ovaca ili krava koje pasu samo travu, jedu uz travu kao sto neko vec pomenu gljive, zir, crve i bube, plodove divljeg voca, korenje pa i zemlju. Jedna svinja mnogo vise iskoristava isto parce zemljista od jedne krave, a za jednu kravu je 10 Ha ohohoooo.
 
Raspitaj se malkice o tome pa ćeš se veoma začuditi kolike su preporuke za gajenje svinja na otvorenom. Ovo što ti je Gorski Car napisao nije proizvoljno lupetanje.
Potrebne su velike količine zemljišta za to zbog ekološkog aspekta za čega je propisano da određen broj svinja može da se gaji na određenoj površini zemljišta zbog azotnog zagađenja zemljišta.
 
Rzbrzotrz, hvala na odogovorima i savetima. Ja inace takodje planiram preseljenjeu Sumadiju, ili Podrinje.
Sto se tice drzanja svinja na otvorenom, bile bi u dobro ogradjenom prostoru, a drzao bi ih pre svega za sebe, neka masovna prodaja i plasman me apsolutno ne interesuju.

Gorski car, pretera ga brate, 10 ha po svinji?!? Svinje za razliku od ovaca ili krava koje pasu samo travu, jedu uz travu kao sto neko vec pomenu gljive, zir, crve i bube, plodove divljeg voca, korenje pa i zemlju. Jedna svinja mnogo vise iskoristava isto parce zemljista od jedne krave, a za jednu kravu je 10 Ha ohohoooo.

Oko svinjca imam ogradjen plac velicine 33ara, kad je lepo vreme redovno pustam svinje da se setaju, na placu je samonikla trava koju pasu i riju.
Kada bi samo znao koliko im je malo vremena potrebno da kompletno preriju taj plac ne bi mi verovao.

Mozes da drzis svinju i u 10ari ali da je redovno hranis, tako pustenoj svinji treba vise hrane nego svinji u zatvorenom prostoru.
Koliko sam te razumeo ti zelis da pustis svinje da se same snalaze za hranu, za tako nesto je potrebna zaista velika povrsina.

Negde sam procitao da je svinji koja se u prirodi sama snalazi za hranu potrebno 10ha po grlu. Neka me neko ispravi ako gresim...
 
Nazad
Vrh