Gajenje svinja na otvorenom prostoru

Mislim da ovo nema apsolutne nikakve veze sa pričom teme.
Ako bi čitali malko češće testove i blogove ponositih vegetarijanaca, videli bi da ovakvi tekstovi nisu ništa novo a još manje različito od ostatka sličnih tekstova.
 
Pozdrav svima! Evo da malo prikažem kako je to kod nas u Hrvatskoj s našom autohtonom pasminom FAJFERICOM (Crnom slavonskom svinjom). Osobno imam 11 odraslih grla na površini od 1600 kvadrata, s tim da su ju preokrenule naopako za tjedan dana, što znači da je na takvoj površini obavezno svakodnevno hranjenje zrnom i zelenom masom. Dobro je to što imate puno manje rada jer prvenstveno nemate čišćenja, a svinje su zdravije, ako imaju kaljužu nemaju vanjskih parazita tj. same ih se rješavaju, sunčeva svjetlost potiče usvajanje nekih tvari koje su bitne za zdravlje u svinjskom organizmu..... Nadam se da nikom ne smeta ako vam dam adresu na kojoj možete pronaći više o uzgoju Crne slavonske svinje na otvorenom u RH.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16600
 
Pomaže Bog, trebala bi mi preporuka. Na petnaestak ari,što bagrenjaka što trave, bih pustio par prasića, naravno samo za tov od marta pa do nov.-dec. pa me interesuje koja bi rasa bila zahvalna za takav ekstenzivan tov? Moravke, mangulice, durok? Ustvari ako bi neko mogao ukratko da mi kaže koliki je odnos meso-mast kod tih rasa, naravno uzimajući u obzir to da su puštene i da ih neću kljukati nikakvim koncentratima, samo priroda. I da li je dovoljna ona farmerska ograda, ili će je potkopavati? Hvala!
 
Pa mozes bilo koju od ovih rasa koje si naveo. Mislim da moze pastirska elektro ogradu, ako si na nju mislio ili ogradis prirodnim materijalima (tarabe, drveni stubovi pa moze tanje oblice poprecno, posto nije to velika bas povrsina, ne potkopavaju one to. Te rase pogotovo hranjene bez koncetrata bice masne, ali i mast je skup pa se opet isplati. Neka me neko iskusniji sa tim vidom uzgoja ispravi, ako nije bas tako, ja sam ti dao neko svoje vidjenje posto niko drugi ne odgovara.
 
Nazad
Vrh