Ograda

Ova kod mene je na 10 cm.
Stubovi oko 120 cm iznad zemlje, pet žica jednako raspoređene (to dođe 24 cm razmaka). Bušeno koliko se moglo od kamena, negdje, negdje 70 cm, negdje kopali pa jedva 40, a zasipali sitnim pijeskom i ne klimaju se. Ne sjećam se tačno za dimenzije burgije, ali kad betoniraš računaj da treba bar 4-5 cm slobodno da bude okolo.
 
Pozdrav,
Hteo bih da ogradim vocnjak i odlucio sam se za betonske stubove visine 2 metra (50cm u zemlju i 150cm iznad, univerzalno pletivo visine 120 cm, okce 5,5 X 5,5, debljina zice 1,9-2,0 mm, tri reda pocinkovane zatezne zice debljine 2,2 - 2,5 mm i dva reda bodlje na vrhu)

Medjutim vidim da se sada dosta rade / reklamiraju betonski stubovi od prenapregnutog betona sa tri upredene sajle tipa 4×3/f-2,50mm ili 2,25mm, a sve po standardu SRPS EN 12839 (dimenzije su 2 metra X 8 cm X 7 cm)

Da li neko mozda ima iskustva ili se razume u ovu tematiku, kakvi su ovi stubovi u odnosu na klasicne 8mm X 8mm (ili 10mm X 10mm) sa armaturom 3 X 6mm i po pet plasticnih uzengija na visinu od 2 metra?

Takodje da li debljina zatezne zice, pletiva i velicina okca na pletivu koje sam naveo prestavljaju dobar izbor u smislu dugovecnosti ili treba nesto korigovati.

Hvala puno unapred
 
Ako hoćeš da postavljaš stubove na klasičnu dužinu od 2m onda ti prenapregnuti betonski stub bacanje para ukoliko je skuplji od klasičnog.Kod ograde od pletiva su ti najbitniji kosnici.
 
Pa da, 2m ce biti razmak izmedju stubova. A cena je tu negde, mozda su vrlo malo skuplji ti impregnirani. Svakako deluju mi lepse i pedantnije, a ako su iole i kvalitetnija varijanta (i trajnija) svakako bi njih uzeo, samo eto ne razumem se nesto u beton pa ne znam sta da radim
 
Nazad
Vrh