Ograda

BC

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Dec 2009
Poruka
11
Kakove ograde imate na pašnjacima i torovima za ovce i koze? Koji materijal je najbolji za ogradu? Koja visina ograde je minimalna? Slike vaših ograda na pašnjacima i torovima...
 
Imam tor od armaturne mreze sto se koristi za deku na kucama i stupove od bandera,ovce sam dotijerao sa planine jer ispao je neki nesporazum oko janjaca pa sam popizdio ali nema veze mi smo i dalje dobre kolege samo vise ovce nase neidu u 1 tor ali to je nasa privatna stvar.Sad koristim elektricni pastir u dvije zice ogradjeno 300 grla pase u njemu.
 
Zdravo svima ako je neko upoznat sa tim gde moze da se nabavi rancerska zica i koliko kosta molio bih da mi napise.Video sam je prolazeci pored jednog pasnjaka, to je pletena zica sa velikim kvadratnim otvorima i pocinkovana.
Pronasao sam dosta o njoj na internetu ali ne i ko prodaje u Srbiji.
 
@boca mislis na ovo zica promet arandjelovac oni su meni sve ono ogradjivali a mozes samo zicu da kupis kod njih :ppozdrav:

33op110.jpg
 
tu je i elektricni pastir jeli to zbog lutalica :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300645713[/time]
_________________________________________________
kod nas se ogradjuje okorcima ili vrnjikama posto u mom kraju nije ravno :ppozdrav:
 
:D Hvala druze moj.Dobre stvari su uvek blizu, nasao sam ih sada na netu.
Mislim da je ova zica idealna, blizu sam urbanog dela pa se bojim pasa,neprezaju vise da napadaju ni ljude.Jedan moj prijatelj kada se vratio kuci imao je sta da vidi, zaklane ovce a kada je krenuo za njima umalo i sam da nastrada.
 
brale zato je malo kalibarka sa snajperom bog :D
vido si kod mene ta je firma ogradjivala
Post je spojen: [time]1300707075[/time]
_________________________________________________
85 din je kvadrat ove zice farma pletivo se zove :ppozdrav:
 
Ja sam jedva naso ovu zicu u Beogradu. Firma je Metal-Steel 063 347257 , 011 3033 821.

Kako se zateze ova zica? kojim alatom? i zasto je bolja od obicne pletene zice?
 
Farmer pletivo se proizvodi od pocinkovane žice debljine 2,0/2,5 mm. Može se proizvoditi i od žica 2.2/3.1 mm i 1.6/2.0 mm, a dužina rolne je uobičajeno 50 metara.
Visina od 1.20 do 2 metra, veličina okca 15x20 ili 15x15, ili 10x10 i druge dimenzije.

Ako je m2 85 dinara, znači da 50 metara (visina 1.20 m) pašnjaka ogradjuješ za 5.100 dinara + kolje + ekseri. Skuplje u poredjenju sa bodljikavom žicom, ali daleko kvalitetnije.

2eeelav.jpg


Kompletna informacija na web sajtu firme Metal-steel: http://www.steel.rs/

:ppozdrav:
 
Deluje mi dosta kvalitetnije i sigurnije od bodljikave zice,a sto se tice cene najskuplje je kad upadne copor lutalica
i napravi masakr.Pocinkovana je i ako se udari dobro kolje(bagrem) i dobro zategne,moze da traje i vise decenija. :ppozdrav:
 
varijantu kompletne ugradnje radimo po pricipu, betonske stubove 10x10x1700 postavljamo na razmak 2500mm,u betonsku stopu f-250, 500mm u stopu,zatim se postavlja
univerzal pletivo 65x65x2.00mm od pocinkovane zice, u visini H-1200, sa tri zatezne zice f-3.10mm i spanerima za spanovanje.
Kompletna ugradnja po 1 metru duznom je 600.00 din.
Odobravamo kolicinske rabate,kao i povezan prevoz u okolini Beograda.
Za sve informacije slobodno nas kontaktirajte.

Zivanovic Nevena 064/64-101-55.


www.zicapromet.co.rs
 
Maestro , kod mene su lutalice razvalili (raspleli) pletenu zicu ,okna 7*7, kao nista... Sta bi tek uradili sa ovom , 10*20? Mogu samo da zamislim... Steta je bila u par zadavljenih pataka i jedna rastrgnuta guska.. Nije velika steta, ali je odvratan prizor.. Skupilo se i ocaj , i nemoc i bes..Da sam ih zatekao, naslagao bi ih sve do jednoga, pa neka dodje drustvo za zastitu zivotinja.. Mada sam cuo da je pocelo da se kaznjava pucanje u lutalicu od dve do tri godine? Prosto ne verovatno.. Upucas nekog, moze da prodjes i sa uslovom , ako je samo ranjen.. Upucas lutalicu koja ti kolje stoku, tri godine!?
 
Znam Nidzo, odosmo u off , ali ko ne dozivi nesto slicno, on i ne razume..
Nego da se vratimo na temu...


Nadjoh na jednom od foruma resenje za moj problem, (potkopavali su mi kerovi jednom i ISPOD zice).
E , sad sledece je resenje.. Iskopati rov oko zice , spoljasnja strana, dubine oko trideset santimetara. Potom u rov postaviti novu zicu, (100 cm) koju smo prethodno presekli po sirini, tako da je sad zica oko sezdest centimetara. Trideset u zamlju, pa zatrpati, a sledecih trideset centimetara nakaciti na postojecu zicu. Tako , da kad pas kopa , uvek naidje na zicu, a ako opet pokusa da je razvrti , ili probije, nailazi na duplu zicu , koja jos uz to i vibrira , pa nije u stanju da je razvrti kako bi to on hteo.
Naravno, svi cemo se sloziti da je betonski parapet najbolje resenje, ali i daleko skuplje, a i nemoguce posle postavljanja zice. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh