Krećemo u sezonu 2008?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
ja kopam prednjom nogom. ne mogu da dočekam.
za vikend planiram setvospremanje. u nedelju bajagi kišica, al' možda i ne padne.
temperatura od prekosutra lagano raste na 16. ako se potrefi, za drugi vikend će moći da se seje...
ajmo-ajde!
 
Odg: krećemo?

Jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pada sneg....

Ajde ponovo da izvadimo sanke

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
 
Odg: krećemo?

Čim otopli sejalica ide napolje iz šupe na redovno podmazivanje.......pa posle prvog :ppozdrav:
 
Odg: krećemo?

kako je vrjeme krenulo naopako mislim da sjetve nema jos za 15 dana :nono:
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

Joj sto je vreme lepo..........samo da se ne pokvari :haha:........ja nejdem jos u njivu.
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

blago vama vase su zemlje kud i kamo propusnije od moje pa vi uvjek mozete pocet sjetvu 15tak dana prije
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

ja sam danas razbacio djubrivo po svemu,zemlja suva ko da kise nije bilo godinu dana a sutra sijem F02 ako uspem posto me 539 z..... sa hidrailikom,nosio pumpu kod majstora klip nov triput digno ciklon i poco da zeki,udri po gasu da imas visinu. :udri:
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

:sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:

Ovde kod mene ima nekolicina koji su već krenuli sa setvom kukuruza.
Stvarno ne mogu da razumem zašto se toliko žuri.
Treba još dosta :cool: da bi zemlja bila optimalno ugrejana...
Ako bude hladno vreme kao što prognoziraju seme neće da mrdne, čak može i da propadne.
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

Mene je čovek danas zvao da mu sejem, i ja ga ubedim da sačeka još, al oćeš vraga :zli:, vidim da mu je neko večeras ipak posejao.....lud narod.......
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

Danas sam bio u ataru i video sam prvu setvu soje ove godine. Sorta je Gorštak a pošto je ta njiva u blizini moje baš ću pratiti kad će nići.
Meteorolozi najavljuju par dana sa padavinama i odmah posle njih idem u drugu pripremu i setvu.
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

sutra setva - ako bog da.

što se žuri?

zbog jula i vrućina.
prošle godine sam sejao kukuruz 4. aprila a prinos je bio 54 metra/kj suvog zrna.

temperatura od nedelje ide gore i kretaće se oko 20 C
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

:D
Da shvatio sam da je u tome stvar.

Odlučio sam sejati iduće nedelje.

Odmah će valjak odraditi svoje, i...

:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

mada bi bilo bolje

:kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :'(
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

što valjanje?
nije toliki deficit vlage a iduće nedelje pljuskovi slede svakako...
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

Ako ne bude kiše valjanje sledi obavezno... :bravo:

Takođe je ponik ujednačeniji, i to što je najvažnije korovi brže niknu pa kad ih oprskam herbicidom, sigurno su svi već nikli.

To je neka moja filozofija... :cao:
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

A i kukuruz voli tvrdo... :cool:
Valjanje nosi sa sobom više korisnih stvari a čuvanje vlage je samo jedana od njih. Branko je već naveo neke a ja bih još dodao da povaljan kukuruz manje napada kukuruzna pipa (buvač)...
Samo imam jednu dilemu, da li u slučaju prskanja sa zemljišnim herbicidima (na "crno") ide prvo valjak pa prskanje ili obrnuto. Ja mislim da bi trebalo da prvo ide valjak. Međutim ako bi kojim slučajem bilo obrnuto da li bi valjak pokvario već formirani herbicidni film u zemljištu (naročito u slučaju da kasnije izostane kiša). :sta:
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

U svakom slučaju je bolje najpre povaljati, jer je bolji raspored herbicida po površini. :D

Jedini problem sa valjanjem može nastati, kao prošle godine, kada padnu jaki pljuskovi, pa se stvori debela pokorica. Običan kukuruz je uglavnom probije, ali sam sa kokičarem imao problema, tako da sam morao proći tzv. "ježom" i razbijati pokoricu. ::lose::
 
Odg: krećemo u sezonu 2008?

posejano u subotu. 15 jutara suncokreta i 9 kukuruza.
danas se prska protiv korova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh