einhell alati- iskustva

Ocisti kolektor samo finom smirglom i kanale izmedju lamela pa probaj. Najvise varnicenja je vecinom od loseg kvaliteta cetkica i loseg rotora. Ako bilo koji namot prespoji unutra desi se da nece dakrene ako ga neokrenes ili tresnes malo i vecinom se cuje i potmuli zvuk rada od varnicenja. Ja sam bezbroj puta menjao cetkice jer su vecina izrazito loseg kvaliteta i brzo i propadnu i varnice i cuje se taj zvuk jer jednostavno smesa grafita i bakra u prahu nije odgovarajuca ili cak i one oprugice su ili prejake ili labave.Dok sve to utvrdis sta je otkaze masina kao i vecina njih dosad.Rotor i stator ispitati je vrlo tesko ako je izmedju namotaja vrisnuo jer to samo profi servisi pojedini imaju alat da vide pomocu magnetnog polja dal je ostecen ili ne. Ali probaj kvalitetnijim cetkicama i ocisti kolektor i spojeve i izduvaj svuu prasinu unutar motora
 
Ja imam ond Einhela ubodnu pilu žutu koja radi već godinama- promijenjene jedino metalne "sanke" na kojima stoji pila.

I ja imam tu istu ubodnu ali je pokvarena... polomio se deo unutra kojo nosi testericu, taj mehanizam je pukao a motor radi. Čekam da naletim na neku polovnu pokvarenu pa da zamenim taj deo. Inače je kupljena 2004 i tada je stizala bolja roba....
S njom sam napravio dvoja kružna stepeništa i tek pred betoniranje drugog ona se pokvarila.... Neću je bacati.... ni prodati... ako je opravim radiće još....
 
Čišćenje kolektora.Ovaj je baš ,baš potrošen.Nije viklovan ,pošto majstor ne može da nadje nov kolektor sa 32 lamelice(pipka ).Radi ali još malo pa će biti, havarija .



 
Jedva nađoh ovu temu...
Vrijedi li ovo išta?



Cijena je nekih 60e, treba mi za demontažu i montažu plastenika, znači rad sa običnim i samozavrtnim šarafićima...
 
Kod nas je neka akcija na plavi bosch , brat je kupio akumulatorsku sa dve baterije 14v ,cena oko 9000din ,sto je 75e , razlika od 15e ,a dobijes provereno dobar alat sa dve baterije, mozda da pogledas tako nesto.

Mada znam za plavi einhel koji se nasrafio iverice par godina bez problema ,tako da verujem da ce I ova masina da zavrsi posao.
 
@milos.jovic.140 Dodaj jos koju hiljadu i kupi axxio model, kojeg mozes kupiti za 125mm i 150mm plocu. Kod ove male je problem sto ima elektroniku protiv opterecenja, i ako imas jacu ruku svako malo se gasi. Dok je axxio jaci i ne gasi se pod svakim jacim stiskom. I obavezno sto jacu bateriju uzeti.
 
Meni je baš trebala ta manja... Ekstra mi se pokazala, veoma zgodna, to sa opterećenjem sam se i naviko i nije nikakav problem... Isekao sam dosta limova, cevi i ostalog materijal sa njom i dalje radi kao doksa. Prijatelj kupio neku kobajagi nemačku marku nešto kraft i nije izdržala ni godinu pa je nosio na reklamaciju pa mu je skoro baterija riknula... Što se mene tiče sve preporuke za malecku.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Izvini Milose nisam video kad je poruka napisana.
Ja sam vise za axxio jer je jaca i to mi je veoma bitno(jer volem da stisnem), ali bih se navikao i na ovu koju ti imas.
A ta njemacka marka kraft je vjerovatno obicna kina sa dobrim marketingom.
 
Nazad
Vrh