einhell alati- iskustva

Ta podela na crveni profi alat je pocela od pre 2-3 godine i ranije crvene nisu bile profi masine .

Moj celokupni alat od einhella je crven , ali je potpuno identican zutom , odnosno razlika izmedju zutog i mog crvrnog je samo u boji .

Ako je taj aparat star 6-7 godina , to ti je ista prica kao i ovaj plavi , a za njega smatram da je sasvim ok , ali ne mozes da ocekujes ako uzmes slabiji aparat da ce da ti topi ekstra , kad kupujes pazi na amperazu.

Ja imam Modernin aparat od 140A i tacno osecam da mi mnogo fali jos tih 20A do 160A .
 
Moze li mi neko reci kakvi su alati matrX njemacki? da nije ko imao iskustva sa njima?
 
matrix, womax... Sve mu to dođe isto. Imam bušilicu matrix. Trebalo mi hitno i kupim je. Nisam je nešto mnogo koristio a već zubčanici krče i krči kao da je čekić stalno uključen (a nije). Koliko para toliko muzike...
 
tako znaci... necu je kupovati, mada mislim da aku odvijac ne bi bio los???
 
Батерије су им горе од г...ета.Брзо једна или више изгубе капацитет.То сам решио тако што сам заменио уметке литијумским батеријама из "ислужених"
батерија за лаптоп.Мало изгледа симпатично ружњикаво али ради као шафхаузен.Да,изменио сам и струју пуњења исправљача-пуњача за 200 мА.
 
a interesuje me sta mislite o ovome:
images
 
Drugar je imao bas takav i nije se nesto bas pokazao.takoreci malo je radila i bas je cuva ali dosta kvarova. izgleda da to vise nije ni blizu ono sto je nekad bio. Ja imam vecu brusilicu i reduktorsku busilicu od blek dekera ali stare one tamne, skoro crne iz 80-tih godina. jos uvek bespekorno rade a polovne kupio pre 15 god
 
Ja imam ond Einhela ubodnu pilu žutu koja radi već godinama- promijenjene jedino metalne "sanke" na kojima stoji pila. Imao sam i brusilicu također žutu- plaćena nekih 12 eura ali je vibrirala strašno od samog početka tako da ju nisi mogao ostaviti na stolu dok radi. Na kraju su otišla plastična kučišta u kojima stoje ležaji i tu je bio kraj. Sve u svemu - kolko para tolko muzike. Za neke hobi majstore ko što sam ja nije loš alat. Sad najviše kupujem u Lidlu alat jer imaju 3 god garancije i servis je super korektan, a i alat je sasvim dobar za svoju cijenu.
 
Enhel je hobi alat i tu nema sta se reci. Imam brdo pokvarenih a neke su crkle da nisu fakticki ni radile. Zute su hobi cist a neke cak najbolje posluze. Imao sam neku kao poluprofi kombinaciju crveno sivih kad je izasla i to lepi novci bili u pitanju.Brusilica od 1100w busilica od 900w i vibraciona velika slajferica.Busilica jedina je besprekorna i sta nije izbusila i izglodala i roto cetkom radi stalno vec 9godina. Sad sam prve cetkice promenuo i ima lufta u glavi.Brusilica i slajferica zajedno nisu radile ni 3 casa i obe izgorele iz gista mira tik po ukljucenju i bez opterecenja. plavo crnu brusilicu koristim vec 4 god i dosao joj je kraj jer izgleda je rotor probio ili su cetkice totalno losek kvaliteta. Pojede ih za 1 cas rada a plamti unutra.Tako da u pocetku je to bio i iole alat vredan nekih manjih novaca a sad po cenama vise nedolazi u obzir. Ili bosh ili najverovatnije makita
 
ima je komšija, ne štedi je, ali i ne radi baš često s njom, kaže da je zadovoljan. pa to je neka srednja klasa alata, ne treba puno očekivati

- - - - - - - - - -

a interesuje me sta mislite o ovome:
images

ima je komšija, ne štedi je, ali i ne radi baš često s njom, kaže da je zadovoljan. pa to je neka srednja klasa alata, ne treba puno očekivati
 
Ovakvu samo tamnozelene boje sam kupio prije 8, 9 godina. Koristim je povremeno, ali nasjekla se i obusila do sada jako puno. Jedina mana joj je što s vremenom popustze tri šarafića što drže ležaj na glavi te dobije luft. Jbg na brzinu se otovori i dotegne. zadnji put sam utinu akrilni silikon u navoj zasad ne ppušta
 
Mozel se kako obnovit rotor kuda idu cetkice na busilici....mnogo mi brzo skida cetkice....bil smio vodobrusnim malo prec....
Mozda poglupo pitanje,al mi steta bacit AEG busilicu
 
Ja sam to uradio baš što ti kažeš,i to brusnim papirom najfinije granulacije,tzv. vodenom šmirglom,samo je bio u pitanju kolektor na rotoru brusilice...Mogu ti reći da nisam ništa pokvario...Posle šmirglanja,malom četkicom sam prešao preko kolektora da uklonim finu bakarnu prašinu,a zatim i krpicom natopljenom benzinom da budem 100% siguran da je očišćeno...To je sve...

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока
 
Ne znam zašto pitaš?
Da li ti je neko sugerisao da posle takve intervencije dođe do nekih problema?Brusilica Einhell (koju sam novu svojevremeno pre 7-8 godina platio 10 eura) na kojoj sam "šmirglao" kolektor radi još uvek besprekorno, ako hoćeš, slikaću ovih dana njenu unutrašnjost pa možeš videti u kakvom je stanju jer moram da joj menjam ležaj...
Varničilo je pre brušenja, i nepravilno je radila, čak neki put nije htela ni da se pokrene ako je ne protreseš-prodrmaš...
 
Bojim se da ne sjebem busilicu....koga sam god upitao od majstora,rekli su da joj nemogu. pomoc.....Radi ona,samo malo vise varnici i brzo trosi cetkice
 
Ok...
Pitao si, podelio sam svoje iskustvo, i ako su "majstori" rekli da dižu ruke od nje, ti nemoj, nego probaj da je popraviš...
Iz iskustva znam da ćeš uspeti...
Uradi na način kako sam napisao u prvom Postu, dakle finom, ali finom šmirglom "vodenom", polako, drži šmirgl-papir u jednoj ruci, a obavijen oko kolektora rotora, a drugom rukom polako okreći rotor dok ne skineš dovoljno da se sija, NEMOJ da preteraš, i sa okretanjem i sa stiskom...
Posle uzmeš četkicu, pa očistiš kolektor od ostataka, tj. fine bakarne prašine, i na kraju krpica natopljena benzinom da opereš i trebalo bi da radi k'o nova...
 
Nazad
Vrh