einhell alati- iskustva

U pravu je ko kaze koliko para toliko muzike Brusilica 2300w otokarila diskosni zupcanik nakon potrosene 3 rezne ploce zamjenjen u servisu i nakon druge dve ploce istopile se lamele na kolektoru, zamjenjen novi rotor isto u servisu sve u garantnom roku i niko nije primjetio da je puklo kuciste od prednjeg lezaja na rotoru radila jos par mjeseci i raspalo se sve a taman istekla garancija. Sa tim da sam imao einhhel rucni cirkular koji je sasjekao vise gradje nego neki stolni 5 zaga potrosio dok jedan strucnjak nije pretjerao preko njega 558 i tu mu je bio kraj.
 
Kod einhella je takav problem da sve masine nisu podjednakog kvaliteta. Njihova ubodna testera je bas bas dobra. I ja imam cirkular rucni i radi , rastura.

Kje je boje bila ta tvoja brusilica? Znaci izdrzala je cele 2 godine.

Ja imam jednu od 900w nisam je koristio . Ni pola ploce 125 nije potrosila pa neznam kakva je . Jos uvek koristim staru BLULINE brusilicu koja radi odlicno.
 
Zuta naravno s tim da ima i do nas kad radimo gledao sam jednog cicu ima iskru iz 70-ter godine i dan danas radi nemora znaciti da su jeftine i lose mora sedobro paziti od ugla pod kojim se sjece stim da tvrdi da nikad nioje ni pokusao da obrusi neki var sa njom. Poslije tri cetiri reza ostavi je par minuta da odmori malo da se ohladi i neberi brigu skini onaj dekl sa zupcanikom i vidi da li je grafitna mast stvrdnula se a ako jesti ocisti i natrpaj drugu bar mi je serviser tako rekao usled zagrijavanja mast izgubi svojstvo.
 
Morcu kada budem imao vremena to da otvorim i na ovoj staroj. Promenija je malo zvuk pa sam se i pre resavao to da otvorim i pogledam.


Enhelovka mi je stara 6 godina i jos je nisam 3 puta ukljucio u struju.
 
I dan danas mi sve masine rade odlicno. Veliki posao odradjuju. Nemam problema. Ali ih redovno odrzavam , podmazujem i cistim.

Sad planiram da kupim masinu za ostrenje lanca motorne testere.
 
Ja sam fan ovog alata.Po meni je to odličan odnos cena/kvalitet.
Imam malu brusilicu 125mm , ubodnu testeru , ručni abrihter (rende) i pištolj lemilicu sve žuto i iz 2002 godine.
Fen za vazduh i cirkular , žuti iz 2004
Veliku brusilicu 230mm -žutu , roze bušilicu za beton (buši i štemuje ) , plavu malu bušilicu , kompresor 24lit , malu žutu šlajfericu i ne sećam se da li još nešto iz ove serije.Ovo je kupovano 2005,6.7.Sve savršeno radi.Imao sam problem sa malom bušilicom , zaglavio mi preklopnik na čekićanju posle 20 dana.Doneo sam u prodavnicu i vratili mi ispravnu posle 3 dana.Kompresor je malo grejao kad ga stisnem , ali sam mu dodao jednu praznu bocu od freona kao dodatni rezervoar i montirao ventilator od 120mm direktno na plastične proreze za hladjenje i više nisam imao problema.
Moj rezime : toplo preporučujem za kuću uz normalan , umeren rad.Doduše meni to ekstra odgovara jer sam pušač , pa se alat hladi dok pušim cigaretu :D
 
Uz razumnu upotrebu i nesilovanje masine , alat je ekstra . Eto moje masine su kupljene 2004 cini mi se i dan danas rade perfektno . Malo su mi se kod abrihtera BEH600 zeznuli lezajevi zbog intenzivnog koriscenja pa sad malo vise trese dok se radi ali nije strasno i nije izgubio na oartajima i snazi . Otvoricu ga da pogledam dali se mogu zameniti da bi povecao vek trajanja masine . Nozeve sam samo menjao jer je to ionako potrosna roba.

Sve u svemu sasvim razuman kvalitet , a ova najnovija crvena profi serija je odlicna ali i skuplja.
 
Sta mislite o Einhell motornom trimeru BC-BG43,ima 2ks za oko 180 e?Brine me samo servis i rez.delovi,gde im je predstavnistvo?
 
Ima delova za einhell i to nema potrebe da te brine , imaju dobro rasirenu mrezu u srbiji .

A na kraju krajeva , polovina , ako ne i vise delova se prigadjaju sa villagera.
 
Platio sam einhellov "hilti" pre 6 godina nekih 6000. Odradio je tiplovanje stiropora za dve kuce, izbusio i ostemovao mnoooogooo betona i jos uvek radi. Kad mi je prvi put zatrebao hteo sam da pozajmim od kuma Makitu koja i sad vredi 500 evrica, ali reko nisam je ni sebi kupio, ako crkne kupicu drugome. Fen je skinuo farbu sa kompletne stolarije u kuci, busilica sljaka, jedino mi crkla brusilica, ali sam je silovao. Naravno da nije neki kvalitet, ali odradi kucne poslove. Jednostavno pitanje, da li bi se njima isplatilo da daju garanciju od godinu-dve da ipak to nisu solidne masine? I,da, prosle godine sam uzeo trimer koji je odradio jedno 50 rezervoara (a tip mi trazio 600 dinara po rezervoaru da mi kosi). Znaci i te kako se isplatio, a spreman je i za ovu sezonu.
 
Imam malu brusilicu Einhel-zutu iz 2002.Radi kao sat i dan danas a nema sta nije sekla,od salonita do gvozdja-puno gvozdje 30 mm.
Znaima me ima li neko iskustva sa Einhelovim aparatima za varenje.
Moj drug ima plavi Einhelov aparat za varenje 140 ili 150.Ugradio mu je ventilator i radi lepo.Godiste je oko 2002.Jedino sto se nesto deblje mora vise puta nalivati.Vari sa elektrodama 1,25 i 2,5.
einhell-aparatelekzavabt-ew-160v.jpg

Video sam na pijacu isti ovakav samo crveni,polovan kao donet iz Austrije,cenili 60 evra.




Interesuje me kako se pokazao Einhelov aparat od 200 ampera.

Ovakav,sam skoro gledao i cena mu je skoro 15000.Vredi li te pare?
slika-Einhell-aparat-za-varenje-BT-EW-200--1900853x640.jpg
 
Ja imam Einhell aparat za zavarivanje, neki Turbo model, ima pravo dobar ventilator nazad, platio ga 60 evra prije 4 ili 5 godina, radi i dan danas kao zmaj, nema sta nije zavario, od tankih stvari pa do bas debelih zavarivanja i navarivanja, čelika i gusa. Izuzetno dobro me služi i nikad nisam imao ama bas nikakav problem sa njim. Inače ima 160A, bez problema zavaruje i one debele elektrode od 3.25mm, bas sam nedavno nešto navariovao s njima, odvrnuo ga na maksimum i samo zuji, čak je i njih odlično topio, mada naravno najbolji var radi sa 2.5mm. Zavarivao sam jako dugo s njim, tek ponekad se desi da se pregrije, ali ima sigurnosni prekidač (bimetal) koji prekine rad transformatora i ostavi samo ventilator da radi punom parom i čim ohladi transformator, odmah se sam opet upali. To mi se inače desi jako rijetko, samo ako zavarujem npr po 10-15 elektroda zaredom Moja preporuka, jeftiniji teško da ćeš naći.

Takodje ima i Einhell udarnu bušilicu za beton sa štemanjem, i ona je nadrobila brdo betona i izbušila stvarno hiljade rupa, s njom ito nije bilo ama baš nikakvog problema, ima snage i za bušenje i za štemanje. Nju sam isto kupio prije 4-5 godina, uopšte je ne štedim već kad se radi onda se radi punom parom, al nikad me nije izdala. Dakle, sasvim solidan alat.
 
@DULEmajstor ovo si dobro rekao, ako se mašine ne sile i koriste domaćinski dugo, dugo mogu da traju, kada mi treba od kuma uzmem aparat za varenje da sam malo bolji varioc mogao bih da ocenim stručno, ali ovako kao početnik mogu da kažem da odlično odradi posao..... ::svaka cast:: :ppozdrav:
 
einhell je dobar za ono sto mu je namjena a to je povremeno hoby koristenje, ja imam nekoliko njihovih alata (blanju, malu brusilicu koja mi pokrece frezer za kekse, malu rucnu brusilicu - dremel, pistolj za vruce ljepilo , dvije velike brusilice, klatecu pilu), i ako se koristi s uhom tj. da imas osjecaj kad mu je tesko pa mu smanjis opterecenje i svako malo ga ohladis trajat ce dugo i visestruko ce se isplatiti. uglavnom nije da netko sad uzme njihovu brusilicu i udri osam sati raditi s njom i jos je nemilice pritiskati. neki moji savjet za brusilice je da je nakon sto istekne garancija rastavite i stavite jacu kajlu na pogonski (mali) zupcanik posto je originalna s previse tolerancije pa stvara velike trzaje prilikom kretanja i lomi zube na zupcaniku i isto da zamijenite prednji lezaj za jedan broj manjeg vanjskog promjera i okolo se stavi gumeni prsten kojeg imaju sve skupe marke. inace imam dosta alata ali ga kupujem prema namjeni ako ga cesto koristim onda uzimam kvalitetniji (makita, bosch, iskra ili sad perles) dok ono sto rjedje koristim kupujem einhell ili nesto slicno. uzeo bih ja i festo ili metabo ali su mi preeeeeskupi.
 
U cemu je razlika izmedju plavog i crvenog Einhela,mislim na aparate za varenje,jer sam video do sad samo 1 crveni polovan na pijacu,a po prodanvicama su plavi?
A vidim na netu ima i beli Einhel.
 
Poslednja izmena:
Crveni enhell namjenjen je za profi upotrebu tako bar oni kažu a i dosta je skuplji od plavog einhella koji je home upotrebu.
 
crveni vec ulazi cenom u Bosh tako da se i ne isplati, mada plav zavrsava po kuci sve poslove ako znas kako sa alataom. za profi upotrebu nije svakako a to vec svi znaju
 
Nazad
Vrh