LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Evo moje 14-ke.

1zegsw7.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari moze li mi neko od vas pomoci....
Naime imam tomos automatik 3m crveni.. kupljen na aukciji od masinske skole pre 8god.. tamo je sluzio kao pokazni(upali ugasi) a od kako je kod nas dal jee cale presao maksimalno 30ak km...
Dakle tehnicki nov...
Ali je problem sto nema papire...nikad nije registrovan niti izlazio u saobracaj(osim sto je cale vozio-bez papira)
Zanima me da li bi mu se mogli uraditi papiri nekako... jer ima malo musterija ima koji bi uzeli bez papira....
Zaanima me jer bih da ga prodam... ja ne vozim,a zao mi da ga prodam kao obicnog bez papira jer ovaj je nov i ne moze ici po istoj ceni kao "istrosen" kolega... makar je to moje misljenje...mozda gresim....
Inace koja bi bila cena ovakvog motora?
mozete i pp poslati....
Unapred hvala...
Otisao danas moj toma jednom drugu... mladom entuzijasti od 20 godina koji voli stare motore,tomosa posebno.... obecao je da ce ga srediti i vozati.... mislim da se lepo skrasio motorcic...:)
Bilo bi mi zao da sam ga prodao nekom preprodavcu ili za delove....
 
Imam motor Sachs 503, slican Puch-u, na njemu je karburator Bing 1/12/337, trenutno ima centralnu 2.17b i glavnu 52 diznu, glavna dizna ima navoj3,5mm, zna li neko od kog karburatora za Tomos pasu te dizne? Pitam jer bih narucio negde preko neta ali ne znam da li ce navoj odgovarati, recimo ova http://www.motomax.rs/eshop/products_pictures/DSCF3888.JPG je po izgledu vrlo slicna, ali nema opisa navoja...
 
Brkin, obisao sam ovde kod mene u Krusevcu sve radnje koje drze delove za Tomos i poljo mehanizaciju i nosio dizne sa sobom, nista nisam mogao da nadjem, bas u jednom Tomos-centru kupih diznu onu malu koja je na oko najpriblizniji navoj ali ne pase, za malo veci navoj, ta sto sam kupio ide za Bing koji se ugradjuje na DMB pumpe imam jednu takvu kuci . Slap 250 valjda...Juce mi majstor menjao platine za crno paljenje, sumnjao sam da me struja zeza jer poceo da secka po malo u voznji, medjutim i sa novim platinama isto, majstor kaze nabavi Delortov karburator koji ide na Kolibri, to je valjda SHA 14-12...Ma zimus sam tom motoru jedva odradio polu generalnu, nasao polovnu radilicu sa dobrom klipnjacom i polovan solidan klip, zamenio lezajeve radilice i sada je jos u fazi razrade ali jedva se vuce 30km/h, poteze lepo ali od pola gasa pa nadalje mrka kapa, svecica stalno tamna znaci bogata smesa, iglica u karbu max podignuta...Na jednom forumu o skuterima sam dobio savet da nakon razrade probam sa manjom diznom jer ga izgleda gusi visak goriva, medjutim ne mogu da nadjem, izgleda da cu morati da trazim polovan Delorto, bar za njega ima delova...Evo kako izgleda ta moja masina
2yyehd1.jpg
[/IMG]
2pq9ms5.jpg
[/IMG]
 
Platine i kondenzator se menjaju u paru...vremenom kondenzator oslabi pa isto se ponasa tako plus sto hoce da pucketa i ponasa se kao da ima blokadu

koja je trenutno dizna na njemu
 
Platine i kondenzator se menjaju u paru...vremenom kondenzator oslabi pa isto se ponasa tako plus sto hoce da pucketa i ponasa se kao da ima blokadu

koja je trenutno dizna na njemu
Ja i jesam kupio platine i kondenzator i to kao Iskrine, ali majstor kaze ovaj kondenzator necu ni da ti stavljam nije kvalitetan, i eto ga sad ga imam u rezervi...Dizna centralna, ona kroz koju prolazi iglica je 2.17B, a ona mala koja se zavija u centralnu je 52, to je navoj M3,5, duzine 4mm, evo ovakva https://www.mofakult.ch/sachs/vergaser-ansaug/dusen/duse-bing-m3-5-grosse-40-100-nach-wahl

- - - - - - - - - -

Pa spusti iglicu.
Nisam se lepo izrazio, osigurac je sada na prvom gornjem zarezu dakle iglica spustena maksimalno :)
 
Ondak mora manja dizna. Nekada davno, kao deca, smo prevelike dizne zaletovali kalajom pa razbušivali na novu meru. Sad bar ima malih burgija preciznih.
 
To mi je predlozeno kao resenje na jos jednom forumu, mogao bih i to u krajnjem slucaju da probam...
 
2yujb4k.jpg
[/IMG]Filter vazduha je papirni ali skroz los, probao sam i bez njega ista stvar, probao sam bez kutije za vazduh dosta bolje ide, sada umesto obog papirnog sam stavio onu vatu za aspirator
 
Sta moze biti u pitanju kad na apn 6 nece da prima gas na pocetku nego tek pocinje pri kraju malte ne kad das pun gas on primi i u tom radijusu radi cim pustim polugu kako bi trebalo on se ugasi iglicu sam zamenuo i stoji na drugom zljebu od gore pali na prvu i lepo vuce naravno kad primi gas?
 
Imam problem sa t 14 gori mi svećicu ,izdrzi sat vožnje i onda crkne svećića ,kada je skinem cvećica je masna i crna daje varnicu al nemože da upali,stavim novu ona upali malo vozim i crkne i ona . U čemu je problem?
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh