LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Dule, ima šestica i za 100 evra, ispravna. Četvorka može da se kupi za 50 evra, takodje ispravna i kompletna. Kod nas u selu ima više motora na prodaju nego kupaca.
 
Imam Tomos M 14 84-to godište.Nema blatobrane,kočnice,ni jedne žice na sebi ali ide kao munja.Prošle godine ubačena nova radilica,novi tip sa ležajem na maloj pesnici a ne biksnom,nov klip,karike,paljenje trebao bi još samo karburator da se promeni.Nešto sam se zagrejao za neku mašinu od 125cm3 pa će verovatno Tomos u penziju
 
zorancile je napisao(la):
Dule, ima šestica i za 100 evra, ispravna. Četvorka može da se kupi za 50 evra, takodje ispravna i kompletna. Kod nas u selu ima više motora na prodaju nego kupaca.
Blizu kojeg si ti grada? Ja bi kupio neki polovan tomos ili 4 ili 6 nije vazno samo da radi a ja cu ga lako sradit.
 
DULEmajstor je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Dule, ima šestica i za 100 evra, ispravna. Četvorka može da se kupi za 50 evra, takodje ispravna i kompletna. Kod nas u selu ima više motora na prodaju nego kupaca.
Blizu kojeg si ti grada? Ja bi kupio neki polovan tomos ili 4 ili 6 nije vazno samo da radi a ja cu ga lako sradit.
Bašaid je izmedju Zrenjanina i Kikinde.
 
U jeeee...ovo je prava tema za mene!

Nedavno sam prodao jedini ispravan motor koji sam imao-Tomos CTX. Posedujem ali u delovima jos jednog CTX-a, jednog BT-a, par komada APN 4 i 6 i dva komada 90E+ jos par masina od Electronica i pratecih delova ali jednostavno nemam previse vremena da se posvetim njima. Inace, pored poljoprivrede se bavim i usluznom opravkom pomenutih motora, ugradnjom 'egzoticnih' delova i friziranjem (ovo poslednje samo sebi i ponekom prijatelju) pa mi se mozete obratiti ako vam je potrebna pomoc sto se motora tice... :D :ppozdrav:
 
Ja sam veliki ljubitelj i postovalac tomosa pre svega apn-a . Trenutno nemam nijednog apn-a , ali cim budem naleteo na nekog povoljnog krsa kupicu ga pa cu ga srediti moze i skroz neispravan da bude . Lagano cu da ga sredim i doteram da bude ko nov .
 
Da li neko ima predlog kako da pojacam automatik 3m posto mi stoji rasklopljen otisla radilica a magnet je6V pa je svetlo slabo.
 
Postojao je namotaj za struju sa dodatno namotanom žicom, ali ćeš to teško naći, to ima samo na jako starim motorima. Koju sijalicu imaš?
 
Magnet je beli Ducati a sijalica je 6v 15w koliko sam cuo da je Dukati paljenje najlosija verzija kod tomosa . Da li moze magnet od nekog motora za polivanje ili nesto slicno mozda neka elektronika.
 
Milanristicks@

Znam dosta oTomnosovim raznim proizvodima i Ducati paljenje je fabricki ugradjivano na pente 4.5 , bezkontaktno tiristorsko paljenje, ja sam svojevremeno stavio na bratovljevog automatica iskrino tiristorsko bezkontaktno paljenje , lakse je palio lepse radio , struja 12 v ,tako je i prodat. Verivarbo je neka budzevina pa ti je svetlo losije. Automatik i sa belom strujom od 6 v , odgovarajucom sijalicom i dobrim farom ima lepo svetlo , treba to proveriti ,vidi koja je sijalica u faru.
 
Bubu, da li imaš možda jedan cilindar za Elektronika, imamo jednu mašinu ali joj ne valja cilindar?
 
Yorancile@

A za kog elektronika pitas , za E-50 ima , pasu od bt-a , a za E-90 nema , to moze da se hilznuje.
 
Nazad
Vrh