LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Оде мој АПН6 за 400 е. Није ми се полагало за А1. Нити имам новаца нити живаца за полагање.
 
Danas se ponovio. Treba mi pomoć oko štelovanja karburatora.Ako neko zna bio bih zahvalan.Više sam se obradovao apencu nego kad sam rusa kupio.
c53c2b0393734a4bd198276889ae8954.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Нема разлике, све исто само у називу....јер их је Мотинс склапао код нас.....а и могу да се региструју на жуте табле зато што им је највећа брзина 45 км/ч.....то су ваљда ови од 2000/1 па на овамо.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
И да, не треба А1 већ АМ категорија.....тако да је тај баш како треба.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Jesi siguran za ovo?
Motor nije bio nikad registrovan ima račun i sve papire kako je kupljen.Bio sam prekjuče da se raspitam o registraciji i kažu mi da treba A 1 kategorija.
Mada nisu ni oni nešto sigurni pa mi kažu bolje da sačekam jel je poenta nešto oko brzine.
 
Сигуран, до 45 иде на ам, преко тог на а1. Ако имаш неке техничке карактеристике пише, видећеш и сам, а ја на техничком код мене проверио и кажу да апн од 2001 има фабричку брзину до 45......можеш код мене регистровати

Који проблем има са карбуратором? Колико си га кешно?
 
Ево га, ја нађох.
53fd28c2b8c0021656c569f3226a5bc4.jpg


Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Hvala ti za informacije meni na tehničkom rekli da su "dobili" dopis da APN ide 47km /h i zato mora na A1. Ovo su pozitivne informacije.
Platio sam ga 400 e tj imam da mu kosim soju pa po završetku preklopimo ali u toj vrednosti smo ga računali.Ja vlasnika poznajem 10 godina i nisam ni znao da poseduje APN toliko "često" ga je vozio.Motor je prešao 3200 km do sada. Kada mi ga je doneo tj dogurao rekao mi je da nije paljen od prošle zime i da bolje očistim rezervoar i karburator i promenim gorivo.Pašanac i ja smo to uradili i tada je zapinjala jedna polugica (ne znam kako se stručno zove) u karburatoru ona što kaže "cak" kada daš gas do kraja i vrati saug.Pašanac je tada čačkao ona dva šrafa na karburatoru i izgubio sam ler gas tako da ne može da radi bez gasa.
 
Poslednja izmena:
A kako se vodi automatik, tj. do koliko on ide na sat, kakva dozvola i tablica treba za njega? Ja imam jedan iz 75. koji kupi prašinu i smeta, a ne vozim ga jer se ne vodi na moje ime. Kupljen je kad sam ja išao u sedmi razred i nikad nije preveden. Sad je to i nemoguće...
 
Poslednja izmena:
Све ти зависи, дал је старије производње или новије....ови новији добар део иде на А1, а твој старији вероватно на АМ.
@talianu исти проблем као ово горе што сам написао, само што је код АПН контра, новији имају свега брзине 45 па подлежу под АМ. А вероватно је одврнуо онај шраф на карбуратору са федером па сад ништа не подупире шибер да има лер гас.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Da li neko zna koliko košta polaganje za A kategoriju? Glupo mi je da ako treba ponovo da polažem da to bude samo za A1.
 
Мој деран је пре неки дан положио за А1 без икакве претходне категорије и коштало је укупно око 55 чрвени......сад креће за Ф а после за Б. Ови су ми рекли за све те три категорије око 105 чрвени. Мало оде ван теме диван.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ako imaš staru B kategoriju mislim da je A1 oko 15ak hiljada, možda i malo manje.
Što se tiče Ler gasa na dellortu koji je na tom apn-u, posle dugo stajanja zna da začepi rupica od ler gasa (neznam kako da je drugačije nazovem). Kad skines Karburator i pogledaš ga da čela vidiš mesinganu cevčicu, skroz dole treba u telu karburatora da bude mala rupica (promer kao licna maltene), ta rupica snabdeva motor sa gorivom na ler gasu. Ako se ona začepi motor neće lepo raditi na leru, tj neće ga imati.
Kad to sve lepo ocistite ler gas ti se podešava na sarafu sa oprugom koja podiže i spušta šiber u karburatoru.
Izvini ako sam malo nerazumno pisao, ako nešto nije jasno slobodano pitaj.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Danas bio u Pančevu i u servisu uzeo nove zamenske delove idem da tamburam pa ću javiti večeras šta sam uradio,hvala svakako.
 
Nazad
Vrh