LJubitelji tomosa , apn i drugi modeli

Zdravo, danas sam otvorio onog Apenca sto sam uzeo i drugar kaze da su se karike potrosile, klip je solidan ali cu i njega menjati, los je poklopac cilindra tako da cu i njega zameniti. Klipnjaca i radilica su u dobrom stanju nema lufta.
E sada bih da vas pitam gde kupiti klip,karike,poklopac cilindra, imate li neke preporuke?
 
Kad već kupuješ delove kupi još i set za reparaciiju karburatora, par platinskih dugmica ako je platinsko paljenje. Jer posle zamene klipa i karika ako ove stavke nisu u skladu mašina neće raditi kako treba.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Cuo sam se sa clanom Brkin, dogovorili smo se oko delova u ponedeljak mi salje sve.
Inace platine imaju dobru varnicu, a imam i nove letos kupio bio nove za frezu 506 i ostalo nisam zamenio pa cu verovatno staviti na motor

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sta mislite, koji procenat ulja da stavim u benzin, pravim mesavinu za skuter, onaj standardni keeway?
 
Zdravo momci.

Ajde ko je u toku i voljan da mi pomogne...

Ja sam stari vozač "B" kategorije. Imam upisano ono "AM" u vozačku.

Šta ja mogu Tomosovo mogu voziti sa tim ? APN 4, 6, automatik ???
 
mislim da samo automatik,jer apeni od 1.aprila moraju da se reg svake godine,zato sto prelaze 45kmh,i bas sam citao pre neki dan da ce svaki apn morati imati ugradjen homologovani kilometar sat i mislim obrtomer,iako to ni fabrika nije ugradjivala,.gluposti nevidjene
 
Koliko sam ja čuo, da i automatik sa većim cilindrom-kolibri, takođe ide na A1,mada se nadam da nije tako, jer će moj ići na doboš.
 
mislim da samo automatik,jer apeni od 1.aprila moraju da se reg svake godine,zato sto prelaze 45kmh,i bas sam citao pre neki dan da ce svaki apn morati imati ugradjen homologovani kilometar sat i mislim obrtomer,iako to ni fabrika nije ugradjivala,.gluposti nevidjene

Nije mi bitno što se mora redovno registrovati, važno mi da ja to mogu terati sa "AM" i "B"...
 
Citao sam,bas pre neki dan,vezano za tomos apn i atx,da fabrika ne moze da izda potvrdu da ide manje od 45kmh, i da ce se rigorozno kontrolisati ispravnost cak i da radi osvetljljenje tablice,i jos bio clanak da ce svaki apn morati da ima ugradjen brzinometar i mislim brojac predjenih kilometara,normalno,homologovan,makar to i fabrika nije ugradjivala,i da nece moci da se samo spremi motor za tehnicki,sto se tice brzine,jer ce saobracajci da imaju kod sebe neke valjke uspomoc kojih brzo i lako mogu da provere krajnju rrzinu motora,pokusacu da nadjem taj clanak .
 
Ja nisam čuo za brzinomer i kilometar sat, već za ugrađene žmigavce, tj. da će apn-ci morati da imaju žmigavce, al' ne makar kakve već fabričko rešenje. E sad, moj APN 4 je iz 1976, kakvi fabrički žmigavci mogu na njega ići?

Taj koji je pisao ta pravila uopšte nema osećaja za te stvari. Meni APN završava posao i bolji mi ne treba. Ali ako moram da plaćam registraciju svake godine, i moram da dodatno polažem za A kategoriju (sad u dozvoli imam samo AM), onda ću poželeti da vozim malo bolji motor od APN-ca i automatski ću (i ne samo ja, manje više za mene, ja sam već mator ali treba misliti i na mlađariju) biti opasnost u saobraćaju jer nemam iskustva sa većim i bržim motorima. Takođe će se povećati odliv deviza iz zemlje jer će stotine hiljada apn-ca biti izbačeno iz saobraćaja pa će delom na njihovo mesto morati da se uvezu strani skuteri i ko zna kakvi sve motori. A sve zbog 4-5 km/h maksimalne brzine motora. :sjasi:
 
Znaci na te stare APN ce morati da se menja i struja jer na 6v nece moci da rade migavci!Definitivno cemo morati da predjemo na bicikla.
 
Ja nisam čuo za brzinomer i kilometar sat, već za ugrađene žmigavce, tj. da će apn-ci morati da imaju žmigavce, al' ne makar kakve već fabričko rešenje. E sad, moj APN 4 je iz 1976, kakvi fabrički žmigavci mogu na njega ići?

Taj koji je pisao ta pravila uopšte nema osećaja za te stvari. Meni APN završava posao i bolji mi ne treba. Ali ako moram da plaćam registraciju svake godine, i moram da dodatno polažem za A kategoriju (sad u dozvoli imam samo AM), onda ću poželeti da vozim malo bolji motor od APN-ca i automatski ću (i ne samo ja, manje više za mene, ja sam već mator ali treba misliti i na mlađariju) biti opasnost u saobraćaju jer nemam iskustva sa većim i bržim motorima. Takođe će se povećati odliv deviza iz zemlje jer će stotine hiljada apn-ca biti izbačeno iz saobraćaja pa će delom na njihovo mesto morati da se uvezu strani skuteri i ko zna kakvi sve motori. A sve zbog 4-5 km/h maksimalne brzine motora. :sjasi:

Treba proveriti koji su uslovi za registraciju oldtimera, tvoj APN svakako u to spada
 
Dali ce registracija na zute table vaziti samo za mopede ili jos i za vodene pumpe, trimere, motorne kosacice...
 
Nazad
Vrh