Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Evo rezultata trosenja slobodnog vremena na ono sto su mi rekli da nista ne valja :osmeh:
Tresnja - visoki kalem na oblacinskoj visnji - prosle godine okalemljeno jesenos presadio klincima na ulici:

Fotografija0185.jpg
 
Ima ovih slučajeva sa cvetanjem i kod mene ove godine i to za neverovati, sve trešnje su cvetale pa i one od dve godine, neke baš kao ova na slici, pune puncite :D

A na jednoj višnji sam prekalemio dve ramene grane u trešnju, baš ću da vam slikam, trešnja je sada duplo deblja od višnje, smešno izgleda :)
 
Jesam, ali u smislu napredovanja trešnje u odnosu na višnju, nisam rekao da se neće primiti već da neće potrajati duže od par godina :svinja:
 
Pa nije za zasad i vocnjak to sigurno, to sam i tad pisao - ovo je da ako stigne da malo nabuja da se klinci oslade.
 
Evo još jednom mog izveštaja o kalemljenju ove sezone...
Trešnje; od 15 primile se pet, listići po dva -tri cm. a možda još jedno tri...vidim nisu se konačno i do kraja osušile plemke , pa se nadam još...
Šljive ( stenli na džanariki i ranki): od 21 primile se 17...
Dve mušmule na glogu ,obe se razlistale , dve jabuke na divljaki ...nula... i dve kajsije na vinogradarki ...nula. A da imao sam i tri badema na ranki...takođe ziro.
To mi je sve u sklopu voćnjaka-vinograda, na drugoj lokaciji šljivar-voćnjak nisam išao po konačne rezultate...sutra verovatno...
Molim vas nemojte vikati na mene...a nemojte me ni zezati...šta je tu je.
Imam pak pitanje: šta da radim sa onim sadnicama -podlogama trešnje i šljive koje nisu isterale kaleme, a teraju listiće ispod jalovih plemki?
Da li da ih ostavim da isteraju grane iz tih pupoljaka , pa da kalemim idućeg proleća ili da ih povadim, a zasadim druge jesenas...bojim se da ne prerastu, odnosno predebljaju...
Znam , reći ćete , probaj štit...pa probaću ...ali jebiga to mi još nije uspelo...pa sam skeptičan...
 
Evo još jednom mog izveštaja o kalemljenju ove sezone...
Trešnje; od 15 primile se pet, listići po dva -tri cm. a možda još jedno tri...vidim nisu se konačno i do kraja osušile plemke , pa se nadam još...
Šljive ( stenli na džanariki i ranki): od 21 primile se 17...
Dve mušmule na glogu ,obe se razlistale , dve jabuke na divljaki ...nula... i dve kajsije na vinogradarki ...nula. A da imao sam i tri badema na ranki...takođe ziro.
To mi je sve u sklopu voćnjaka-vinograda, na drugoj lokaciji šljivar-voćnjak nisam išao po konačne rezultate...sutra verovatno...
Molim vas nemojte vikati na mene...a nemojte me ni zezati...šta je tu je.
Imam pak pitanje: šta da radim sa onim sadnicama -podlogama trešnje i šljive koje nisu isterale kaleme, a teraju listiće ispod jalovih plemki?
Da li da ih ostavim da isteraju grane iz tih pupoljaka , pa da kalemim idućeg proleća ili da ih povadim, a zasadim druge jesenas...bojim se da ne prerastu, odnosno predebljaju...
Znam , reći ćete , probaj štit...pa probaću ...ali jebiga to mi još nije uspelo...pa sam skeptičan...

:osmeh: Sve pokosi i batali taj hobi.
Netko mora i markice skupljat,nije sramota!:osmeh:
 
Ne odustajte - samo napred - rezultati će doći - mada i to što se primilo je za uživanje - ipak ste stvorili novi život.... i radost za budućnost.
 
Ma mnogo će nas biti na markicama...Da sam znao da budem filatelist ranije i da sklupljam dojč-marke...Ali ih ukunuše...
Jedino da tražim vizu za Bosnu, još ih tamo nekakvih ima...
Ima sad ovih magnetića za frižidere...ma ima toga, ehej ...perspektiva jedna...
Plan mi je ovakav: probaću tokom leta, ono, na pup, pa šta bude ...a ostalo idućeg proleća...samo moraću pažljivije sa plemkama...Ipak sam ih ja suviše rano stavio u frižider...a dotle ću nabaviti i dovoljno magnetića...
A što kaže kolega vuxsd@ novi život...jebote koliko sam ih ja tek upropastio po raznim šoljama i krevetima...pa da se sve primilo..Ma nesmem ni da pomislim...
 
Nazad
Vrh