Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

pozdrav nedeljko , jesu nozevi su isti, rade odlicno:ppozdrav:
 
Поздрав , да одговорим Воћару. Ја сам прошле године платио 3Т маказе за калемљење 2600 дин.

Ове друге маказе за калемљење на грани до 45мм. су биле 2000 дин. у Мигросу из Крагујевца.

Код њих је калемарски нож Фалкет екстра квалитетан , италијански 550 дин.

Имају и гумице за калемљење и калемарски восак.

www.migros.rs
 
danas sam narucio jos jedne 3T cena im je 2500 hiljade ja sam sa mojim zadovoljan kupio sam prosle godine neke italijanske cini mi se da se zovu manarezi i vrati ih posle par sati zato sto su mi gulile koru na grancici
 
Шта си све калемио са њима, јеси пробао на трешњи. Ја морам сутра или прекосутра да скинем калем гранчице ,

па тамо идућег месеца да калемим две трешње . Наручио сам и ове друге маказе за калемљење на грани.
 
Neko ranije prica za njih da su losijeg kvaliteta i da ne traju dugo, ja narucio 3t pa videcemo :) ove druge mi nekako i nemaju bas upotrenu vrednost ( meni ) inace ko prekalemljuje koriste
 
Sve to stoji, ali mislim da je procenat prijema daleko veći kad se radi kalemarskim nožem. Nisam uspeo da skontam kako su kalemljene knip sadnice jabuke iz uvoza, nikad mi nije padalo na pamet da pogledam izbliže. Ali prema onome čega se sećam rekao bih da je to bilo klasično kalemljenje engleskim spajanjem!
 
@rosuljac njihove makaze su ekstra kvaliteta kod burazera i mene okalemile preko 3000 komada sadnica danas mi stigle jos dvoje jedino se potrosi ona plastika sto sacekuje noz pa je zamenis .nepricam ti napamet provereno,video si slike koje sam postavio ali si ti ove 3T za debljinu grancica oko 12-tak milimetara (po meni)



Detaljno objašnjenje za brzo postavljanje umanjenih prikaza:

-otvorite ovu stranicu: http://www.imagebam.com/,
-kliknete SelectFiles i izaberete slike sa računara koje želite postaviti na forum,
-ispod toga imate opciju Select Type: (required) i tu obavezno izaberite FAMILY SAFE content,
-kliknete UPLOAD NOW! i slike se prebacuju.

Kada se to završi kopirate ceo kod sa leve strane gde piše BB-Code u poruku na forumu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kad planirate da kalemite spajanjem kalem grančica i podloge, sad još malo je pravo vreme zar ne? Šta treba da čekamo od vremenskih uslova?
 
Поздрав . Ја још нисам ни скинуо калем гранчице , немогу да приђем до трешњи од снега.

Па шта знам ваљда тамо око 10. Марта док крену сокови.
 
Zar nije poenta da u podlozi krenu sokovi, a u kalem grančici da ne krenu? Zato se one skinu najkasnije par dana ranije pa u frižider?
 
Па тако би требало , али ја немам много да калемим тако да не журим. Али видећу да већ сутра прекосутра скинем гранчице ,

па ћу да их ставим у подрум на једно две Недеље док крене вегетација да може да се калеми.

Јеси ти спремио калемове?
 
Ja danas bio u vocnjaku i poskidao grancice. Noz je naostren,pazario felco makaze jos samo da spremim kalemarske makaze i da sacekam pogodan trenutak. Inace mi se vise svidja da radim englesko,ali jos uvek ucim pa kalemim na oba nacina.
 
Meni su magrive (podloge) takoreći utrapljene, mislio sam ovih dana da pofreziram mesto gde bi ih rasadio pa da kalemim na mestu, ili da ih kalemim u sobi iz ruke pa onda da rasađujem.
 
izvinjavam se za vece slike ako sam parvio problem predlog i molba administratorima i moderatorima mmogao bi forum automatski da redukuje velicinu slike na neku odredjenu velicinu izvinjavam se za :off_topic:
a sto se tice kalemljenje moje misljenje je da je noz mozda bolji zato sto mozes da povecas velicinu naleganja tj spajanja dok na klestima za kalemljnje je (toliko koliko je) ali i one rade izvrstan posao i dosta brzo kolega mi je jedan posalo privatnu poruku i samo da kazem da ova klesta su skroz metalna zalivena sa plastikom ja sam s njima zadovoljan svako radi kako hoce i kako smtra da mu je najbolje :ppozdrav: pozdrav svim kolegama
 
Nazad
Vrh