Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Ma prijem ce da bude vasar zivi ja to znam plemke stajale par dana na njivi pa par dana u podrumu/ukupno 6/podloga od 8-10mm a plemke tanje ali to mi je ionako samo da imam maticnjak tako da mi nije nesto vazno previse koliki je prijem :ppozdrav:
 
ja sam danas kalemio krusku na dunju ukupno 15 kalema ukoliko mi se primi 1 kalem meni dosta :D
 
Auuuu pa to ti je prijem 6,66% ja bih bio zadovoljan sa +80% :haha:
 
Poslednja izmena od urednika:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dk2vcYiBz4k&playnext=1&list=PLF7D18900128F3DCE[/youtube]

Jel moze neko da mi objasni na koju foru ce ovo da bude sadnica ? (ja ne vidim nigde korenje) ::pomoc:;

To se posle kalemi na koren ili iz ove krace grancice izraste koren ? :sta:
 
Ima ima koren, pogledaj malo bolje :)

Na onom kracem delu je koren a koren je i po neka dlacica na podlozi :)
Covek ocigledno stedi podloge.
 
Poslednja izmena od urednika:
Оне на дну странице, пластичне, су око 35 Е. За толико је човјек рекао да ће ми донијети из Србије у БЛ. Немам ја пуно да калемим па мислим да ће бити ОК.
 
Poslednja izmena od urednika:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8M6KTOXwFpA[/youtube] Kalemljenje oraha na spavajuci pupoljak :D www.migros.rs na ovom sajtu klesta za kalemljenje 3T su 2200 din a kalemarski nozic oko 500 din cene su veleprodajne :bravo:
 
Ja sam danas kalemio neke vocke videcemo da li ce da se prime nesto kalemio nesto prekalemljavao jabuku na jabuku krusku na glog, krusku na dunju visnju na divlju tresnju kajsiju na dzanariku sljivu na dzanariku spremam se za lesnih i orah pa videcemo ucinak gde gresi
m a gde sam u pravu :cool:
 
Ovo ve je ok ali sto bi rekao Njegos "Tvrd je orah vocka cudnovata.."tesko se kalemi do Boga miloga :cao:
 
Sta mislis Kicca koji je najbolji nacin za njegovo kalemljenje sad u rano prolece, ne racunajuci na spavajuci pupoljak posto taj nacin se koristi krajem jula ili u avgustu kada je kora meka lako se odvaja
 
Mislim da se kalemi samo prostim spajanjem i da na pupoljak i nemoze kalemili neki tu kod mene znam da su ga nesto unosili u kucu da se greje kao vinova loza ajd upotrebi google nacices nesto nikada me bas nije zanimalo ali su sadnice skupe pa nije lose da ako bi mogao sam da uradis :cao:
 
Ma ja imam dosta domacih zasejanih, nisam kupovao a kostaju po sadnici 10 - 15 evra moj stric prodaje sadnice ima 2-3 vrste ali on ih nabavlja tamo po Trsteniku tamo su poznati kalemari gledao sam kako su kalemljene sve sadnice izgleda na pupoljak ni jedna nije iz korena pravo u vis vec svaka kalem grana je sa strane u odnosu na osnovu vidi se iz prilozenog tako da mislim da je na pupoljak i kad grancica poraste osnova se sece makazama. bas se vidi da su grane zuckaste i zelene valjda od sorte zavisi neki hibridi su to :cao:
 
Gledao sam kako se kalemi orah na prosto spajanje, i kako je procenat primanja nula. Zato ove godine novi pokušaj ali na pupoljak.
 
evo ja cu da objasnim kalemljenje oraha za pijac kad orah proklija kako su ironman i tale u jednoj diskusiji vec objasnili )isto kao kostice dzanerike) zasadi se u redove na rastojanju stablo od stabla 20 ak cm. te godine izraste a sledeceg proleca skratiti na jedno do dva okca od zemlje kad krene vegetacia krene novo stablo iz iz pupoljka koji je ostavljen do jeseni izraste dovoljno da moze da ide u prodaju kao kalemljeni orah. e sad gde je tu kalemljenje pa nigde skoro 90% oraha koji se kupe na pijaci su tako kalemljeni jednostavno skraceni i kad izraste ono izgleda kao da je kalemljeno. zato ne kupujete ozbiljnije kolicine na pijacama a posebno ne od neproverenih proizvodjaca.

inace orah je skup kao sadnica zato sto traje puno dok dodje u prodaju a ne zato sto se tesko kalemi.
 
krcinac je napisao(la):
sledeceg proleca skratiti na jedno do dva okca od zemlje kad krene vegetacia krene novo stablo iz iz pupoljka koji je ostavljen do jeseni izraste dovoljno da moze da ide u prodaju kao kalemljeni orah. e

E da sam ja ovo napisao Tale bi me odmah optuzio da lazem i da nemam pojma :)
 
orah i lesnik se najteze primaju procenat uspesnog kalemljenja kod drugog voca je 90 % kod oraha i lesnika nesto manje procitah negde da je i za jedno i drugo englesko spajanje najbolji nacin sto se tice ranog kalemljenja sad u martu ili aprilu, a u drugoj polovini jula i u avgustu na spavajuci pupoljak pa sta se pokaze bolje i ako uopste se pokaze :udri:
 
Nazad
Vrh