Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

nema to nikakve veze,kako nista ne fali granama na drvetu u prirodi na otvorenom,tako niste nece faliti ni pupoljku ako je okalemljena napolju,jedini problem moze nastati u prolecnim mrazevima kada pupolj krene,provereno 100%:bravo:
 
Često se u svim oblastima javlja sukob mišljenja kada su u pitanju amateri i profesionalci.Vrlo često i jedni i drugi su u pravu.
Kada je u pitanju voćarstvo,ima različitih vidjenja tako da i kalemarstvo tu ne odstupa.
Ova tema se zove KALEMLJENJE VOĆA U KUĆNOJ RADINOSTI tako da je namenjena hobi varijanti ali to ne znači da profesionalci nisu dobro došli.
Problem na ovoj temi su zlonamerni visoko obrazovani "stručnjaci" koji ovu temu koriste za promociju nekih svojih vizija bez pokrića bar kada je ova tema u pitanju.
Ipak ova tema ima svoje ime KALEMLJENJE VOĆAKA U KUĆNOJ RADINOSTI
 
kalemio u kucnoj radinosti ili se profesionalno bavio time dodje ti na isto,isti proces ista procedura,razlike nema nikakve,samo sto se za profesionalno kalemarstvo ualzu veca sredstva i naravno vise vremena
 
Upravo to, ja sam npr ovaj deo "u kućnoj radinosti" shvatio kao "za one neuke" ili "na manje količine i hobija radi". Proces je što kaže Miroljub isti, čak je bolje da kopiramo ono što rade profesionalci, ima puno načina kalemljenja a uvek samo jedan koji daje najbolje rezultate na određenoj podlozi, određena voćna vrsta, određeni način (grančica, pupoljak).
 
Ja sam prvi put u životu kalemio i od tih kalemova posadio pola njive. Od 70ak komada sam na kraju posadio 60. Savete sam pokupio baš u ovoj temi, može se naći u temi unazad jedno 2 godine, proleće... :)
 
nikako to nije ok kalem se najbolje prima kad kolaju sokovi kroz biljku,a u zimi je biljka u stanju mirovanja..


Da je tako, onda ne bi postojalo sobno kalemljenje!

- - - - - - - - - -



Malo slika sa Interpome!
Knip sadnica trešnje na gizeli 5.

- - - - - - - - - -



Bi baum sadnice jabuke na M9!

- - - - - - - - - -



Magnum ili let it grow koji sam pominjao još prošle godine!
 
nikako to nije ok kalem se najbolje prima kad kolaju sokovi kroz biljku,a u zimi je biljka u stanju mirovanja..
za @Fruitboya
Možeš i sad izvaditi podloge, sačuvati, pa okalemiti iz ruke u zimu, pa na proleće posaditi i to je skroz ok!
kalem.jpg
 
Jeste vinova loza, imam neku saradnju sa Milojevićima, oni najviše lozu proizvode kako sam razumeo.

Opet u neku ruku mešamo profesionalno i amaterski a sam rekoh da je isto :D U ovom slučaju jeste isto, ali kad se ima ovoliko velika proizvodnja, onda je ovaj način lakši, ne verujem da neko ko kalemi ovu količinu voća dolazi ovde na forum da pita osnovna pitanja :D
 
@fruitboy ako je tako u Italiji, da odemo da vidimo pa i mi da počnemo

@bolec Kakve su im trešnje? Klasika ili nešto lepše? Jel dolaze na Boleč ili su ti poslali?
 
Poslali su siti ekspresom upakovane da ni jedan pupoljak nije ostecen sadnice su lepe nisu preterano visoke kao one na pijaci i ima dosta pupoljaka .Uzeo sam Carmen na divljoj tresnji cena 1.7e
 
Nazad
Vrh