Borovnica

A koliko kosta da se uvezu sadnice? Deluje mi da bi to ispalo jeftinije. Zna li ko sta o postupku i dazbinama?
 
Da nesto ne moze ne priznajem. Uslove da moze napravis. Ne treba 2 fakulteta, moj komsiju uspesno radi u akvaponiji paradajz. Trebalo mu je 3 godina da dodje na nivo da to fercera ali je dosao.

Ako arapi rade na 137ha, zar mislis da bi oni uradili to, a da nemaju nacin da to radi?

Srbija otpada jer nemam zelju da to radim i da na tockovima budem non stop.
Naravno da moze samo kazem da se to mora profesionalno uraditi sa komp.doziranom prihranom sa odgovarajucim supstratom sa saksijama od 50 l i ko zna sa cim jos i onda si osuđen na vodotopiva đubriva i sto je najgore nemas koga ni da pitas za savet posto je to nova tehnologija.Na kraju radnici koji moraju biti obuceni za branje i limit od 30 kg nabranog ploda dnevno.Veliko ucesce manuelnog rada i puno radnika u berbi.
Ti kazes kad mogu arapi sto nebi mogli i mi,a zaboravljas da oni imaju mnogo dubok džep i gomilu para da sve isprate.
Problem kod nas koji ce vrlo brzo doci to je nedostatak radnika.Dovoljan je jedan Lir ili Delfi kod tebe u kraju u videces.Kod nas u okolini NS se to vec dobrano oseti.Busevi kupe po svim selima radnike kriterijum za zaposljavanje su spustili na nivo osnovne skole.Treba razmisljati i u tom pravcu.Berba je u sred leta i bez protivgradne mreze uslovi su nehumani.
I na kraju ko ce ti to otkupljivati kod tebe.
Definitivno treba napraviti rejonizaciju proizvodnje da se zna gde se sta proizvodi.
Pa jagodu u Vojvodini nisi imao gde prodati velikim otkupljivacima dok nije formirana zadruga u Bacu pre par godina.


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Evo Bojan kaže 3,5e u Srbiji sadnica iz Holandije, još ako ostvariš subencike na tu cenu, gde ćeš povoljnije.

Послато са Lenovo K50-t5
Nemoj da vas prave na budale... sadnice kostaju 2.5 kod Drizena ako ide na vecu kolicinu onda je 2.25. Imate pakovanje, prevoz i pdv na carini. Naravno, nadjete firmu koja ima dozvole za uvoz. Platite proviziju i mora da bude i manje

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Naravno, ovo vazi za ljude koji podizu vece zasade. Za 20-30 ari nema racuna, jedino vise vas da se skupi za kamion, al to je kod Srba nemoguca misija. Tuča zagarantivana na istovaru :))

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nasao sam na poljskim sajtovima smesne cifre... Verovatno to kod nas rade, superior tako radi. Uvezu sadnice iz kontejnera po 60 centi za komad, presade u prolece u vece saksije i kazu na stigle jednogodisnje 3,5e.

- - - - - - - - - -

Ima negde na youtube kad presadjuju male sadnice u vecu saksiju.
 
Nasao sam na poljskim sajtovima smesne cifre... Verovatno to kod nas rade, superior tako radi. Uvezu sadnice iz kontejnera po 60 centi za komad, presade u prolece u vece saksije i kazu na stigle jednogodisnje 3,5e.

- - - - - - - - - -

Ima negde na youtube kad presadjuju male sadnice u vecu saksiju.
To je jednogodisnja sadnica, kosta 0.9€/kom. Tacno, Djinovic to radi, i nije to lose. Al vredi 300din, a ne 600. Jel si ti kupio zemlju?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mislis na onu fotografiju sto sam postavio sa zemljom? Ne to sam samo hteo da vidim da li je neko naisao na takvo pakovanje. Imam negde mail sa ponudom sadnica iz Poljske ako nisam obrisao okacicu cenovnik ovde.
 
Nazad
Vrh