Borovnica

Ovo je pitanje za drzavu, kako je agrobakterija skinuta sa liste karantinskih bolesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo je pitanje za drzavu, kako je agrobakterija skinuta sa liste karantinskih bolesti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U izvestaju (3:50) stoji da nije detektovan Agrobacterium, sto bi znacilo da je nesto drugo u pitanju a sto ne potpada pod mere kontrole-bar ne rutinske. Tesko je uci u trag i naplatiti stetu:sta:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, nov sam clan, moje ime je Milos.
Odlucio sam se da se upustim u pricu sa borovnicama. Imam imanje kod Ub-a i planiram da za sledecu godinu pripremim prvih 1Ha.
Uradio sam analizu zemlje, mehanicku i hemijsku i rezultati su sledeci

Dubina 0-30 Dubina 30-60
glina:27% glina:29%
prah:43% prah:40%
sitan pesak:27% sitan pesak:28%

Sto se tice hemijske analize
ph kcl 4.7
ph h2o 5.7
humus: 2.7
p2o5: 36
k20: 30

Molim Vas da mi date Vase komentare da li da se upustim u sadnju u zemlji na bankove ili da idem na vrece/saksije?

Ja sam misljenja da je ovo zemlja sa dobrom hemijskom analizom i da je tu glavni problem udeo gline. Ukoliko se ide u bankove koji bi se zamesali sa tresetom i naknadno pune rupe sa tresetom i piljevinom, glina ne bi trebala da bude problem?

Hvala svima
 
Voda je mnogo vaznija od analize zemljista. Mozes u zemljiste, dobro je. Mozda 500 kg baznog sumpora pre sadnje da spustis Ph na 5 i pravi banak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolege jel prisustvuje ko od vas na konferenciji koju odrzava Borovnica klub u drugoj polovini februara i da li mozda neko zna ko su predavaci na istoj?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam nasao na njihovom sajtu nista, poslao sam im mail, pa ako se udostoje odgovoriti podelicu informaciju ovde.
 
Uvek moze da se cuje nesto pametno, samo je pitanje dal vredi te pare sto traze za kotizaciju...
 
Program konferencije u organizaciji borovnica kluba
408c1a0100e59c848f02f984efea22fc.jpg

af233f10bfe2931371f6783fbdfbfe1f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav gospodi borovničarima! Nadam se da neko još uvek prati temu, iako deluje da je zamrla.

Razmatram podizanje zasada od 30-50 ari na nadmorskoj visini od oko 650m. Koje biste mi sorte preporučili? Razmipljao sam o sortama kao što su Djuk, Blukrom, Patriot, Spartan i Hjuron, ali me brinu kasni prolećni mrazevi (i snegovi). Pročitao sam ovu temu 2-3 puta, kao i dosta druge literature na internetu, ali nisam baš naisao na podatke o vremenu cvetanja, pogotovu ne u našim krajevima. Da li bi neko mogao da mi kaže otprilike kad bi na toj visini cvetale ove sorte? Ili kad cvetaju na nižim lokacijama, pa da dodam nedelju-dve na to. Mislim da bi mi najviše odgovarale sorte koje cvetaju nakon prvog maja, eventualno poslednjih dana aprila, a da se beru negde otprilike u prvoj polovini jula i poslednjih dana juna.

Pošto vidim da ima i članova iz BiH, mogli bi mi reći nešto o otkupljivačima i otkupnim cenama (može i na PP).

Želim vam svima uspešnu berbu!
 
Ako planiras da beres kraj juna i mesec jul, slazem se sa Bojanom.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh