Borovnica

Da li se ovde stvarno diskredituju profesori koji su posvetili svoj zivot nauci u vocarstvu? Nemam reci..
 
Profesorovo znanje moze da ti pomogne 30%,a NE znanje ce da ti odmogne 100%...ostalo ti je sve tvoj trud i rad,i ako imas srece.
 
Pa covece i astronaut nema 5 ari spejs satla kuci, pa svejedno itekako zna svoj posao. Mi smo stvarno specifican narod... Profesorsko znanje 30% u proizvodnji borovnice? Verovatno je plevljenje i kosenje vocnjaka i u krug oko zice ostalih 70%...
 
Da li se ovde stvarno diskredituju profesori koji su posvetili svoj zivot nauci u vocarstvu? Nemam reci..
Prosle godine se jedna plantaza susi usled viska azota, biljka odbacuje listove a jedan od tih strucnjaka dodje i kaze-prskaj Botaminom. Drugi dodje i kaze da je zaraze n sadni materijal, i odmah nudi nove sadnice za zamenu iz svog rasadnika. Nadam se da ces ti biti bolji strucnjak od tih sto ti predaju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa covece i astronaut nema 5 ari spejs satla kuci, pa svejedno itekako zna svoj posao. Mi smo stvarno specifican narod... Profesorsko znanje 30% u proizvodnji borovnice? Verovatno je plevljenje i kosenje vocnjaka i u krug oko zice ostalih 70%...
Astronaut ima Zvezdani Grad gde gde vezba, a taj tvoj profesor vezba na meni i mojim parama. 5 ari oglednog polja, pa nek onda pricaju

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
valjda je google registrovao da se interesujem za ovu temu , pa mi na fejs izbacio ovo . . . :sta:

Ova voćka je pravi rudnik zlata – možete 5000 eura mjesečno dobiti sa ovom voćkom, samo vam ovo treba . . .

https://svojtiposo.ba/ova-vocka-je-...cno-dobiti-sa-ovom-vockom-samo-vam-ovo-treba/

30uzev9.jpg
 
Pozdrav svima! Uključujem se, obzirom da sledeće godine planiram da podignem zasad , 1ha. Sve sam već isčitao-više puta, tako da sam za sada prilično upoznat sa tematikom, naravno ne dovoljno. Obilazio sam i neke zasade, ali planiram još. U svakom slučaju, očekujem razmenu informacija, kao što ste do sada imali...:osmeh:
 
Imam jedno pitanje u vezi malča za borovnice. Uzeli smo pre nekog vremena odredjen broj džakova borove strugotine i ostavili da čeka sadnju borovnica sad na jesen. U medjuvremenu su iz njih počele da rastu neke bele gljive/pečurke. Ne znam šta je to i da li može pogodovati/štetiti borovnicama?
 
Pozdrav.. Imam 1h borovnice u okolini Kragujevca. Interesuje me sa kakvom vodom zalivate borovnicu.. Meni je pH vode oko 7, a Ec 1.3... Kada zalivam biljke bez vodotopivih djubriva stavljam kiselinu I tada pH spadne na oko 6 a Ec se poveca na 1.5, da li je to Ok po vama? Da li spustati pH vrednost i ubacivati kiselinu pri svakom navodnjavanju? Takodje me zanima kada se navodnjava sa vodotopivim djubrivima koja pH I Ec vrednost treba da se dobije na kapljacima? Trenutno koristim formulaciju 20:20:20 do kraja avgusta. Biljke su posadjene pre 3god na banak,pH supstrata mi je oko 6 i ne mogu da ga smanjim nikako ni sa ureom ni amosulfanom.
 
Poslednja izmena:
Ropero ta voda nije za borovnicu.

Obavezno uraditi neku preradu vode.


Ima gomila firmi koja to radi. Nemoj ići na kompletnu osmozu jer za tim nemaš potrebe, i skupa je.

Nažalost to si trebao da proveriš pre sadnje. Sa tim ec nisam siguran u uspešnost zasada.

- - - - - - - - - -

Što se tiče moje vode ona ima ec 0.3. sa đubrivima meni ne pređe ec 0.7.

Po rečima mnogo ozbiljnih ljudi iz borovnice sve preko 0.5 je problematično.
 
Nazad
Vrh