vakcinacija kunića - samostalno!

Naziv vakcine iz Madjarske je Myhovet.Moguci razlog oboljenja zenki koje sam vakcinisao moze biti jos i to sto su bile gravidne(skotne)jer i u upustvu se navodi kao nezeljeni efekti.
 
Da li je neko vakcinisao zečeve sa ovom vakcinom Pharmavac MXT iz Slovačke?Na uputstvu piše da se daje kod lopatice,ali neznam pod kožu ili u mišić.Hvala!
 
Pozdrav postovani drugari-ce.Dali mi neko moze odgovoriti,jeli davao protiv miksomatoze Ceske vakcine (PHARMAVAC MXT)Kako se daje potkozno ili u misc i koliko meseci traje njihovo dejstvo zastite.Meni se vec polovinom februara pojavila mixsomatoza,otislo mi par komada malih i jedna zenka sto mi se dosad nikad nije desilo od kako ih drzim da se ovako rano pojavi.pozdrav svima.
 
To su slovačke vakcine. Ja koristim njihovu dvovalentnu protiv miksomatoze i hemoragije, zove se Castomix. Nisam imao nikakvih negativnih iskustava, kao ni dosta mojih prijatelja kunićara koji je koriste. Zaštita je 9 meseci protiv miksomatoze i 12 meseci protiv hemoragije. Daje se pola kubika potkožno, mora se skladištiti )a i transportovati) u frižideru (2-8°C) i iskoristiti 2 sata nakon otvaranja. Preporučljivo je pre vakcinacije izvaditi je iz frižidera i držati nekih pola sata na sobnoj temperaturi pre otvaranja. Nije preporučljivo vakcinisati mlade ispod 10 nedelja starosti, osim u hitnim slučajevima i tad ne smeju biti mlađi od 6 nedelja. Skotne ženke se mogu vakcinisati, ali ne u zadnjoj nedelji trudnoće.
 
Pozdrav svima!Kako se snalazite protiv mixsomatoze?Kod mene se ponovo pojavila ovih dana na par kunica,a vakcine nemogu da nabavim.
 
Nazad
Vrh