Uljana repica 2019/2020

Ja sam do sada uvek predsetveno isao sa 3x16, ove god cu probati par parcela i sa 6:12:24 Elixir. A kasnije krajem februara idem sa An ili San, i kasnije u prskanju folijarna prihrana.
 
Gledam i cjene sjemena 300-400€ za 1500MK, to bi trebalo biti dosta za 3ha? Jer ide oko 50zrna na kvadrat.....

I još da odlučim koje gnojivo uzeti, sad bi možda bilo pravo vrijeme da se unese u tlo.....
 
Da li je neko sejao uljanu repicu sa pneumatskom sejacicom za sirokorede kulture?
Interesuje me promer rupa na plocama i potreban broj rupa a takodje na koji medjuredni razmak je sejano.
30nhq8x.jpg

Mozda je vec nesto slicno spominjano u temi pneumatske sejalice ili slicnoj vezano za uljana repicu ali ne mogu da nadjem, pa ako moderatori procene da nije za ovu temu neka prebace post u drugu.
 
Poslednja izmena:
Imaš u temi 2018/19 zavisi od veličine 1mm-1.25 najidealnije . 1,5 već velikopa upadne i lomi se seme.
Sejao sa prošle godine ali ne znam ništa da ti kažem jel zbog suše sam pretamburao sve.Mislim da je 100 ili 96 rupa razmak međuredni na 50 cm .
 
Koja je svrha sejati pneumatskom ako nije nista preciznija od mehanicke, a takodje moze da se seje na 50ak cm.
 
Pa i nema neke svrhe ako imaš kvalitetnu mehaničku ja sa IMT nisam uspeo ubaciti željenu količinu semena. Ove godine planiram da platim, ima čovek u susednom selu prilično povoljnu cenu i po kazivanju Kovačeva dobro i kvalitetno odradi posao pa zbog manjka vremena i obaveze oko voćnjaka mislim da mi to najbolja opcija.
Slavko http://poljoinfo.com/showthread.php?17356-Uljana-repica-2018-2019/page8
 
Da li je neko sejao uljanu repicu sa pneumatskom sejacicom za sirokorede kulture?
Interesuje me promer rupa na plocama i potreban broj rupa a takodje na koji medjuredni razmak je sejano.

Mozda je vec nesto slicno spominjano u temi pneumatske sejalice ili slicnoj vezano za uljana repicu ali ne mogu da nadjem, pa ako moderatori procene da nije za ovu temu neka prebace post u drugu.

Odeaditi ću ove godine tako, ploču od 100 rupa, samo još neznam da uzimam 1 ili 1,25mm rupe...... Prvo proći na 70cm i ponoviti, da dobijem međuredni razmak 35cm.....ako se pokaže ok, onda ću si srediti jednu sijačicu što imam na uži razmak......

Još me zanima, koja dubina sjetve treba biti?
 
Gledam i cjene sjemena 300-400€ za 1500MK, to bi trebalo biti dosta za 3ha? Jer ide oko 50zrna na kvadrat.....

I još da odlučim koje gnojivo uzeti, sad bi možda bilo pravo vrijeme da se unese u tlo.....

Bice dovoljno, samo je to nesto mnogo skupo kod vas seme. Kod nas ovde od 130 do 250e max Kws, Lg, Pionir, Dekalb

- - - - - - - - - -

Da li je neko sejao uljanu repicu sa pneumatskom sejacicom za sirokorede kulture?
Interesuje me promer rupa na plocama i potreban broj rupa a takodje na koji medjuredni razmak je sejano.

Mozda je vec nesto slicno spominjano u temi pneumatske sejalice ili slicnoj vezano za uljana repicu ali ne mogu da nadjem, pa ako moderatori procene da nije za ovu temu neka prebace post u drugu.

Kolega Rabadzija je sejao sa pneumatskom, isao je na 35cm i cini mi se 1.25mm rupe kako sam spazio. Najbolje da se cujes sa njim
 
Ti ćeš iz jednog prohoda.... Ja ove godine planiram sa dva prohoda, malo se bojim kako će to biti ako pogazim red, ili da baš tjeram koliko mogu do reda da se nepogazi, pa ću dobiti twin row...... Kao što su kukuruz sijali.....
 
Jel sejao ko. Meni jos seme nije stiglo. Ova kisa je dobro dosla da pripremi teren za setvu koja ce biti u narednim danima.
 
Nazad
Vrh