Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Kada bi izasli sa traktorima opet, ali ovaj put malo agresivnije, sigurno bi bilo rezultata, pa ako treba i stajnjak i osoka ispred skupstine. Ali nekako mi se cni da od toga nema nista, kao da smo se pomirili sa sudbinom. :sta:
 
Danas ocajna situacija na blokadama,evo malo pre dosao kuci da se odmorim posto sutra moram da vrsem.Nisam procitao zadnjih 5-6 stranica jer nemam vise snage tako da neznam tacno sta se pisalo,al prenecu neke utiske od danas.
Jednostavno vise mi nista nije jasno,ko je sa kim,ko radi za koga,sta se radi.....Zrenjaninci su nam izgleda uterali debelo...prekjuce su se sastali sa Husarikom i Manicem jutros se pojavili zajedno na pregovorima,a nasim predstavnicima bilo zabranjeno da udju.
Da li je ovde u pitanju neka politicka zajebancija ili sta vec nemam pojma.Spijuna i dousnika ima jako puno.Juce kad smo krenuli da blokiramo stari most panduri su dobili informaciju od nekog od nas koji smo bili u traktorima kuda prolazimo.To sam danas dobio informaciju od drugara koji radi kao policajac i bio je u toj ekipi koja nas je zaustavila.Ciric je jutros doterao neke kamione(neznam kojom robom)u luku i Sefkerinac je odmah pomerio traktore da ovaj moze da udje.
Ja vise nikom zivom tamo vise ne verujem jer tu nisu cista posla i sve mi vise izgleda da mi obicni poljoprivrednici izigravamo necije maskote tamo.
Mogao bi jos dosta da pisem ali:spavam:.Pisacemo za par dana kad ovaj cirkus bude gotov.Inace ostajemo i dalje na ulici pa videcemo sta ce biti...
И да се потерају трактори до Бг опет ће овако бити.
Нема вође који ће стати испред свих,него сви за себе и ето опет Лексиона и Џон Дир трактора у двориштима.
 
Poslednja izmena:
Sve mi se čini da je ova tema nepravedno zapostavljena imajući u vidu stanje u stočarstvu, stanje u ratarstvu. Bavljenje stočarstvom odavno nije bilo veliko isplatljivo a sada je katastrofa. Što se poljoprivrede tiče, kakve smo koristi imali od kukuruza, suncokreta, pšenice,repe, soje koja se skoro po ceni izjednačila sa GMO. Gde je država da zaštiti domaću proizvodnju. Našoj državi je u cilju da upropasti sve domaće i dovede strane investitore. Domaću proizvodnju upropasti nelojalnom konkurencijom.
 
Poslednja izmena:
Možda neko ne prate svinjarstvo pa nije obavešten o predstojećem protestu koji se organizuje u Bogatiću u ponedeljak
Povod-loše stanje u poljoprivredi,loša agrarna politika,zapostavljanje domaće proizvodnje mesa i mleka zbog dozvoljenog prekomernog uvoza istog
e53702395286231.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Једноставно се НИШТА неће променити и да се скупимо сви и да сви одемо до БГ, да блокирамо пола земље. Већини није јасно, али осуђени смо СВИ да пропаднемо и они који раде пар стотина хектара и ми ситни. Прво ћемо пропасти ми ситни, па онда они средњи и на крају они највећи. јер и онај што ради пуно неће моћи да се трка са једним швабом, који добија 500 евра по Ха. Једноставно са отвореним тржиштем МИ више не можемо бити конкуренти сељацима из ЕУ, а поготово не сељацима из Данске, Немачке, Француске, Холандије, јер су то земље које дају највеће субвенције по Ха земље, по грлу стоке. У таквој трци и са овим отвореним тржиштем МИ смо губитници у самом старту.
 
Na našu žalost sve što je naveo kolega Putin je tačno. Svaka asocijacijai ili udruženja samostalno ne vrede ništa, svako je od njih ima svoju muku i u datom momentu u prvi plan izbacuje samo svoje probleme. Poznavajući naše prilike mislim da se teško možemo ujediniti u jedno gde bi se zastupao stav svih( stočara, voćara, povrtara i ratara). U svakom slučaju kolega Montoya imate moju podršku.:ppozdrav:
 
Није овде реч о уједињавању, јер и да се ујединимо и да успемо да избоксујемо било шта, влада ће добити по ушима одмах по наређењу Брисела.

Видим да и даље многима то није јасно, али одавно не кројимо нашу судбину МИ, већ нам то раде странци, а све ради њихових интереса....
 
Nemoj da si siguran da ce vlada dobiti po usima,Evropa i trazi misljenje civilnog drustva,ali je problem kako nasi sprovode neke stvari.
Batalite te podele mali-srednji -veliki,poljoprivredno gazdinstvo je gazdinstvo do 100ha.Podele na male i velike su i napravili da bi razjedinili poljoprivrednike jer smo 2011 bili ujedinjeni i videli su da im to nikako ne odgovara.
 
Da vam kazem samo da ako planirate u proteste morate da znate da vec godinu dana pored direktora policije sedi covek iz engleske obavestajne sluzbe i komanduje policijom. Tako da budete oprezni sto se tice organizacije.
 
Da vam kazem samo da ako planirate u proteste morate da znate da vec godinu dana pored direktora policije sedi covek iz engleske obavestajne sluzbe i komanduje policijom. Tako da budete oprezni sto se tice organizacije.
Ne znam da li je ovaj post gore citiran ozbiljan ili zajebancija ali ako je ozbiljan dodao bi i to da moze licno i Obama da sedi pored direktora policije,ako su organizatori odradili pripreme na vreme,nemoze niko da im zabrani proteste,a jos manje da upotrebi silu.
 
Nazad
Vrh