Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Bojčetiću,jesam u pdv-u ali se nisam osetio prozvanim. Samo ti skrećem pažnju da pdv nije sprdnja.... Slično sam i ja razmišljao dok nisam ušao. Sad kad sam ušao vidim da sam pogrešno razmišljao. Da kažem da ne smem i čak ni ne mogu sve račune da ubacim tj da prikažem kao trošak gazdinstva,možda mi i ne bi verovao ali je tako. Da nam inspekcija visi na vratu i samo čeka pogrešan potez ni to ne bi verovao ali i to je tako. A taj pogrešan potez ne mora biti sa strane ubačen račun.... Na kraju krajeva svako može da udje u pdv,(ja sam bio na granici isplativosti dok je limit bio 4mil.) tako da ako misliš da je sprdnja i da smo mi u nekoj velikoj prednosti upadaj i ti,niko ti ne brani.....
Inače nemoj se zavaravati da se ne prate i gazdinstva koja nisu u pdv-u,imaju par ha a milionski obrt preko računa.... Nije država baš tolika banana,bar što se inspekcija i poreza tiče.
 
@Zoran Nemoj jednolicno gledati moj post, nisam se tebe uopste secao dok sa pisao. Slazemo se mi u mnogo toga ili smo se nekada slagali dok nisi bio subvencionisan, secam se kao kroz maglu da si pisao dobre postove. @Lazaaa Ima u Pavlovom izlaganju dosta istine. Kod mene u kraju ima samo jedan strani noviji kombajn I svi upiru prstom, jer znaju sta je I kako.
 
Pdv je sprdnja i iz sprdnje smo u pdv, cisto da nam ne bude dosadno , da placamo knjigovodje,i bakcemo se sa ostalim papirima. Ko nije u pdv uglavnom ne zna kakve su njegove prednosti i njegove lose strane. @janosh na sta tacno mislis kad kazes "upiru prstom u njega" ? Ne kazem da nema dosta istine u tome sto je kolega Pavle rekao samo kazem da me treba pisati na osnovu svojih zakljucaka, i nekog prozivati da je zemlju stekao na ovaj ili onaj nacin... Ja sam rekao samo koliko covek placa stalne radnike i koliko ja placam radnike. Kad mi trebaju.
 
Kada covek nema zemlje ni u saksiji, a obradjuje zavidne povrsine kod nas je normalno da se upire prstom.
 
Pdv je sprdnja i iz sprdnje smo u pdv, cisto da nam ne bude dosadno , da placamo knjigovodje,i bakcemo se sa ostalim papirima. Ko nije u pdv uglavnom ne zna kakve su njegove prednosti i njegove lose strane. @janosh na sta tacno mislis kad kazes "upiru prstom u njega" ? Ne kazem da nema dosta istine u tome sto je kolega Pavle rekao samo kazem da me treba pisati na osnovu svojih zakljucaka, i nekog prozivati da je zemlju stekao na ovaj ili onaj nacin... Ja sam rekao samo koliko covek placa stalne radnike i koliko ja placam radnike. Kad mi trebaju.
Lazo, vi sremci ste poslodavci koji bi postideli nemce i norvezane zajedno, to smo ustanovili. Plata vise od 1000 Eura. Da sam znao da toliko placaju traktoriste, ne bih isao u skolu. Zaposlio bih se u tvom krdaju i do sada zaradio par sotina hiljada Eura:ppozdrav:
 
Panonski mornar, ja nista nemam od toga sto tebi ili bilo kome kazem koliko ko ovde placa radnike ? meni ni u dzep ni iz dzepa sto bi se reklo, nismo preko sveta provozaj se, pitaj na par mesta cisto da vidis koliko ko placa radnike. Evo sad sam pitao 3 lice koje nema veze sa forumom i raspravom ,bavi se poljoprivredom evo vam i slika da ne ispadne da ja lazem.
10811576_10204355900795225_1104755473_n_1.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ja čitam zadnje dve-tri strane i uopšte više nerazumem o čemu se ovde raspravlja. Kontam ja da je velikima (uslovno rečeno) sad zinulo **greška zato što su svi u kreditima, a niko nije razmišljao kad je kupovao kombaj od 200000 evra da li će taj kombaj imati šta da radi, s obzirom na njegov kapacitet, nego samo da se ima što veći kombaj u selu. Pre dve, tri, četiri godine niko nije razmišljao šta će biti sad i kakve cene nego samo daj, tako su se u našoj opštini i nabile cene zakupa što privatne što državne zemlje, a sad svi kukaju.

Pročitao sam ove da mi kao narod nevaljamo i apsolutno se slažem, jer na primer kad bi se mi svi u svom selu udružili, de bi nam bio kraj, a ne ovako svako za sebe i samo mlatimo praznu vodu.



PS. Lazo ti si se uvatio dva najača čoveka u opštini Inđija i St. Pazova, i generalno koliko ti ljudi rade treba možda da imaju i veću platu.
 
naravno sa tom povrsinom koju obradjuju sezona im pocinje od marta i zavrsava se negde polovinom januara ako se okisa, ako je normalna godina i sve stignu po suvom da zavrse onda je negde polovina decembra -Sezona.

- - - - - - - - - -

Nije samo kod njih tako Shale , ima 3-4 ljudi u kod mene koji se bave malo ozbiljnijie poljoprivredom, i svuda je takva cena radnog sata ili za stalno. Koliko sam ja razumeo mi pricamo ovde bukvalno o placanju ljudi na sat, onaj ko ima 10 ha nece sigurno prijaviti 10 radnika za stalno :sta:
 
Znam ja koliko ko plaća radnike, ali tu bukvalno se radi 24h, kad je baš sezona, i jebeš ti te pare, kad radiš 24 sata. Iako su to nove mašine i tu dolazi do kvarova i zastoja.
 
[QUOTE932084]Ja čitam zadnje dve-tri strane i uopšte više nerazumem o čemu se ovde raspravlja. Kontam ja da je velikima (uslovno rečeno) sad zinulo **greška zato što su svi u kreditima, a niko nije razmišljao kad je kupovao kombaj od 200000 evra da li će taj kombaj imati šta da radi, s obzirom na njegov kapacitet, nego samo da se ima što veći kombaj u selu. Pre dve, tri, četiri godine niko nije razmišljao šta će biti sad i kakve cene nego samo daj, tako su se u našoj opštini i nabile cene zakupa što privatne što državne zemlje, a sad svi kukaju.
.[/QUOTE]
oni koji poseduju u vlasništvu 100 ili više hektara kredit od 200 hiljada eura nije neki velik problem,zato nemorate da pricate o pucanju velikih i da se sa tim opterećujete :ppozdrav:
 
Ne radi se bas 24h, preterao si malo, rade od 6 do 9, i sad kada je bas udarna sezona repe. Pa iz istog sam sela :osmeh: Prolaze svakodnevno do 9 sati, naravno da ima kvarova ali su uglavnom ljudi za to krivi, iscupaju rudu, prevrnu prikolicu ,i tako ti problemo, polomi se nesto, sve se to da zakripiti i zavariti :osmeh:
 
Ja se uopšte ne opterećujem s tim, ali veruj mi ove godine im je to veliki problem, a i u mojoj okolinu su retki ti koji imaju 100+ ha u svom vlasništvu, ako izuzmemo Lazu.


Dobro slažem se da nerade 24 ali da se radi radi se.


Ali ja opet nerazumem npr. zašto ti Lazo kukaš i oćeš da ideš na protestnu vožnju? Pošto je to tema?
 
Slazem se sa Goranom, kredit uzimas spram primanja tj zarade ne mozes uzeti 1mil na 100ha, i ko god tvrdi da je kredit losa i glupa stvar nije u pravu, jer ti za zive pare mozes zemlju da kupis a kredit kad dodje rata platis, sa te zemlje ce se uvek ta para povratiti kad-tad. Mislim da je vreme da se ovo prebaci u neku drugu temu (krediti,radnovreme, pdv itd ) :osmeh:spavam:{{

Shale u Slankamenu imas njih 3-4, U Beski znam samo Djoleta koji radi dosta zemlje,Krcedin mislim da Tuvedzici malo vise zemlje, iz Sasa imas 4-5, pricam i o 150 i preko 800ha.
 
nisam tebe naveo za primer,samo sam kopirao post a ime sam izbrisao da se nevidi čiji je

- - - - - - - - - -

Slazem se sa Goranom, kredit uzimas spram primanja tj zarade ne mozes uzeti 1mil na 100ha, i ko god tvrdi da je kredit losa i glupa stvar nije u pravu, jer ti za zive pare mozes zemlju da kupis a kredit kad dodje rata platis, sa te zemlje ce se uvek ta para povratiti kad-tad. Mislim da je vreme da se ovo prebaci u neku drugu temu (krediti,radnovreme, pdv itd ) :osmeh:spavam:{{
zahvaljujuci kreditima i procredit banci stekli smo par jutara zemlje i nesto novije mehanizacije,bez njih bi jos uvek radili 9 hektara koji su ostali posle 45.
 
Goran je naveo u vlasništvu ko ima 100 + ha. Jež nema 100+ ha, u slankamenu 1 možda dvojica, kod tebe u selu 4-5 ko mene 1.Može neko i 200 ha da radi pa da ima manju zaradu nego onaj ko ima 100 ha svoje zemlje.

Ali generalno nije tema o ovome što pišemo, ali samo svugde čitam i slušam gluposti kako nam je država kriva. Seljacima (zemljoradnicima), nazovite nas kako god hoćemo, nije kriva država za naš položaj, nego mi sami. Kad god smo imali priliku da nešto promenimo, ti koji su nas predstavljali su samo sebi strpali pare u džep a nas ostale ko šiša. Tako da smo sami sebi krivi za ovakav položa u društvu.
 
Nazad
Vrh