Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Seljaci su onda u toj prici nepropisno parkirali i bili ti koji su razvlacili sajle kako automobili ne bi mogli da prolaze. Druga stvar sto sam bio na blokadi u NSu na Rimskim Sancevima i tad su stajali na putu i sa strane i krkali pivkana,a neko je cak i prase peceno doneo...dok se nije naslo par ziski od ljudi koji su imali petlju da obidju tu policijsku blokadu i nastave u centar grada,kad je kolona krenula bilo je nemoguce zaustaviti ih ali neki ni tad nisu skupili petlju da uteraju u centar Novog Sada,nego su se vratili kuci sa raznim izgovorima....
Pozdrav drustvo,bezim iz ove teme. :ppozdrav:
 
Najveca LAZ je da su protesti imali za cilj da blokiraju saobracajnice. Poljoprivrednici su krenuli za Beograd, ali nas je POLICIJA blokirala na tom putu.
Neizvcite istinu !
 
Čuo sam da si i ti jeo te prasetine i tog pivkana,a došo praznih ruku,tako da :sjasi:
Lose si cuo,nisam ni vode i suvog hleba uzeo na tim blokadama,a nisam ni poneo vino i kafu,ne idem na slavu. Nosio sam samo telefon i slikao kako bih sto objektivnije podelio slike sa forumasima i na FB-u,da ljudi vide realno stanje a ne cenzurisano od strane medija.
 
Da treba imati petlju to je sigurno. Na izlazu iz Kikinde popisu sve licne podatke pa ti posle budi hrabar. Posle blokada su kod nas ljude ubedjivali kako to nije u redu, a sve da bi ih zaplasili. Pojedince su zaustavljali ispred kuce da bi navodbo izvrsili saobracajnu kontrolu. Ko nije ucestvovao ne moze da razume.

- - - - - - - - - -

Nisam znao da je prase bilo zabranjeno. Pa kako ga je onda policija smela jesti?
 
Kako monopol ? Jel neko brani firmi kupcu iz Hrvatske , Madjarske, Austrije , Bosne, itd da kupi suncokret ? Odgovori ali nepristrasno.

Zar tebi Momo stvarno nije jasno sta se sve desava i kakva moc je sve dozvoljena da ima i Viktorija i MK?!
Zasto mislis da bi se Kostic ulizao svakome ko dolazi na vlast, bez obzira ko je, sta je i kojim strankama pripada?!
 
Jako zanimljiv stav imas po ovom pitanju! Ako je cena niska ti ne ides na proteste jer ne zivis od poljoprivrede vec imas drugi izvor punjenja kucnog budzeta kao zaposleno lice sa mesecnim primanjima, a kad bi dobio sto rece Coci 45 po kg suncokreta ili vise onda ti je fino! Nemam ja licno nista protiv tebe, ali ima vas bez obraza jer svako tvoje zakasnjenje na posao bilo ti je opravdano zbog tih protesta i plus ti je odgovaralo sto kasnis i ne porovodis ukupan broj casova na radnom mestu a nemas ni posledice!!!
Ni jednu osobu ili prolaznika nisam cuo da je bila revoltirana time kad je u Pancevu bio 6-7 dana blokiran most na Tamisu vec samo reci podrske!
Druga stvar poljoprivrednicima je traktor pribor za rad i sa njim treba ici na protest a ujedno u tom vremenu snasli se ljudi i radili i na poljima ono sto je bilo neophodno raditi za razliku od prosvetara ili drugih koji ne drze nastavu ili uopste ne rade!!!
Treca stvar paori nisu blokirali puteve vec policija je blokirala, ne dajuci kolonama da idu do zeljene tacke u tom BG koji nam dusu cedi!
Tako da si trebao ici u MUP da se zalis i da kukas a pitam se sto ih nisi i tuzio jer nisi mogao ici na posao!
Suncokret ne sejemo često, 2 puta u poslednjih 15-20 godina smo sejali isključivo zbog male cene i plodoreda na nekim peskovitim njivama. Ako je cena mala niko te ne tera da seješ tu kulturu što je i logično. Put su blokirali traktori a ne policijska vozila (tako je bilo na blokadi u Gložanu).
Evo ti mene savetuješ da idem u MUP da se žalim i kukam zbog blokada puteva, a ja tebe savetujem da ideš u Ministarstvo poljoprivrede (autom, autobusom, trotinetom...) da se žališ i kukaš zbog niske cene suncokreta i lošeg stanja u poljoprivredi.
Svako ima pravo da sebi izabere način i mesto da zaradi za egzistenciju. Zašto ti mene da sprečavaš ili ja tebe? I zašto su ljudi kod nas opsednuti sa mišljenjem ako su mu deda i otac radili zemlju, da mora i on. Jednostavno ako nema zarade u jednom poslu treba tražiti drugi posao, ili treći. Propadne posao ljudima koji imaju fabrike sa 300 ili 3000 zaposlenih a ne neki farmer sa 20 ili 50 ha. Jednostavno ali surovo.
 
Nije u redu blokirati nedužne ali ovde se krši zakon o monopolu vlast preko toga prelazi i ne čini ništa nego odobrava zbog socijalnog mira da se ti koji radiš mogao ulje kupiti ne peviše skupo da tebe ne tuče po džepu pa se ti onda možeš buniti kako su plate male sve je to krug i ako je u okruženju ta cena zašto je kod nas manja tako i sa cenom struje teže da izjednače tada gledaju da je u okruženju skuplje, ma sejaće njemu tenis i arapi suncokret oće da ne kažem šta,na yobnatici je arap posejao više lucerke od suncokreta a nema ko da je jede.
 
Bokibole imas zanimljiv nacin razmisljanja.U ovoj drzavi vise nista nije slucajno sve se radi na ruku politicara i tajkuna i samo masovnim protestima moze se nesto postici a pre svega treba ih dirnuti tamo gde ih najvise boli a to je Beograd.
 
Narode to što vi hoćete nećete nikada postići!!! To se radi promenom sistema iz korena. Neko iz mase spominje političare i tajkune, tajkuni nisu problem oni se lako mogu prizemljiti raznim zakonima i uredbama kao npr. unapred ugovorena cena suncokreta i sl. proizvoda, pa ko voli neka izvoli...brzo bi cene postale tržišne.
Ovde nisu problem čak ni političari jer su to obični pajaci kojim upravlja strani krupan kapital i MMF...slušajte samo El komadanta Vukija " ja sam se dogovorio sa MMFom"ahahah a on ustvari igra kako oni sviraju.
Ovde je najveći problem narod koji misli da će ulaskom u EU imati isti takav standard i da će običan radnik imati platu 2k evra i ko god kaze nešto protiv toga počinje lov na veštice " povratak u 90te" i sl budalaštine....
Jel ovde sme da se govori protiv narodne vlasti?
 
Kako monopol ? Jel neko brani firmi kupcu iz Hrvatske , Madjarske, Austrije , Bosne, itd da kupi suncokret ? Odgovori ali nepristrasno.
Nekada bukvalno brane (zabrana izvoza) , a nekada opterecuju izvoznika sa raznim birokratskim postupcima,proverama itd. naknadama... tako da u oba slucaja si prinudjen da predas robu domacim otkupljivacima, kada predas robu, tu je kraj....igras kako oni kazu.
 
Djoku,velikog djoku smo dobili na pregovorima.Cak su rekli da mogu jos da smanje cenu.Mene ovo vise ne interesuje,ko ima jos zivaca nek se bakce.
S njima možete da pregovarate kada imate moć. MOrate udariti na poslanička mesta. Kada to budete imali, onda treba da se pokažete. Samo što do toga morate doći što pre i sa pravim ljudima.
 
Nazad
Vrh