Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 69,1%
  • Ne

    Glasovi: 111 30,9%

  • Ukupno glasača
    359
Ono sto mogu da kazem, zvali su me pojedini lljudi i pitaju imali sta u Zr. Da li ce neko nesto da preduzme. Kao svi hoce ali niko nece prvi da povuce nogu, ili necu ja ako nece i onaj itd. Ovog puta vise nego ikada seljacka ne sloga na delu. Vlast je sve dobro procenila, videla nas je sve u vise navrata i naslli su nacin kako da izadju na kraj sa nama. I to bi bio kraj nase balade, isto tako kao i uljare, isto kao i otkupljivaci mleka, svinja. Ocigledno je da nije svima dogorelo jednako...
 
Ja kazem da do 50Ha treba da dobiju svi!! Radio 10 ili 110Ha! Ali do 20Ha svi po 20.000 a od 20 do 50Ha po 12.000!
Da 50 Ha plafon!
Tako bi se mali pogurali jače, srednji nebi bili zapostavljeni a velikima moša!!!!!!!


Gogi
 
Kako god napravili,isti broj hektara će biti subvencionisano,svako će gledati da napravi "varijantu"da se učačka,bilo sa PIO ili bez
Briga me,nek daju onom sa 1ha i 50.000 al nek mu je to osnovna delatnost,nek plati PIO - nek umanje takvima,nek otpišu,nebitno
 
Ja kazem da do 50Ha treba da dobiju svi!! Radio 10 ili 110Ha! Ali do 20Ha svi po 20.000 a od 20 do 50Ha po 12.000!
Da 50 Ha plafon!
Tako bi se mali pogurali jače, srednji nebi bili zapostavljeni a velikima moša!!!!!!!


Gogi
a srednji bi imali po nekoliko gazdinstava pa bi opet bila moša za male :ppozdrav:
 
Ono sto mogu da kazem, zvali su me pojedini lljudi i pitaju imali sta u Zr. Da li ce neko nesto da preduzme. Kao svi hoce ali niko nece prvi da povuce nogu, ili necu ja ako nece i onaj itd. Ovog puta vise nego ikada seljacka ne sloga na delu. Vlast je sve dobro procenila, videla nas je sve u vise navrata i naslli su nacin kako da izadju na kraj sa nama. I to bi bio kraj nase balade, isto tako kao i uljare, isto kao i otkupljivaci mleka, svinja. Ocigledno je da nije svima dogorelo jednako...
Prvo sve mora da stane da bi moglo ponovo da krene kako treba.Nema od protesta nista u skorije vreme,razjedinjenost je velika jako i tu rezultata u protestima nema.

- - - - - - - - - -

Kako god napravili,isti broj hektara će biti subvencionisano,svako će gledati da napravi "varijantu"da se učačka,bilo sa PIO ili bez
Briga me,nek daju onom sa 1ha i 50.000 al nek mu je to osnovna delatnost,nek plati PIO - nek umanje takvima,nek otpišu,nebitno
Slazem se u svemu sto si napisao jedino sto umesto tih 50000 po Ha moze da se desi da bude samo 6000rsd/ha jer je u izmenama i dopunama zakona malo promenjena ova tacka.Moze da se formulise na vise nacina.
 
Bice, al' tesko ove godine. Narod je suvise letargican i cini se da je sve pustio niz vodu. Nema energije, samo prazne price. U nasoj opstini lokalna vlast vrsi pritiske na najbednije moguce nacine. Ovu pricu cu vam preneti kad je i fotografski upotpunim.
 
Ako me osećaj ne vara,veoma mali broj će ove godine ostvariti pravo na subvencije.Biće tu uslova i uslova.Nema ova vlast para za poljoprivredu a nema ni razumevanja.
 
Iste pare su tu u pitanju samo se moraju preusmeriti na druge strane.Moraju krpiti plate onih koje su stranački zaposlili u javnim sektorima,moraju nadomirivati strance kako bi zapošljavali i otvarali pogone,moraju svašta a od toga ništa.
Po meni je glavni problem što su nas do sada na proteste vodili ljudi koji su posle izvukli debeo interes ili čak ljudi koji nemaju dodirne tačke sa njivom kao objektom izvršenja glavnih radnji bitnih nama.
Pa zar mislite da jedan profesor poljoprivrednog fakulteta može bolje znati stanje u poljoprivredi od bilo koga od nas?Upravo takvi sede u odborima,savetima i ostalim kvazi tvorevinama.E onda kad im zbog medija treba neko uzmu ljude kao što je onaj lik Husarik i eto pokrića.
 
Veruj mi da je i neki profesor koji nije direktno upucen u desavanja i probleme na terenu bolja opcija od Husarika.
Cujem da je sad i Jova Negovan iz Dolova usao u neki savet,to je isto lik kog ni njegovi Dolovci ne podrzavaju.
 
To ti je od prilike kao sto je Marjan Risticevic sad poslanik Naprednjaka,samo se rotiraju kako im odgovara,dok mi ne odemo u Ns sa cisternama punim osoke i balege ispraznimo ispred izvrsnog veca i mleko u Dunav sa Duge nema protesta ovo sto je dosad bilo je dim od one stvari.
 
Bunjevci podelili? Pricas ko da su cokoladu delili a ne zemlju koju su placali 11300 eura hektar. Kao prvo cemu nacionalno obelezavanje ljudi (verujem da nisu samo "bunjevci" kupili) a kao drugo ako su imali pare ili su im banke dale kredit pa nek su kupili,njihov problem
Sta se jedis gabricu kao da sam te iglom u oko pogodio i sad mi reci ko je od nas dvojice prvi pomislio na nacionalizam.
Vama hr. i bunj. nemoze nista se reci odma ughrozeni odma zato sto smo hr.
Sram da te bude
 
A baja je tu negde obradjuje stotine ha sa u ono vreme protesta novim jd pa je dosao nov klas komb. neznam model pa kupljena zamlja 100 ha u djurdjinu bila neka zadruga (bunjevci podelili izmedju sebe) i NA zna dali jis poseduje onaj pikap najruznije boje (ja mislim da su on i njegov sin daltonisti pa im dileri uvalili)
Da si upoznat sa situacijom oko Đurđinske zadruge i njene zemlje kao što si upoznat sa Bajinim voznim parkom onda ne bi lupeto kako su Bunjevci podelili izmedju sebe zemlju... Za tvoju informaciju bilo je kupaca i nekih drugih nacionalnosti ništa manje ili više vrednih od pomenutih Bunjevaca.
 
Ma ne jedim se ja nego mi bezveze to tvoje bunjevci podelili,al misli sta oces ja sam svoje rekao...
 
Prica se na Face-u na veliko da ce poljoprivednici iz Borce i Ovce prijavili protesnu voznju za 12.02.2015 do skupstine grada Beograda i kao skup ce biti u 9:30 h. Mislim da oni krecu zbog nezadovoljstva sa porezima. Odnosno tretirane su im neke parcele kao gradjevinski reoni i tu su ih odrali sa porezom.
 
Tako je imaju porez u PROSEKU oko 75000din/ha a par njih i preko 200000din/ha.U pitanju su obicne njive da neko ne pomisli da je stvarno gradsko gradjevinsko zemljiste.
 
Danas me zvao jedan prijatelj iz macve koji ima 40 krava muzara, i prica mi kako je dobio dopis da mora da se snalazi za dalji otkup mleka posto IMLEK nece biti u mogucnosti da ga otkupi, inace je ozbiljan farmer ima 40 muzara i mleko mu je u ekstra klasi, navodno kaze da se prica da ce prodati IMLEK i da zato imaju problem, ova vlast dok je bila u opoziciji znala je da laje na sve sto se desava a sada ovo sto oni rade ovo je strasno, treba uci u Beograd traktorima i pregaziti gamad dok nas nisu rasparcali na sitne delove i prodali kojekakvim gologuzijasima, prodace nam sve i porobice nas kao nista.
 
Nazad
Vrh