Kajsija 2019. - cene na otkupnim mestima

radashin

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2012
Poruka
2.747
Lokacija
Zaklopača, Beograd
Čini mi se da bi jedna ovakva tema bila veoma korisna za sve.
Pa, javljate

Edit - pod OTKUPNIM MESTOM smatra se BILO KAKVA vrsta PRODAJE KAJSIJE na BILO KOM MESTU (pijaca na malo, na veliko, prodaja u selu, za rakiju, u hladnjačama).
 
Poslednja izmena:
NS kvantaška pijaca 80-100din, na zelenim pijacama 100-130din. Samo što je u većini slučajeva neka mala sitna žuta baš nikakva, dali je to iz hladnjača neka ranija sorta pa još krčme ili šta nemam pojma... u radnjama su cene i dalje preko 150din. Hladnjača kojoj sam davao prošle godine nudi 65-75din... i da, pošto je tema "cene na otkupnim mestima"... kod nas nema organizovanog otkupa nego kako se ko snađe...
 
NS kvantaška pijaca 80-100din, na zelenim pijacama 100-130din. Samo što je u većini slučajeva neka mala sitna žuta baš nikakva, dali je to iz hladnjača neka ranija sorta pa još krčme ili šta nemam pojma... u radnjama su cene i dalje preko 150din. Hladnjača kojoj sam davao prošle godine nudi 65-75din... i da, pošto je tema "cene na otkupnim mestima"... kod nas nema organizovanog otkupa nego kako se ko snađe...
Ma ne nužno OTKUPNO MESTO, bilo kakva cena po kojoj se negde prodaje kajsija (RUS, domaći konzum, prerada, rakija).




Linda, Beograd. Bleda, bezukusna, al' iz Grčke
1236dc1d7ba92f9cc1a59d192280fed2.jpg
 
Poslednja izmena:
Zaklopača. Tek počinje lagano. Danas u centru, od 45 do 70 dinara Ruža, u zavisnosti od klase. Počeo je danas otkup na jednom otkupom mestu, zrelost 70-80%, klasa 40+, samo da nije gradobitna - cena 45 dinara, sa tendencijom rasta na 50 (tako kaže čovek za koga se otkupljuje). Bere se u njihove plastične gajbe. Najverovatnije će od ponedeljka otkup krenuti na bar još 5-6 mesta. Očekuje se otkupna cena za prvu klasu. Za rakiju, još nema cene, rano je. Od ponedeljka će se to sve iskristalisati.
4c51da1d94ec48fb308b014812838e49.jpg
2f24c63ab80bcd9b1bb5dd56168c9345.jpg


EDIT - - - - - - - - - -
Popodne otvoreno još jedno otkupno mesto. U gajbama, 50 do 60 dinara, 40+, 70% zrela, ČISTA.
 
Poslednja izmena:
Kod nas se sve kajsije predaju u plasticnim gajbama, takozvanim fruktalkama. Nije mi jasno koji kvalitet kajsija je taj sto pominjes da je u plastici.
 
Sve zavisi sta je hladnjacar pogodio od posla.

Tresnje smo jedan dan sipali u plasticne case (prodavale se u Maksiju), a popodne isti dan u drvene gajbe 6 kila.

Nema vise Rusi i slicno, pitanje sa kim je pogodjeno i koja kolicina i kako pakovana.
 
Evo jos jedan primer....odem kod Rajka u Vincu oko 11 ujutru, kazu imamo 3 klase, prva druga i rinfuz. Tako se i placa.

Vidim ta druga klasa lepo gradobite, sa crticama, tackama....posto kod mene ima 20% bez toga, ne isplati se da biram, ja ti lepo naberem tu drugu klasu, zelene kakve im i trebaju, ali sam i tu birao tj predao samo sa po dve tri crtice ili tacke, sasvim korektna roba, za malo pa ta prva klasa...

Odem u 13h, kad ne lezi vraze - "pa ovo je gradobita roba"...dobro ok, druga klasa onda...."ali ne uzimamo ovakvu"

Lepo sam s ispraznio i rekao im koji je fazon, sto me zajebaste, sta sad ja da radim sa ovim zelenim i zasto sam brao zelene koje ne mogu nigde da prodam jer su zelene, pa ni u rinfuz...nista samo cute.

Sve ja razumem, kakva je godina, kakvi su njihovi kupci, niko meni ne brani da sazidam hladnjacu i otkupljujem i ponasam se kako zelim, ali sto je mnogo mnogo je.

Vec peti put ove godine se informacija menja u momentu kad si krenuo berbu i ljudi se dovode u neprijatan polozaj. Ima da nagaze nadam se neku budalu koja ce im objasniti pesnicama koji problem su mu napravili.
 
Nazad
Vrh