Oštećeni putevi i mostovi od velikih padavina proleće 2019

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
4.023
Lokacija
Krčedin
Možda postoji slična tema,nisam je našao pa sam otvorio novu.Razlog je što sam jutros bio jako blizu da prevrnem prikolicu sa tri bidona puna vode zahvaljujući vodojažama na putu koje izgleda niko ne planira da sređuje.Konkretno vodojaža ide sredinom atarskog puta koji ide uz veliki breg,siroka je od 80 cm do 1,5 metara a duboka od 60 cm do metar.Evo i slike:
fc44d0.jpg
[/IMG]
2wlro6t.jpg
[/IMG]
30ksmc5.jpg
[/IMG]
21lsegl.jpg
[/IMG]

Dok sam išao uz breg,zemlja se odronila i zadnji levi točak je upao u rupu dubine 40 cm,prikolica je za momenat nasela na osovinu i sva tri bidona su skliznula na levo i nazad.Do prevrtanja nije došlo samo zato što sam imao palete kao graničnike uz stranicu ali sam iskrivio zadnje stubove na koje se kače stranice.
 
Poslednja izmena:
Nece ni tad uraditi put,dve mocvare tu ima u 6 km,to bi bilo skuplje od auto-puta.Jedino da skarabudze nesto kao kod nas sto su ovih dana uradili neka dva putica,nasuli kamen i uradili asfalt,sirina 2,5 metra.Sad kad se tu susretnu 2 traktora sa prikolicama ima da bude prevrtanje samo tako,ko prvi sidje pogibija...
 
Ne znam vise ni zasto se cudimo losim putevima kad treba da se cudimo kad su dobri...ima jedan put gde prolazim sto je skoro sveze asfaltiran(pa ponovo stavljan sloj preko njega jer bila reklamacija) ali to spada u neku donaciju inace sam siguran da ni za 100g se nebi radio...o cemu mi pricamo kad nemamo osnovnu infrastrukturu jos fali i pijacu vodu da nemamo ali narod koliko je napacen bude zahvalan i sa tim osnovnim stvarima.
 
Ne znam vise ni zasto se cudimo losim putevima kad treba da se cudimo kad su dobri...ima jedan put gde prolazim sto je skoro sveze asfaltiran(pa ponovo stavljan sloj preko njega jer bila reklamacija) ali to spada u neku donaciju inace sam siguran da ni za 100g se nebi radio...o cemu mi pricamo kad nemamo osnovnu infrastrukturu jos fali i pijacu vodu da nemamo ali narod koliko je napacen bude zahvalan i sa tim osnovnim stvarima.

Izvol'te kod nas u Zrenjanin! :ppozdrav:
 
Olalija da ti olaksam muke.Takav je kod nas atarski put od kad znan za sebe!Guraju u sanac beton,ciglu,pesak lom,on se samo iskopa pored starog i to je to_Opstina nema para ni rupe da pokrpi sa asfaltom i sta da pricamo dalje...Resenje je kopanje kanala pored puta ali,od toga nema nish...
 
Jeste duzna mesna zajednica ali nisu u stanju to da srede,cak je opstina dodelila odredjene kolicine goriva za sredjivanje atarskih puteva a ovi mentoli nisu mogli ni to da organizuju i donesu.O.S. je sam sredio taj put,morao je desetak puta proci tanjiracom jer nije imao sa cim da navuce zemlju koja fali.Definitivno smo nesposobni kao narod za bilo sta...
Kod nas su Cvejo jedan kanal iskoristili da bacaju sut i crkotine a u veliki kanal (11 m sirine i 5 m dubine)koji se zove Patka izrucuju cisternama fekalije ili na put ka Kalakaci
 
4 juna i pre neki dan..sređuju se kanali i propusti nakon dužeg niza godina..trebalo bi da sada funkcioniše sve normalno, bez obzira na količinu padavina.
2958bfa3ea4fb9e1ac9750fbeeab5a03.jpg
ecb7671a9616512ac633f382c619e83c.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Jeste duzna mesna zajednica ali nisu u stanju to da srede,cak je opstina dodelila odredjene kolicine goriva za sredjivanje atarskih puteva a ovi mentoli nisu mogli ni to da organizuju i donesu.O.S. je sam sredio taj put,morao je desetak puta proci tanjiracom jer nije imao sa cim da navuce zemlju koja fali.Definitivno smo nesposobni kao narod za bilo sta...
Kod nas su Cvejo jedan kanal iskoristili da bacaju sut i crkotine a u veliki kanal (11 m sirine i 5 m dubine)koji se zove Patka izrucuju cisternama fekalije ili na put ka Kalakaci

A i mi svi koji ostali smo tako ažurni, da smo svaki dan u kafani komentarisali kako bi nešto trebalo uraditi, a niko da krene, dok pomenuti čovek, koji je inače član foruma, al nepiše,nego samo prati, uradio i sredio put.
 
Nazad
Vrh