vasa podrska seljacima u hrvatskoj sto se bore za obecano od strane nase vlade

ne bi ja njemu dao da udje u zgradu pa da palamudi 4 sata - nego napolju na kisu i ako da Bog sto jaci pljusak da vidis kako bi se dogovorio za 15 min ::jako_besan::
 
netko je od vas pitao kako smo se uspili organizirati, jednostavno nas par je to zapocelo i onda telefone u ruke i zovi sad ako ste gledali tv u bošnjacima pored županje to su moji i tu smo naj jaci u slavoniji i nemrdamo dok nam ne daju ono sto su i sami obecali cak imamo podrsku i radnicki sindikata samo premijerka nece sa nama da razgovara ali o ona ce popustiti dati ce bog jer sto kazali stari ljudi strpljen spasen, a mi to jesmo jer inace nebi poduzimali takve korake da nismo, da cijenu trazimo da bude zastitna1.20 i tu smo nacelno i dogovorili e sad jos samo treba papir i to je to...... a mi nemredamo dok to i nedobijemo jer dosta su nam obecavali a onda slagali e sad smo mi malo okrenuli stranicU sto i sami vidite iz prilozenog.... HVALA VAM VELIKA NA PODRSCI TO NAM PUNO ZNACI.... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Tuga i jad se nadvila nad Hrvatskog poštenog seljaka i poštenog radnika (podebljano poštenog jer i među nama ima jedan manji dio onih koji prosvjeduju, a nisu zaslužili taj poticaj i kapitalna ulaganja) u Hrvatskoj, a nažalost i kod vas u Srbiji je ista stvar. Za nas ima najmanje novaca dok za sve ostale (većinom bespotrebne programe i za lopove) novaca ima (za neke i na pretek). Ljudi su ogorčeni jer su ta sredstva koja su nam obećana ukalkulirali u dugoročne kredite za mehanizaciju, staje, nasade, sustave za navodnjavanje jer žel ići naprijed, da bi sad u vladi rekli da nema novaca, nek se snalazimo kako znamo. :sta: Pa šta da čovjek skine točak sa traktora i da ga otkotrlja u Elektro Slavoniju da plati par rata struje? Ili da za doručak servira raonik na stol:haha: Pa masi poljoprivrednika su vile uprle u oči, al doslovno u OČI! Rate kredita stižu, stižu redovne obaveze prema režijama, troškovi života su tu (a stalno rastu), treba djecu školovat... Je.e se njima za to, njima je bitno da se oni i nekolicina oko njih (politički podobnih) navuku, nakradu i puca ona stvar za sve. Sad (i do sad) se obija o glavu lopovluk, kriminal, konstantno i opće neznanje vladajuće garniture itd. Kod vas će se to (prosvjedi i ogorčenost) isto preliti, jer mi smo vremenski malo ispred vas, al smo u istim govnima.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Tuga i jad se nadvila nad Hrvatskog poštenog seljaka i poštenog radnika (podebljano poštenog jer i među nama ima jedan manji dio onih koji prosvjeduju, a nisu zaslužili taj poticaj i kapitalna ulaganja) u Hrvatskoj, a nažalost i kod vas u Srbiji je ista stvar. Za nas ima najmanje novaca dok za sve ostale (većinom bespotrebne programe i za lopove) novaca ima (za neke i na pretek). Ljudi su ogorčeni jer su ta sredstva koja su nam obećana ukalkulirali u dugoročne kredite za mehanizaciju, staje, nasade, sustave za navodnjavanje jer žel ići naprijed, da bi sad u vladi rekli da nema novaca, nek se snalazimo kako znamo. :sta: Pa šta da čovjek skine točak sa traktora i da ga otkotrlja u Elektro Slavoniju da plati par rata struje? Ili da za doručak servira raonik na stol:haha: Pa masi poljoprivrednika su vile uprle u oči, al doslovno u OČI! Rate kredita stižu, stižu redovne obaveze prema režijama, troškovi života su tu (a stalno rastu), treba djecu školovat... Je.e se njima za to, njima je bitno da se oni i nekolicina oko njih (politički podobnih) navuku, nakradu i puca ona stvar za sve. Sad (i do sad) se obija o glavu lopovluk, kriminal, konstantno i opće neznanje vladajuće garniture itd. Kod vas će se to (prosvjedi i ogorčenost) isto preliti, jer mi smo vremenski malo ispred vas, al smo u istim govnima.
Sve je to tacno i da nije ove proklete EU i svih sranja koje propagira a i koja dolaze sa zapada nebi doslo do ovoga.......................................... :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
To je ono sto se ja najvise bojim da ce se desiti vrlo brzo i kod nas. Navukli su narod na kredite,a sad se prave nevesti. Sve vse sam ubedjen da su glavni kreatori tih prevara uvoznici mehanizacije,a da su banke veoma naivno davale kredite poljoprivrednicima. Uvoznici su prodali robu,uzeli pare,a sad nek se banke natezu oko naplate. Uglavnom drzava nije smela dozvoliti da dodje do ovoga(a sto vrlo brzo ocekujem i kod nas). Napravio bih poredjenje sa ovakvom situacijom sa covekom koji je posle mesec dana u pustinji dobio da jede. Sta biva kad od jednom pojede puno ?
Drzava je morala regulisati taj apetit,ali ne oni hoce politicke poene,pa eto im sad poeni i polu mrtvi seljaci.
 
2a91fft.jpg
33cayw8.jpg
24mujxh.jpg

Post je spojen: [time]1277403662[/time]
_________________________________________________
ovo je jedan mali dio slika, sto se tice onoga sto je paor paor spomenuo, ljudi ja vam to nezelim ali nista vas bolje ne ceka nego nas... dali su nap kapitalna ulaganja dali su nam poticaje dali su nam sve i sad kada smo mi tu ukalkulirali u svoje kredite i sve ostalo sad nam vele para nema i nezna se kada ce biti, naravno rate i obaveze ne kasnu a mi ih nemamo od cega platiti jer nam obecano nisu dali oni koji su nam jos prije neku godinu to obecali ili sto je jos gore smanjili su to bez imalo srama i bez upozorenja, a kome ce nego seljacima, zato vam velim ljudi borite se za sebe dok vas nije jos uhvatilo pravo zlo kao nas, znaci organizirajte se i cinite nesto, imate vremena da pokusate mirnim putem a ne ovako kao mi na cestu pa dok se oni neudostoje da nas prime i nesto na obecaju i mi im opet moramo vijerovati na rijec... to vam je moj prijedlog i nadam se da je dobar...
 
Postavljena tema ocjena 10+.
Podrska poljoprivrednicima u Hrvatskoj od mene i poljoprivrednika iz R.S. i citave BiH. ::svaka cast::
Potpuno ste u pravu nemojte odustajati pa i ako se desi neka greska u organizaciji ili pregovorima ne mojte se kolebati, mi u BiH vas pratimo i ucimo od vas,jer ce mo i mi ubrzo isto morati uraditi ,ma da je kod nas u BiH to prekomlikovano ali zadnjih 10 god. koje god udruzenje na teritoriji Bosne organizovalo proteste od koristi za poljoprivrednike bio sam tamo od Sarajev,Gradiske,u Dubici sam licno organizovao prosle godine, kolona traktora je bila oko 3km.to su bili prvi uspjesni protesti u BiH odrzane sa poljoprivrednom mehanizacijom na putu. :ppozdrav:
 
ocigledno da nas ovi nasi malo ,,,,jeb....ju jer mi trba po pet min da otvorim stranu posto nikakvih inf nemamo odogadjajima i hrvatskoj sto je ocigledno da se plase da nam SVINJSKI GRIP ne predje iz komsiluka.puna podrska komsijama.ovo je dokaz da poljoprivreda kao i mnoge druge stvari nemaju granice tj ne poznaju ih jer je muka ista kod svih iz ex yu
 
imam jedno pitanje kolege iz hrvatske:šta ste sve tražili na protestima i šta ste sve dobili i koje cene proizvoda?interesuje me i koliki su poticaji tu kod vas :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1277843325[/time]
_________________________________________________
mislim poticaji po ha
 
Nismo nista trazili na prosvjedima....
Tj trazila se isplata zaostalih poticaja iz 2008godine,i jos neke stavke ali nista konkreno nije rjeseno-kao i uvijek.

Cijena psenice,prica se o 1.2kn odnosno 168e/t ali osobno mislim da nece biti ta cijena nego mozda 130e/t.

Poticaji su do sada bili po hektru 300eura.

Ali inputi su vrlo visoki,vrlo.
 
Nazad
Vrh