Cena višnje 2019 godina

100 din prva klasa. ko je sacuva dobro ce proci. u okruzenju je katastrofa, o Poljacima da i ne govorim. Nemci su bas zainteresovani za nase visnje ove godine. pozdrav svima
 
Kad se znala cena mesec dana ranije?????

Znace se sigurno kad krene berba dotle je sve nagadjanje............
 
Pre neki dan videh da je neki strucnjak izjavio da nasi preradni kapaciteti mogu da prerade samo 100000 tona visanja.
Zar nije onda potrebno da neko(privrednici,drzava) pronadje nekog iz inostranstva ko ce prihvatiti visak preko toga.Ne mislim na ovu godinu(jer ocigledno da je rod manji nego prosle)nego uopste kako se ne bi ponavljale situacije od prosle godine da trecina visanja ostane na drvetu?!
 
Ljudi u mom kraju berba sigurno krece sledeceg vikenda a niko da kaze nista o ceni....da li je neko cuo bilo sta vezano za otkup?
 
Mi obicno pocinjemo sa berbom pre vas nedelju dana. Kod nas jos nema cenu za otkup. Visnja je taman zrela i treba za 4-5 dana da se pocne sa berbom.
 
U Baničiči kod Smed. Palanke zadruga počinje da bere u sredu ali jos ne znaju cenu. Oni rade i otkup takodje ali nista ne pricaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
pa gde ces da je dajes ovaj iz dadap jos nista ne prica mozda i nece da je uzima
 
Sad sam bio doAce Dadap i kaze da bi je rado otkupljivao ali da ima zalihu od prosle godine preko 100t tako da mi je rwkao da ga zovem u subotu da se raspitam....i u Novom selu krece otkup u ponedeljak ali jos ne znaju cenu
 
Poceo otkup kod nas. Cena je 0,39 euro centi po kilogramu. Sve zajedno u gajbi prvu i drugu klasu.
 
Nazad
Vrh