šta raditi sa pšenicom roda 2010 (lagerovati ili odmah prodati)

Makar onaj deo koji nije pokosio led.... A kako stoje stvari ja ću morati da smišljam kombajn koji zna da pluta na vodi....
 
Nesto cu da sameljem za leb, nesto pokloniti drugaru i ostatak cu prodati na malo.
 
ljudi ja prošle godine dao na lager,na leto sam dobijao 10 din. a evro bio 90 din.,pre par meseci sam prodao za 11 din. a evro 100 din.,znači nisam zaradio na lageru ništa!!!čak šta više jedan mali minus sam napravio ako to izračunamo,samo sam kreditirao mlin!!!
 
ljakse je napisao(la):
ljudi ja prošle godine dao na lager,na leto sam dobijao 10 din. a evro bio 90 din.,pre par meseci sam prodao za 11 din. a evro 100 din.,znači nisam zaradio na lageru ništa!!!čak šta više jedan mali minus sam napravio ako to izračunamo,samo sam kreditirao mlin!!!
isto i ja tako-kakav lager,to je navlakuša samo.samo da ućutkaju ljude i opet u njihovu korist
 
Ja ću posle žetve da odlučim šta ću sa žitom.... dotle ne razmišljam o tome jer onda obavezno zbog nečega nemogu da realizujem ono što sam zamislio!
 
mislim da ce e da skoci jos a rezerve psenice u svetu su tolike da mogu i bez ovogodisnjeg roda tako da je po meni najbolje uzeti lovu
 
A sad recite s obzirom da pola evrope pliva pod vodom, mislite li da nece biti umanjen rod?


Da nije plodoreda, psenicu bi gledao samo na TV-u!
 
Nemojte tako ljudi kako će glavonje da zarade od nas :zli:
A jel se zna cena za pšenicu? Kod nas ima 7 firmi koje kupuju ali niko nezna cenu. ::lose::
 
par činjenica pre nego što odlučite.
- u 2 dana pšenica u čikagu otišla 10% gore.sabrali su površine pod kukuruzom, utvrdili da je manje posejano.skočio kukuruz i za sobom povukao pšenicu.
-mađari su skresali svoj prognozirani rod za 20% u odnosu na majsku prognozu.trenutna cena ima je 123 evra + pdv.
-istočna rumunija je pod vodom.
-pola rusije trpi sušu.
-francuzi (najveći proizvođač u evropi) su imali vrelinu u vreme vlatanja.
-poljop. institut u ns prognozira naš rod na 1.3 miliona tona
-ukraina imala prilično veliko izmrzavanje zimus.
--------------------------
svetske zalihe pšenice su trenutno najveće u poslednjih 9 godina.
 
Nazad
Vrh