Poljoprivredni sajam u Novom Sadu 2019

Bio juce sa drugarima, bilo fino, samo cini mi se da je dosta slabije na osnovu predhodnih godina. Isao najvise zbog manjih traktora da pogledam, nesto nam je u planu da uzmemo za sada najverovatnije zetor.
I da, svratili smo bili da jedemo ne znam samo kako se bese zvase kao restorancic beli suncobrani, sa leve strane kad se krene dole prema hali za stoku.
Narucili 3 punjene pljeskavice, sopska salata, toceno pivo i 2 koka kole izaslo 5100din, kad se nismo preturili, znaci deru sa cenama da to nije normalno. A i mi bas tu potrefili, ko god je placao zalio se , ljudi nisu mogli da veruju.
Tako da restoran za Izbegavanje
 
Bio juce sa drugarima, bilo fino, samo cini mi se da je dosta slabije na osnovu predhodnih godina. Isao najvise zbog manjih traktora da pogledam, nesto nam je u planu da uzmemo za sada najverovatnije zetor.
I da, svratili smo bili da jedemo ne znam samo kako se bese zvase kao restorancic beli suncobrani, sa leve strane kad se krene dole prema hali za stoku.
Narucili 3 punjene pljeskavice, sopska salata, toceno pivo i 2 koka kole izaslo 5100din, kad se nismo preturili, znaci deru sa cenama da to nije normalno. A i mi bas tu potrefili, ko god je placao zalio se , ljudi nisu mogli da veruju.
Tako da restoran za Izbegavanje

Tako je oduvek ,samo sto smo svi prvo stradali pa onda naucili:haha:
 
Odete na sajmu iza hipodroma desno u ladovinu kod srbija šuma,restoran 4 jelena sluzi klopu.Najedete se kao ljudi jelenskog i srnećeg gulaša po ceni pljeskavice i piva.
 
Imperador je na putu
d82d9cdce00978dfde8cfaf9358367c3.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ima Stara svasta izlozenog, rekli su da dodjemo sutra da obidjemo Imperadora.

Sto se tice gde jesti, gostiona Domino. Kuvana jela i svasta nesto. Moram preporuciti otkostenu telecu glavu sa skembicima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Fora je sto pise npr pljeskavica 200din, ali kad sednes za sto ta pljeskavica kosta 600din.
Mi smo jeli kod Popa onaj sator kao studenti i bilo je sve super.
 
Ja obavezno posle sajma odem u restoran "Pardija" na jarece i jagnjece pecenje,uvek sveze i toplo(ne podgrevaju). Na sajmu te oderu plus tu mesinu vade iz zamrzivaca posto nisu prodali na prethodnomvasaru,sajmu itd
 
Kada je sajam,svima je sajam.Treba tu cenu zakupa m2 otplatiti i zaraditi.
 
Slazem se,nije problem da se plati vise,ali da bude i kvalitetno,a ne da se trujemo koje kakvim splacinama.
 
Nazad
Vrh