Cena pšenice rod 2019

milelale

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
499
Lokacija
Novi Bečej
Pošto niko "stariji" ne otvara....

Pored ostalog suša u delu Vojvodine je jedan od bitnih razloga za diskusiju o ceni pšenice roda 2019.
Nekoliko forumaša u temi "pšenica" je procenilo da će prinos biti za 30-50% manji zbog suše.
Cena pšenice na svetskim berzama je duže vremena u padu. Cena na berzi u N.S. je na nivou Pariske berze koja ima značajno veću cenu od Mineapolisa i Čikaga.
Šta vi mislite o predstojećoj žetvi i ceni pšenice roda 2019?
 
15-16din... licno bih voleo kao svaki poljoprivrednik da je cena 25din ali u Srbiji tesko
 
PG Krnac
Vaša ili tvoja procena ne uvažava sušu. Takva cena je bila za prošlu žetvu koja je bila dobra. Ipak će ovosezonska suša uticati na prinos ?
 
Trenutno na zeleno 19din, s tim da niko nece da potpise jer ne znaju koji rod ce imati a umanjenje prinosa ce biti drasticno a i cena je niska.Madjarska,rumunija susa.Pitam ja vas odakle da je uvezu?? Bice kao i prosle godine u zetvi neka smesna cena a nakon zetve mesec dana skok cena za par dobrih dinara.
 
Madjari i rumuni oni nisu gladni?mislis da ce ceo kajmak nama da ide,nema sanse.Kod nas u Banatu najvise se seje psenica, a zita su sad 25cm visini oa ti vidi koji rekordan rod ce biti,umanjenje povrsina u celoj srbiji je za 120.000ha nego lane
 
Ja bas nesto mislim da cena mora gore. Ako ne sada onda kasnije.
Ako ne bude u zetvi 20 dinara minum, ostavljam je kuci...
 
Ako cena ode gore morace i hleb da poskupi a to nekome jako ne odgovara.Gorivo mogu da opterete koliko hoce a hleb mora ostati tu gde jeste inace se menja cena potrosačke korpe....
U ceni hleba nije samo cena psenice i tu ima dobrano neke vrste energenta pa sto se stu malo ne smanji a psenica plati posteno????
Pre nekoliko godina je psenica bila 25 din pa su onda jos podigli cenu hleba na danasnji nivo, pa je onda narednih godina srozana cena zita al zato oni cene hleba a da ne kazem peciva i dalje zadrzalli na tom nivou, tako da smatram da do 25 din cene zita ne bi trebalo da se dize cena.
Vrlo je jednostavno,mi proizvodjaci krpimo popravljamo,stedi,ustini, a pekari u fullu obnovili svoje pekare ko da smo u Americi.....
 
Bice mozda psenica i 25dinara, tesko je predvideti. Jeste da bi se odrazilo na hleb, mozda, jer hleb je za vlast mir u kuci. Postoje sigurno robne rezerve tako da nebi bilo lose da bar jednu godinu izadju u susret ljudima koji se stvarno muce i koji krvavo rade da bi preziveli. Mislim da ce rod psenice biti bar 30% manji nego prosle godine u proseku, sa druge strane manje je i posejano, tako da bi realno trebalo da bude preko 20din.u zetvi. Prosle godine kod nas su placali 12 proklijalu koja nije za brasno a sad 17 i dobra i losa. Ko koga tu je.. e Ja neznam.
 
Prvo sto ce biti izaci ce u javnost predstavnici zita srbije,mlinarsko pekarskih unija i jos par "potplacenih" koji ce pricati da na rod uopste nije uticala susa,da iako jeste to ce biti za 5% sto je malo.Da ce biti psenice za domace potrebe i naravno za izvoz.I eto ti cuda cena u vrsaju 16-17din.::lose::
 
Poslednja izmena:
jedan od nasih tajkuna dobio skoro za dzaba u ukrajni , okolina cernobila hijadu i hijadu hektara zemje u zakup na vise godina!!sve je posejano zitaricama!!!
 
Zar Bata Kole nije napustio Ukrajinu?

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh