Cena pšenice rod 2019

imaju oni svoje jude i drzavne parcele!!kad pokose svoje vide koliki je rod prosecno u zemlji,i kad je dobar rod 12-14 dinara daju ,kad jedva rodi od prosecne cene to je 16-18 dinara daju dinar dva vise!!na kraju da po katastarskom jutru da ne dobijes vise od 40000 dinara bruto!!od toga odbijes sta si ulozio i mozda ostane neki(neto) dinar za zvaku!!
 
Najbolje je sačuvati kod sebe i prodati kad hoćeš mada mi ovde imamo dobru sradnju sa mlinom Braća Ružić,otkupluju u susednom selu i nema nikakvog lagera ni skrivenih troškova bez obzira koliko dugo čuvaš pšenicu kod njih.Ja sam ove godine prodao pšenicu koja je predata pre tri godine.Ako bude sve u redu od sledeće godine ostavljam sve kod sebe pošto planiram da završim silose.
 
najboje bi bilo ne predati ni jedno seme!!pa nek vide sta ce!!!ALI TOLIKO SU SE RAZDUZILI NEKI da jeva cekaju da dodu do nekih para jer ce im banka oduzeti zemju ili kucu!!!

- - - - - - - - - -

SAD SU POSTALI ROBOVI!!!i mogu da ih jebu sa cenama kako zele i odkupjuju od njih kao prosle godine po 10-12 dinara po kg oni za pola godina prodavali duplo visoj ceni po 22-24 dinara!!!!! sad nek dodu patrioti i da mi kazu da se utisAM MALO!!!
 
najboje bi bilo ne predati ni jedno seme!!pa nek vide sta ce!!!ALI TOLIKO SU SE RAZDUZILI NEKI da jeva cekaju da dodu do nekih para jer ce im banka oduzeti zemju ili kucu!!!

- - - - - - - - - -

SAD SU POSTALI ROBOVI!!!i mogu da ih jebu sa cenama kako zele i odkupjuju od njih kao prosle godine po 10-12 dinara po kg oni za pola godina prodavali duplo visoj ceni po 22-24 dinara!!!!! sad nek dodu patrioti i da mi kazu da se utisAM MALO!!!
Nemoj tako prijatelju sad ce nam AV i Krkobabic pomoci da izadjemo iz qovana,procvetacemo....al od muke:svinja:
 
- - - - - - - - - -

SAD SU POSTALI ROBOVI!!!i mogu da ih jebu sa cenama kako zele i odkupjuju od njih kao prosle godine po 10-12 dinara po kg oni za pola godina prodavali duplo visoj ceni po 22-24 dinara!!!!! sad nek dodu patrioti i da mi kazu da se utisAM MALO!!![/QUOTE]

Nema patrotizma kada ti je rodjena zemlja maceha
 
Gebi izašao sa cenom ječma 16 din/kg, katastrofa, gore nemože biti!!!!!
 
Jutros sam pročitao vest da se zadnje trgovanje na berzi za prošlogodišnju pšenicu vršilo za skoro 27 dinara sa PDV-om. Nije mi jasno čime trguju kad evidentno da pšenice nema na tržištu. Ako su izašli sa ovom cenom za ječam od 16 din/kg onda mi nešto miriše da više od 18 din za pšenicu neće biti. Eto njima lepe razlike za trgovanje. 50% više. Malo li je na ovu krizu. Sramota šta reći.
 
IZVOR
VEČERNJE NOVOSTI


Tekst objavljen: 18.06.2019 10:50

Iako su vremenske prilike umanjile ovogodišnji rod za sedam do 10 odsto. Srbija će ove godine imati više od milion tona pšenice za izvoz. Uz to će, naravno, biti dovoljno količina i za domaće potrebe. Kako kažu stručnjaci, prolećna suša donela je brigu ratarima da će rod biti izrazito loš, ali kako su došle kiše, pšenice će biti iznad petogodišnjeg proseka............

........
[FONT=&quot] s druge strane, da nije bilo kiše u maju, mogli bismo da govorimo o rekordnom prinosu, ali je ona kasnije umanjila očekivani rod za nekih sedam odsto.[/FONT]
 
Pa kad vide kvalitet bice od 10 do 12 din. Prosle god im je proslo, sto ne bi i ove...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kaze juce Gosn Kostic, da psenica nikome ne treba i da ce da je uvezu iz okruzenja i da je cena u zetvi 15.5 +pdv
No comment


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo sve mislim da im ne treba pšenica.Isti scenario kao i prošle godine,ne treba nikom,loš kvalitet i videli smo šta je bilo do kraja.
 
odkad vam govorim i pisem tu i dolaze neki patrioti i kazu da se utisam!!bas taj kome ste malopre pricali dobio u ukrajni u cernobilu hijade i hijade hektara za dzaba i gorivo znate koliko placa itd njemu i za 10 dinara vredi prodati zito ne za 15.5 bez pdva!!!nek siroti narod jede hlep patriotski pravi domaci a brasno iz cernobilia!!!
grunt i
ratatatui
user-online.png

Član
 
15.5+pdv? Au brate mili al ovi jedu govna pa to je nečuveno, pa pljačka je suviše je blaga reč za ovo. Sramota me je sto zivim u ovakvoj zemlji.
 
Nazad
Vrh