Cena pšenice rod 2019

Cena ide sigurno gore,kod nas jedan od jačih igrača,na otkupu ne gleda ni vlagu ni nečistoću,otkupljuje tel kel,a cenu kombajniranja pšenice ,sa prošlogodišnjih 6000 din spustio na 4000 din,to sve govori.
 
Juče vidim da je Lidl podigao cenu brašna sa 40 na 45.
Pre mesec dana sam kod njih kupovao na 35.
 
Nikakvo potraznje za novim rodom nema na berzi, neke zadruge kod nas ce izaci sa 17.20 a neka sa 18.00din sa pdv-om ali slabe potraznje ima za njom.
 
Juče sam negde pročitao da se na novosadskoj berzi trgovalo pšenicom rod 2019 po ceni od 17,xx bez PDV-a (msl da je tu negde oko 19 dinara). Mada su količine bile jako male. Sve govori da će cena morati ići naviše. Strpljen spašen. Ko izdrži pričaće.
 
Juce je u mom kraju tovareno na desetine kamiona psenice.Sretao sam ih u kolonama kako idu ka NS.To u ovo vreme ,dok zetva jos traje,nije nikad bilo.
 
Pa kod nas piče ko ludi ,pa se sve pretiču po putu,sad kad se radilo u fulu na 6 km puta pored mene prošlo bar 15 kada što me preteklo što išlo u dugi smer.
 
Prije sedam dana kontaktirala su me dvojica iz Sarajeva....tražili su identičnu količinu pšenice od 500 tona.Plaćali su 30 feninga (18 dinara) .E sad...ne vjerujem da su me za badava cimali.
 
Ovi ce da nam ga uvrnu sada samo tako.Dace konacnu cenu od 17-18din retko ko ce prodati odmah u zetvi jedino taj koji mora,dok mi ostali se nadamo da nakon zetve ce biti skok cena bice ono BUUUM cena dole na 15-16din i mi od strana da ne padne jos vise zato sto je losijeg kvalitet kao onda cemo prodati i tako cemo zeznuti samog sebe
 
Od ponedeljka kreće otkup i obračun po 19 dinara. Informacija 99% tačna. Može samo da bude veća, manja neće biti...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Zna se, debeli podbačaj prinosa ove godine, samo dok se sada snađu kako da nas što više oderu u ovoj situaciji, a oni da što više zarade na to malo robe u ponudi.
 
Nazad
Vrh