Cena pšenice rod 2019

Resio sam da ne prodajem.Za zaduzenje nek me jure dok ne dodje do suda.Onda cemo na van sudsko poravnanje.Videcemo ko ce duze da izdrzi.Slobodnu kolicinu ne prodajem taman ni na more ne isli.
Nek ga puse za 17 dinara.
 
Aj mi njima svi da uteramo, predajemo kod nekog kod koga nismo zaduzeni, pa cemo se ganjati.Da jako puno nas to uradi bilo bi zanimljivo :) Da nas nece mozda sve tuziti :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
MOMOSARIC to je 18,73 din/kg. Koliko onda treba da bude kod nas ako je tamo ova cena?
Nigde nisam pročitao vest da je juče vlada zasedala i donela odluku o ceni otkupa pšenice za robne rezerve. Jel su oni zasedali ili su imali važnije teme oko kojih debatovali?
 
U Jagodini 18din, uslov da hektolitar bude preko 74. Za manji hektolitar kaže kako se pogodimo
Prošlogodišnju i dalje plaća 17. Ludnica.

Kombajner me zvao da skidamo pa da konzervira kombajn. Krenuo juče, a još samo za sutra ima posla. Kaže da nikad manje nije bilo parcela sa pšenicom.
 
Upravo sam dobio poruku na mobilni da silos na Ubu otkupljuje pšenicu rod 2019 za robne rezerve po ceni od 20 din/kg. Minimum 1o a maksimum 100 t. E sad treba biti pametan. Dati je sad ili čekati do septembra na primer. Prema svemu ovde napisanom izveo sam zaključak koji možda i nije tačan. 1. Malo posejano pšenice; 2. Loše nikla; 3. Napala je bolest; 4. Dosta štete u Vojvodini (gde je i većina proizvodnje) od grada; 5. Loš kvalitet samog zrna; 6. Najava da u Zapadnoj Evropi sledi još nekoliko talasa vreline (a svi znate kako su prošli prošle godine pa su stradali veliki proizvođači u prvom redu Francuzi) samo sad će biti još veće i u dužem vremenskom periodu.
Ako je sve ovo tačno onda će cena pšenice posle septebra biti daleko veća od ove ponuđene državne od 20 din. E sad ko može da čeka u ovoj besparici kod nas. Dakle ili pukovnik ili pokojnik.
 
Ko placa 18din ??

ProAgrar Plus sam pitao. Agrođole (Žitomlin) isto izbacio tablu 18din, ali ne znam uslove. Juče nije bilo table.
ProAgrar i Mlinar Glogovac mere kvalitet u ono lonče i uvek pokaže malo bolji kvalitet od Agrođoletove laboratorije. Onakva laboratorija a i dalje grebu žita na sito da izmere nečistoće. Nešto ne verujem puno u njihove mere a izgleda da ni oni ne veruju čima ga dodatno seju.

Država svake godine profitira na tim rezervama. Skoro da po tim njihovim otkupnim cenama možeš da se orijentišeš šta činiti. Oni kao da pomognu seljaka a u stvari skinu kajmak sveke godine.
 
Ovde sam cuo 17,5din ali uslove ne znam.

Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Moje će svo da čeka.Prošle godine sam prodao znatnu količinu odmah nakon žetve jer sam morao i izgubio veliku svotu novca na razlici u ceni spram količine koju sam prodao proletos po 23 dinara.
 
Ko može da sačuva neka čuva. Tek se sada vidi koliko nema pšenice. Sinoć sam pričao sa dvojicom kombajnera. Žetvu završavaju sutra sa po jedva 10ha. Ja ću danas da im popravim prosek sa još 3ha Neki nisu ni palili kombajne. Ne samo da nema parcele, nego nema ni rod. Retko ko je prebacio 4t po ha.
U Žitomlinu vidim dovoze odnekud u kamionima sa kadama pšenicu. Ranijih godina su traktori čekali red da predaju a juče vaga prazna. Juče sam sreo uz put svega jedan traktor sa pola prikolice pšenice. Ako bi sutra Kosovo ukinulo takse, pšenica bi prebacila 25.
Pomoravlje ne utiče mnogo na ukupnu proizvodnju kod nas, ali uvek ima debelih viškova za izvoz. Sada nema ni za nas. Tek će da bude veselja...
 
Ko može da sačuva neka čuva. Tek se sada vidi koliko nema pšenice. Sinoć sam pričao sa dvojicom kombajnera. Žetvu završavaju sutra sa po jedva 10ha. Ja ću danas da im popravim prosek sa još 3ha Neki nisu ni palili kombajne. Ne samo da nema parcele, nego nema ni rod. Retko ko je prebacio 4t po ha.
U Žitomlinu vidim dovoze odnekud u kamionima sa kadama pšenicu. Ranijih godina su traktori čekali red da predaju a juče vaga prazna. Juče sam sreo uz put svega jedan traktor sa pola prikolice pšenice. Ako bi sutra Kosovo ukinulo takse, pšenica bi prebacila 25.
Pomoravlje ne utiče mnogo na ukupnu proizvodnju kod nas, ali uvek ima debelih viškova za izvoz. Sada nema ni za nas. Tek će da bude veselja...

Bilo bi lepo da je tako, ali nema šanse, samo bi odredjeni ljudi u zemlji bili tezi za par miliona eura ili ko zna koliko.
 
Nigde nikog na otkupnim mestima.Prevozi stoje kuci a kombajni po njivama.Kosi se i 1500kg na 2kj.Nikad manje se roda nije skidalo.Po mojoj logici i proceni trazice se psenica zbog ugovorenih kvota.Nema sanse da su je do juce mogli placati 25din a sad samo 17 din.Razduzenja su opet ove godine klanica za poljoprivrednike.
Primese se krecu od 7 do 14% zbog bolesnih zrna.Ako pokrijemo ulaganja i da ne budemo bukvalno u minusu bice dobro.
Samo realno pisem za moj kraj.
Ono sto jos znam da ljudi ne predaju gde su zaduzeni vec u druge zadruge i firme.Vecina na taj nacin pokusava da se izbori sa ocajnom picetnom cenom.
 
Većina koji su prošle godine sejali po 20-50ha su odustali od pšenice nakon isplate na 12din. Vidim da su redom prešli na soju koju prskaju totalom.

Ja sam imao 3500kg po ha 76 hektolitar. To je prinos 500€ po hektaru. -100€ kombajn pa oranje, setva, veštak i prskanje. Sve kada izračunam, bez kičme i amortizacije traktora, ima profit. Profit je koliko da sam dao na kiriju.
<b> Dok računam prisećam se: odbijao sam da prskam drugima za pare, a svoje sam prskao samo za naftu. Ludilo. </b>


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dvojici sto sam radio uslugu zito su predali u Uljaricu u Ubu. Placaju 17din tel kel. Takodje lokalni mlinar kod mene u selu vrsi otkup po 17 din svedeno na jus, a ako hoces na cuvanje ide po 0,9% mesecno lezarina. Ovo je cista pljacka. Kod mene u ataru par parcela je bilo sa dobrim prinosom, ovo sve ostalo katastrofa, a jos je i malo zita posejano. Sta ce se dalje desiti sa cenom sam bog zna.
 
Nazad
Vrh