Cena pšenice rod 2019

Ja sam nacuo o nekoj ceni od 23+ dinara. Bumo videli ::novac::
 
Bice 20+ samo je pitanje dal ce biti robe za trgovanje, vec se razleteli preko da se pregovara tih 16din na zeleno je bas hrabar potez i sa jedne i sa druge strane.
 
Diklofen prijatelju, ja baš mislim da nisi trebao to raditi. Ajde ako je baš krava stala na nogu, ali po 16 dinara... Ja bi pre podigao kratkoročni kredit nego sada da dam pšenicu za 16 dinara. Ja sam govorio još zimus, a i dalje ostajem pri tome da u žetvi neće biti ispod 19 dinara...
 
Prvo sto ce biti izaci ce u javnost predstavnici zita srbije,mlinarsko pekarskih unija i jos par "potplacenih" koji ce pricati da na rod uopste nije uticala susa,da iako jeste to ce biti za 5% sto je malo.Da ce biti psenice za domace potrebe i naravno za izvoz.I eto ti cuda cena u vrsaju 16-17din.::lose::
A cuvena prica o prelaznom zalihama??
 
Kod mene u kraju 90% proizvodjaca mora prodati odma psenicu zbog uzete robe na ugovor I rata za kredit.
Verujem da je tako u ostatku nase drzave. Sve dok je tako, nece biti povecanje cena.
I ja se zaduzujem, ali ne bas toliko. Ne bude li mi odgovarala Cena u zetvi, sve ide u hangar....
 
Ako cena ode gore morace i hleb da poskupi a to nekome jako ne odgovara.Gorivo mogu da opterete koliko hoce a hleb mora ostati tu gde jeste inace se menja cena potrosačke korpe....

Ta potrošačka korpa je teška prevara a pogotovo da je u njoj faktor cena hleba. Hleb je obezvredjen 1 sat parkinga dve vekne, vise potrosim na parking u Beogradu nego na hleb. Upravnika zgrade platim kao 30 vekni mesečno. Kvartalni porez na imovinu koji nije postojao pre 10 godina platim svaka 3 meseca 60.000rsd ili ti 2.000 vekni itd tj 8.000 vekni godišnje, samo na stan u BG je 34.000 a porez na njive dižu svake godine Ja mislim da je to samo magla da bi se budzašto plaćalo žito. Hleb je beznačajna stavka u troškovima stanovnika. Danas niko ne gladaju i ljudi više plaćaju račune za mobilni i nove telefone nego hranu a svi imaju.

- - - - - - - - - -

Cinjenica je da u vreme bokorenja nije bilo dovoljno vlage i da je na najviše njiva žito odbacilo sekundarna stabla.
Nadam se ceni od 20rsd po kg u žetvi a posle 2-3 meseca 10% višoj, naravno mnogo zavisi koliko rodi.
Na zeleno ne smem da prodam jer ni sam ne mogu proceniti koliko ce mi roditi niska je oko 25-30cm nije izbokorila u Aprilu je dobila dosta kiše a javljaju da idu teške kiše pa postoji rizik od grada poleganja bolesti itd.
cena će da bude odlična ako bude za domaće potrebe ako pretekne za izvoz obaraće cenu da se podvuku onima u EU s tim da se umanji za marže trgovaca, pretovare i transportne troškove. Za sve poljoprivredne proizvode, dokle god u EU daju toliko visoke subvencije po ha, dokle ne plaćaju akcize na naftu, a i u Rusiji je dizel 3 put jeftiniji nego kod nas, oni mogu da proizvode po cenama koje kod nas stvaraju gubitak. Srbija treba da daje malim i srednjim poljoprivrednicima po ha koliki je prosek u Evropi da budu konkurentni, inače ako on dobije 500E i ne plati akcize na naftu on je u startu 70.000 po ha u plusu u odnosu na mene ili ti ako proda po 18 rsd to je kao da ja dobijam 28 rsd za žito ako je rod 7t/ha. O tih 7 tona verovatno samo mogu da maštam ove godine
 
Ako je cena trenutno na berzi 23-24 din mogli bi da ponude u žetvi 22din. Pa posle kako bude. Ali pošto se i ovde piše da su pšenice loše a i manje je posejano nego prošle godine (a i nedaj Bože da se ponovi vreme u žetvi kao prošle) a i nemaju je na stanju (prošlogodišnju) onda bi trebalo kasnije da raste.
 
Bilo bi to dobra cena ali već ide priča da se pšenica oporavila da će biti solidan rod, pa mi sve liči na pripremu mangupa da opet ponude 16 a na zimu 19 i gotovo.
 
Ako je cena trenutno na berzi 23-24 din mogli bi da ponude u žetvi 22din. Pa posle kako bude. Ali pošto se i ovde piše da su pšenice loše a i manje je posejano nego prošle godine (a i nedaj Bože da se ponovi vreme u žetvi kao prošle) a i nemaju je na stanju (prošlogodišnju) onda bi trebalo kasnije da raste.
Svaka cast za optimizam, ali na zalost ne mogu da verujem da nisi svestan gde zivis i s kim imas posla!
 
Peet vrlo dobro znam i gde živim i s kim imam posla. A mislim i da smo sami krivi za to. Kad bi se imali svoje udruženje kao svuda u svetu što imaju onda nas ne bi zaje..b..avali već bi mi sami diktirali cene. Ali ne mogu Srbi da se slože. Svaki hoće da bude prvi i da svako vodi svoju politiku.
 
Peet vrlo dobro znam i gde živim i s kim imam posla. A mislim i da smo sami krivi za to. Kad bi se imali svoje udruženje kao svuda u svetu što imaju onda nas ne bi zaje..b..avali već bi mi sami diktirali cene. Ali ne mogu Srbi da se slože. Svaki hoće da bude prvi i da svako vodi svoju politiku.
Sumnjam da ce biti neka razumna/visa cena,moja procena 18 max 19 sa PDV, jer Ukrajina, Rusija ocekuju dobar rod.
Nemojmo se zavaravati da ti kao proizvodjac pp mozes diktirati cenu,pa nigde u svetu ne diktira proizvodjac vec berza i ponuda i potraznja,e sad posto oni imaju "momacke subvencije" daleko su opusteniji od nas jadnika.
 
Sumnjam da ce biti neka razumna/visa cena,moja procena 18 max 19 sa PDV, jer Ukrajina, Rusija ocekuju dobar rod.
Nemojmo se zavaravati da ti kao proizvodjac pp mozes diktirati cenu,pa nigde u svetu ne diktira proizvodjac vec berza i ponuda i potraznja,e sad posto oni imaju "momacke subvencije" daleko su opusteniji od nas jadnika.


Rusi i AMeri seju psenicu u prolece, tako da od dobrog roda nema nista ni tamo. Ovi nasi ce krenuti sa nekom smesnom cenom u zetvi ali posle mora biti na nekih 24-25din.
Samo da je ne skine beli kombajn pre nas.:sta:
 
Ako se ostvari prognoza za naredno leto da će cela Evropa imatu jaku sušu (kao prošle godine) eto vam skoka cene naše pšenice. Videli smo svi kako je cena kod nas otišla gore jer su prinosi u Francuskoj i Nemačkoj desetkovani. Dakle ko može da čuva pšenicu a ne da je odmah proda eto prilike da nešto i zaradi. Sve će se videti za skoro mesec dana kad će već uveliko krenuti kod nas žetva (ranih sorti) a viće se i da li se ostvaruje predviđena prognoza jer su rekli da već od početka jula kreću vrućine kod njih.
 
Ako se ostvari prognoza za naredno leto da će cela Evropa imatu jaku sušu (kao prošle godine) eto vam skoka cene naše pšenice. Videli smo svi kako je cena kod nas otišla gore jer su prinosi u Francuskoj i Nemačkoj desetkovani. Dakle ko može da čuva pšenicu a ne da je odmah proda eto prilike da nešto i zaradi. Sve će se videti za skoro mesec dana kad će već uveliko krenuti kod nas žetva (ranih sorti) a viće se i da li se ostvaruje predviđena prognoza jer su rekli da već od početka jula kreću vrućine kod njih.

potpusno se slažem s tobom, tko god može čuvati neka čuva ako se ovo obistini a to će se vrlo brzo vidjeti. jednostavno dobrog žita nema ni vamo, a o uljanoj da ne pričamo, samo što uljanu ne možemo čuvati....
 
Nazad
Vrh