Cena pšenice rod 2019

Opet po našim leđima. Sramota od ove države. A neće da ispitaju malo ove okupljivače koji su se urdužili i napravili monopol pa ucenjuju. I da hoćemo na neko drugo mesto da predamo nemamo gde (osim oni koji imaju svoja lična skladišta). A po zakonu oni ne smeju da prave monopol. Ali to je ta država. Umesto da te robne rezerve izađu sa cenom 21 i više pa da tamo predamo a da ovima ne damo ni grama. A to što su neki zaduženi, pa neka oni prodaju državi uzmu pare i odnesu tom tamo i plate. Opet će im ostati više u džepu neko ovako.

Robne rezerve su nedostizne za mnoge, kao svaki kraj dobije kvotu, ali onda gazda iz Banata proda u Sumadiji i ti dodjes oni kazu popunjena kvota, a niko iz kraja nije predao.
 
Robne rezerve su nedostizne za mnoge, kao svaki kraj dobije kvotu, ali onda gazda iz Banata proda u Sumadiji i ti dodjes oni kazu popunjena kvota, a niko iz kraja nije predao.
Zovem juce Kragujevac tj njihove opstinske robne rezerve ponudim psenicu posto cujem da placaju 22 dinara. Pitaju odakle sam reko iz Banata, kazu nije problem saljemo kamion skroz do Kikinde ako treba. Kako su samo prokljuvili odakle sam? Sad ne vrsem cekam KG kamion.
 
Jel se zna kad vlada zaseda i donosi odluku kolika će cena biti i koliko će se otkupiti za robne rezerve? Kod Uroša su bila dvojica sa protesta iz Požarevca i rekli im ovi iz ministarstva da vlada treba da zaseda po hitnom postupku. Mada ništa ne znači da otkupe recimo 100.000 t ako je proizvodnja kod nas 2,5 miliona.
 
Jel se zna kad vlada zaseda i donosi odluku kolika će cena biti i koliko će se otkupiti za robne rezerve? Kod Uroša su bila dvojica sa protesta iz Požarevca i rekli im ovi iz ministarstva da vlada treba da zaseda po hitnom postupku. Mada ništa ne znači da otkupe recimo 100.000 t ako je proizvodnja kod nas 2,5 miliona.
Robne rezerve ce uzeti po 21din sa pdv-om.
 
Kod nas je 18 din akontaciono , ako bude skoka cene doplata samo ne znam za koji vr. period racunaju eventualni skok.
 
Gosn nepismeni Nedimovic danas se izjasnio da ce otkupiti psenicu po 21 din. Cuo sam u traktoru na radio, ali ne kaze da nece svuda biti ta cena vec samo za robne rezerve, a to svi znamo proceduru prodaje i ko ce sve prodati na taj nacin.
Inace kod nas i okolini cujem da daju 16 din avansno!
 
Nama odavno ne zavisi cena od robnih rezervi. U mom kraju cena zavisi od količine kamiona sa Kosovskim i NP tablicama kojih odavno nema.
Staru pšenicu i dalje plaćaju 17din sa PDV. Tek će da bude vaćarenje kad pšenica neće moći više da stoji u klasu. Onda će vlast da se hvali narodu kako su se izborili da imamo najjeftiniji hleb u okruženju.
 
2012. godine u žetvi sa lokalnim mlinarom dogovorim prodaju po 18 din, ali da mi isplaćuje pšenicu do Nove godine. Zezne me, i javi da je popunio kapacitete i da ne može da uzme pšenicu. Ja kupim dzakove od 50 kg, i skoro 70 tona žita izdzakiram i spakujem po šupama a mašine napolje isteram. U septembru svo žito prodam po 27 din, što bi rekli tel kel, bez odbitaka. Od tog novca sledeće godine napravim silos kapaciteta 70 tona sa usipnim košem i kofičastim elevatorom. Sad ne razmišljam kome ću da teram pšenicu i koliko će da me rebne. A mlinaru veliko HVALA što me je zeznuo.

Mislim da će ove godine biti slična situacija sa cenom.
 
Brka45 i ja sam ovakvu vest sličnu video i tu je još pisalo da će država za ovu namenu pripremiti pola milijarde dinara. Ako to podeli sa ceniom od 20 din/kg dobija se da će država otkupiti svega 25000 t. Šta je to naspram ukupnog prinosa koji prognoziraju na 2,5 miliona t. neka g-din Nedimović i Ljajić urade isto kako kad je neki nenormalan skok ili pad cene mesa ili ulja pa onda intervenišu sa robnim rezervama. Dakle treba da otkupe što više pšenice dok se cena ne normalizuje kod svih. Ali izgleda da ovde ima veoma velikog uticaja na čl vlade od strane tajkuna. A zna se vrlo dobro koji su to. I na kraju preko naših ruku i leđa. Baš ih briga za srpskog seljaka.
 
Малочас скинуо ланац "Греиндора" кога ћу да селекционишем и прашим за јесен (одма' да кажем, ако се неко заинтересовао за род - пошто нисам све терао на вагу, не могу да будем тачан, али принос је око 27-28 метери по ланцу, хектолитар 74,3, влага 13%). Тај неки вишак сам предао у наш локални силос фирме "Ћирић и син" и нисам био једини тамо, али оно што нас интересује у овој теми, цена - њу још увек немају. К'о карте да играју, па блефирају...

Него Цоци, имам представу о лику и делу Ристичевића, али, без шале, на ког Мартиновића мислиш? Шефа посланичке групе напрдњака, оног који ликом као да је фамилија у трећем колену са оним Голумом из "Господара прстенаца"? Је л' стварно и он "у агро-бизнису"?
 
Nije bas pšenica ali slicno... jecam, 16.2 akontacija, jos mi rekli nije loše. Komponent Kikinda, otkupno mesto u Mokrinu.
 
Nazad
Vrh